Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Yetenek » 25 led. 2020, 12:00

IMHO z těch Tvých čtyřech dýmek je tato nejlepší. :ok:
Jen podle té třetí fotky (dýmka focená svrchu) se mi ten náústek nezdá úplně symetrický :think:
A myslím si, že mohl být méně zahnutý - skus se neměl dostat pod nejvyšší bod toho oblouku. Uvidíme, třeba se k tomuto ještě někdo vyjádří, třeba to bude vidět i jako klad, jen jsem napsal svůj názor.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1737
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 25 led. 2020, 12:27

Tak jsem byl ještě jednou studovat symetrii náustku a fakt mám svědomí čisté, vypadá dobře / rovně / souměrně. Ono je to focený před kusem papíru na kancelářské židli na balkóně a tak trefit pohled přesné shora je fakt těžký. A jak je to jen trochu ze strany tak se symetrie ohnutého náustku posuzuje z fotek opravdu těžko.
Počkám na názory ostatních jestli ohnout míň nebo nechat - narovnat to půjde snadno.
V každém případě díky za názor a komentář.
M.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod PoKlaT » 25 led. 2020, 19:01

:ok: Hlavička jak tvarem tak kresbou je parádní,oku lahodící krása dřeva i tvaru a proto mi nesedí ta překombinovaná aplikace na krčku která navíc posouvá těžiště k náustku :think: na začátky tvorby je super :clamp: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 69
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Ferd » 26 led. 2020, 23:19

Je to křivý, je to křivý, je to křivý... Jak tak na to koukám, tak to ale není tvarem dýmky. Já bych tipoval širokoúhlý objektiv. Odhaduju tak 20mm, ne li ještě kratší. A foceno hoooodně zblízka. Distorze na krajích jak blázen. Delší ohnisko a couvnout o metr zpět. :P
Ale kousek je to nádherný! :clamp: :clamp:
Ferd
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 162
Registrován: 10 črc. 2008, 11:36

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 27 led. 2020, 10:19

Není to křivý, není to křivý není to křivý…. šest let jsem dělal kvality managera nadnárodní strojařský firmě a „je to křivý“ byl můj denní chleba, věřte mi, oko na to trénovaný mám. Ale na fotkách to asi opravdu křivý může vypadat, o tom se nehádám.

Široký konec objektivu (… a pekelná clona kvůli hloubce ostrosti) opravdu použitý byl – koukám do EXIFu a fotky mají ohnisko mezi 18 až 22mm na APC senzoru. Důvod je prozaický – foceno v 100% amatérských podmínkách na balkóně (= dostatek světla) na židli s čistou A3 papíru místo pozadí a pak dostaneš větší odstup jenom ze žebříku nebo sousedního balkónu. Jestli budu mít na to morál, zkusím to cvičně přefotit, ale nechci, aby se to tady zvrhlo na fórum o produktové fotografii.

Jinak za pochvalu vlastní tvorby děkuju, udělá to v začátcích fakt radost. A beru argument od PoKlaT o lehké přepíč…osti dekorace krčku, méně asi v tomto případě bude více. Je to spíš věc estetiky, to vyvážení jak píšeš asi dramaticky ovlivněné nebude (10mm dřevo vs. ebonit nevím, 1mm kroužek z mosazi je zanedbatelný…) Chtěl jsem si ozdobičku z cizokrajného dřeva vyzkoušet a výsledek možná není to co být měl. Ale na zahození do kamen to snad není…
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 27 led. 2020, 11:12

Pěkné to je.
Na můj vkus je těch aplikací na krčku už zbytečně moc. Méně je někdy více...

Také to není shape Poker, ale Cherrywood a to je tak vše,co bych tomu vytknul :ok:
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 27 led. 2020, 11:56

:arrow: Dejmal: ... sakra od tebe jsem si sliboval větší klistýr :lol:
Jinak . jo, jo, řůžový dřívečko je tam asi navíc, příště se poučím (... snad)

Jenom teď budu mít asi delší tvůrčí pauzu, musím nejdřív zrekonstruovat a dovybavit dílnu a to (... obvzlášť podlaha) není tak úplně v mojich rukou. Leda že bych našel někoho, kdo by mi za flašku (... nebo za XY na hodinu) rozvrtal jeden dva špalky, co mám doma. Nehlásí se někdo - jsem mobilní, dřevo se skicou a lahev přivezu ... :smile: ?
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 27 led. 2020, 12:49

Také to není shape Poker, ale Cherrywood a to....
.... pravdu máš náčelníku, svatou pravdu!

Mohl bych se vymlouvat, že jsem “možná dělala knedlík, ale vyšel mi nok”, nicméně smutná realita je, že jsem si doposud myslel, že Cherrywood je jednoduše každá obecná faja z třešňového špalku. A přitom stačilo jen trochu zagooglit a hned je jasno co jsem to nevědomky stvořil: https://thepipeguys.com/smoking-pipe-shapes-guide/
Ach ouvej, ty začátky...
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Dejmal » 27 led. 2020, 13:21

Žádný učený z nebe nespadl....
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5813
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 28 led. 2020, 14:05

Za mě fakt hodně dobrý. :ok: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 28 led. 2020, 14:11

:arrow: klasik51: Děkuji, děkuji, cítím se poctěn, polichocen, téměř se červenám...
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 04 úno. 2020, 18:57

Vidím, že než sem stihl kdokoliv, cokoliv přidat, jsem opět na řadě. Zatím nejsem schopen vrtat / soustružit svépomocí (... a nikoho jsem doposud neukecal :roll: ), tak to odnesl další předvrtaný přířez z e-trafiky. Tentokrát jsem ho v obchodě vybral sám a narazil jsem na kousek s docela hezkou kresbou. Rozvrtané to bylo na bentku a protože mi bylo tu hezkou kresbu líto poslat do pilin, nechal jsem hlavičku poněkud nadrozměrnou (OD:47mm H:57mm) a sám sebe přesvědčuju, že to má svůj půvab (... o své schopnosti zamilovat se po pár hodinách soužití v garáži i do brambory jsem tu psal, ale počítám, že mi to tady někdo vymluví). Pokusil jsem se kresbu dřeva vytáhnout kontrastním moření (... know-how odsud a z pipemakersforum.com), do náustku jsem vybrousil kroužek ze zebrana, jenom tu bambusovou tečku jsem musel předělat a tak je větší než bych chtěl. Zdaleka největší dobroružství totiž bylo ohýbání náústku (akryl), který při ohybu na dolní straně udělal regulérní fald jako na břiše statné afroameričanky a stratil veškerou souměrnost a fazónu (... čož byl taky důvod k reworku té tečky, teď je sice zpět na prostřeku, ale musí být větší. Lekce: když ozdoby, tak až nakonec). Záchrana dopadla na tu bídu po ohybu ještě celkem slušně i když sám vidím, že to úpně dokonalé není. Konečný výsledek sice není úplně takový, jak jsem si ho zkraje představoval - horní část špalku okolo hrany má i bez mého přičinění poměrně zvlástní červený nádech (??? ... že by se styděl za tvar???) , vylezlo pár drobných kazů, tečka má do decentní velkosti daleko a celkově jsem si představoval trochu teplejší odstín, ale moření je alchymie do které teprve pronikám. Na druhou stranu výrazná kresba dřeva a zrcadlový lesk po oleji a vosku část výsledného dojmu zachrání, tak ji budu mít asi rád. Vzhůru do připomínek, rad a kritiky, tady je pár záběrů:
image_id: 27880 image_id: 27883 image_id: 27881 image_id: 27882 image_id: 27884 image_id: 27879

Z promrzlé garáže zdraví ještě promrzlejší
Michal
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod klasik51 » 04 úno. 2020, 19:11

Hele panáčku, je dobrá :ok: zakousl si se do toho a to je super. Je to tak trochu basovka :wink: , to neni na škodu :puffy:
Basovky jsme tady měli všichni rádi. Nakonec vlastně i Toma. :smoke5: :D (máme)
Nejsem na vohnutý, tak nejsem uplně ten správný hodnotitel, ale popvedla se. :smile:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod MBO » 04 úno. 2020, 22:20

Na robustní fullbentku je možná náustek málo zahnutý. Představuju si, že kdybych ji vzal do zubů, tak na poloviční bentku zase kotel nemíří nahoru, ale rovnou na mě. Hlavička nahoře je hodně úzká, což je v kontrastu s masivní základnou a krčkem. Navíc co je úzké, může se snáz spálit. Hluboké kotle chtějí hodně času. Jinak moc pěkná kresba dřeva a celkově mě zaujala. Dýmku neumím vyrobit, jenom okouním, závidím Ti Tvoji šikovnost a hlavně fandím do dalších pokusů. Tak můj příspěvek prosím ber s rezervou.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2008
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Vyrobil jsem novou dýmku a chci se s ní pochlubit II.

Příspěvekod Mido21 » 04 úno. 2020, 22:39

Dík za názor a pochvalu. Nad tím ohybem zapřemýšlím, u prvního pokusu jsem se tolik vytrápil, že mám trochu strach, ale možná ten tenčí konec, ten by si asi dal říct. Jinak za provozu kotlem nemíří na mne, to mohu potvrdit, právě přišla o věneček :smoke6: . Hlavička je v poměru k náústku poměrně těžká, tak si polohu najde. Ale ohyb by tvaru i poloze "ve visu" asi pomohl. Dík za postřeh.
Uživatelský avatar
Mido21
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 91
Věk: 55
Registrován: 02 pro. 2019, 13:37
Bydliště: Chotěboř

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků