Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Ferndown

07 dub. 2009, 20:03

tifik píše:Ohledně zpracování bych měl dvě výtky, jednu k těsnému náústku,

jcp píše: JJ, i můj případ, ale stačilo trochu nagrafitovat a OK .. ale s tím už jsem se potkal víckrát, od dunhillek po Hápovu (filtrovou) klubovku. Tohle je běžnej probém bezfiltrovek, jejich čep je o něčem jiným než čep filtrovek ..

Naprosto totožný problém, jak u F, tak u bezfiltrů Háp....stačilo trocha grafitu a je to OK :-)

Re: Ferndown

07 dub. 2009, 20:15

beda píše:Mám dva bezfiltrový Parkery a maj taky těsný čepy, jsou to moje nejstarší fajfky a na ty čepy jsem zatím šáhl jen grafitem. Vůbec se ty náustky neuvolňujou, jsou parakaučukový a skus maj bezkonkurenčně pohodlnej, soupeřit s nima může snad jen moje BPK, ale to je asi náhoda. Mám rád anglický fajfky.


no je fakt že ty tři tátovy přes třicet let staré dýmky (London Made) jsou bezfiltrovky na čep a jdou teda hodně natěsno a ztuha...táta měl vždycky kvůli tomu náústky o kus povytažené, ale vzhledem k tomu že dýmky už někdy po mém narození kouřit přestal, tak ho nějaké grafitování čepu nijak zvlášť nezajímalo... :smoke5:

Re: Ferndown

08 dub. 2009, 05:35

Já ho ani po dokouření nemohl rozebrat. Jako obvykle jsem čep vzal smirkem 1500, pak 2500 a namýdloval. Vyyypadá to možná brutálně, ale funguje to k mé spokojenosti. Ani jeden náústek, a to mám i hodně volné, se mi zatím neuvolnily, spíš naopak tak nevidím v těsném čepu smysl. (samozřejmě jde o vlhkost, jiné je to na chalupě a jiné v paneláku)

Re: Ferndown

08 dub. 2009, 09:59

tifik píše:Já ho ani po dokouření nemohl rozebrat. Jako obvykle jsem čep vzal smirkem 1500, pak 2500 a namýdloval. Vyyypadá to možná brutálně, ale funguje to k mé spokojenosti. Ani jeden náústek, a to mám i hodně volné, se mi zatím neuvolnily, spíš naopak tak nevidím v těsném čepu smysl. (samozřejmě jde o vlhkost, jiné je to na chalupě a jiné v paneláku)


Aha, tak až tak těsný náústek u mého kousku nebyl, smirkoval jsem taky u jedné z Hodulovek a pak ještě jednu Stanwellku :-) Nejlepší metoda na tesný náústek, když nepomáhá mýdlo ani grafit...

Re: Ferndown

10 dub. 2009, 20:13

Ještě před smirkováním bych nahřál čep, fajfku spojil a nechal vystydnout spojenou. Je to jednoduchý a efektivní :wink:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 11:01

Přátelé, od včerejška nová nálož u Barbera, tak kdo má zájem http://www.smoke1.co.uk/acatalog/Ferndown_Pipes.html

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 11:11

Já bych měl vybráno :mrgreen: :D
Kdyby někdo objednával,........ :think:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 11:17

Já také :ok: :roll:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 11:29

klasik51 píše:Já bych měl vybráno :mrgreen: :D


... a kterou rovnou jsi si zdendo vybral? :lol: :plaster:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 11:37

Taky bych věděl :think:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 12:02

Jo,jo,tam bych si taky vybral :puffy:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 13:11

Tiež by som sa pridal, keby niekto objednával :think:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 13:27

Pánové neblbněte, ty Ferndowny nejsou zas až tak laciný, takže s nějakou hromadnější objednávkou byste brzo narazili na denní limit kterej na kartě máte nastavenej :D

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 13:34

a ja tie ferndowny nemusim :smoke1: , Nepacia sa mi, neviem cim to je, ale vobec ma neoslovuju, pre mna tie fajky patria do obycajneho priemeru, nemaju pre mna dusu :think: :smoke1:

Re: Ferndown

22 lis. 2009, 14:55

Breer píše:a ja tie ferndowny nemusim :smoke1: , Nepacia sa mi, neviem cim to je, ale vobec ma neoslovuju, pre mna tie fajky patria do obycajneho priemeru, nemaju pre mna dusu :think: :smoke1:


:think: :naughty: Práve naopak, imho.
Odeslat odpověď