Hledám dýmku

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod ttygr » 30 zář. 2006, 17:15

zababa: tak to se s Alfredem domluv... a jestli to je dobrej kámoš, tak ať ti pošle jednu z těch Namiki:-)))
Uživatelský avatar
ttygr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1002
Věk: 41
Registrován: 07 bře. 2005, 11:36
Bydliště: Jičín

Příspěvekod Fénix » 30 zář. 2006, 17:51

ttygr píše:zababa: tak to se s Alfredem domluv... a jestli to je dobrej kámoš, tak ať ti pošle jednu z těch Namiki:-)))


anebo ať nám rovnou udělá klubovku :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Zababa » 03 říj. 2006, 11:47

Tak už jsem si tu svou dýmečku objednal u pana Hápa. Nebude černá, ale jinak bude přesně taková, jakou jsem chtěl. :D
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod Simon » 03 říj. 2006, 12:02

Zababa píše:Tak už jsem si tu svou dýmečku objednal u pana Hápa. Nebude černá, ale jinak bude přesně taková, jakou jsem chtěl. :D


ja to rikal :)
...budes spokojenej
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Zababa » 08 říj. 2006, 23:28

Tak a teď mi řekněte, jakej je rozdíl mezi touhle dunhillkou za 371 €

Obrázek

a touhle Bristol de luxe za dvacetinu ceny:

Obrázek
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod piter » 09 říj. 2006, 05:29

ta Bristol z Rajka je estate, cili pouzita - ale i nova by asi vysla vyhodneji

ono na te Dunhillce neni nic, co by ji melo cinit tak drahou (krome toho ze je Dunhill) - normalni strojovka s kresbou jak BPK akorat bez kytu (snad :roll: ) + malinko neobvykly naustek
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 09 říj. 2006, 07:40

piter píše:ta Bristol z Rajka je estate, cili pouzita - ale i nova by asi vysla vyhodneji

ono na te Dunhillce neni nic, co by ji melo cinit tak drahou (krome toho ze je Dunhill) - normalni strojovka s kresbou jak BPK akorat bez kytu (snad :roll: ) + malinko neobvykly naustek


no stejny drevo jako bpk to neni urcite :)
..jen tou kresbou ho opravdu dost pripomina :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Zababa » 09 říj. 2006, 14:19

piter píše:ono na te Dunhillce neni nic, co by ji melo cinit tak drahou (krome toho ze je Dunhill) - normalni strojovka s kresbou jak BPK akorat bez kytu (snad :roll: ) + malinko neobvykly naustek


Dunhill dělá dýmky strojově? To snad ne, nebo jo? Myslel jsem, že je to všechno ruční práce, akorát,ž e maj hodně dýmkarů a že jsou vysoce specializovaní. třeba náústkáři, brusiči, mořiči, ...
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod piter » 09 říj. 2006, 15:55

pochybuju, ze by delali takove tvary rucne . . . imho vetsina ceny je pouze za znacku
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 09 říj. 2006, 20:17

piter píše:pochybuju, ze by delali takove tvary rucne . . . imho vetsina ceny je pouze za znacku


no nevim ;)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 09 říj. 2006, 20:53

Simon píše:no nevim ;)


jasne, treba to delaji rucne, vsechno je mozne (pokud mi nekdo poskytne link s dukazem, budu jen rad, ja ted na hledani nemam cas) - ovsem nevidim na nich zadny rozdil oproti strojovkam jinych firem - navic kdyz delaji tak klasicke tvary, nejak mi to k rucni praci nesedi. Btw kdyz uz by to delali rucne, snazili by se to snad dostat aspon nejak do kresby - to co vidim je spis ve stylu Peterson - levna strojovka.

Navic na 1. srazu mel Michal tusim Dunhillku za tezke prachy, co byla krive vrtana (toto mi rovnez k peclive rucni praci nesedi).
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Simon » 09 říj. 2006, 22:13

piter píše:
Simon píše:no nevim ;)


jasne, treba to delaji rucne, vsechno je mozne (pokud mi nekdo poskytne link s dukazem, budu jen rad, ja ted na hledani nemam cas) - ovsem nevidim na nich zadny rozdil oproti strojovkam jinych firem - navic kdyz delaji tak klasicke tvary, nejak mi to k rucni praci nesedi. Btw kdyz uz by to delali rucne, snazili by se to snad dostat aspon nejak do kresby - to co vidim je spis ve stylu Peterson - levna strojovka.

Navic na 1. srazu mel Michal tusim Dunhillku za tezke prachy, co byla krive vrtana (toto mi rovnez k peclive rucni praci nesedi).


vynasis celkem rychly soudy nad nejslavnejsi dymkarskou firmou ;)
...ja ve sbirce dunhilla jeste nemam, ale kazdopadne ho chci
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod piter » 09 říj. 2006, 22:27

Simon píše:vynasis celkem rychly soudy nad nejslavnejsi dymkarskou firmou ;)
...ja ve sbirce dunhilla jeste nemam, ale kazdopadne ho chci


slavna to jo, ale zase nejsem takovy, abych jen kvuli jmena byl presvedcen o dokonalosti jejich vyroby. Ono neznamena, ze kdyz byla tato znacka nejlepsi (placnu) pred 50 lety, tak ze je stejne dobra i ted - treba jim uz de jen o prachy, co ja vim :twisted: Kvalita neni u niceho konstatni po celou dobu trvani vyroby :)

Jinak Dunhillky se mi taky docela libi, maji pekne klasicke tvary - nebyl bych proti mit nejakou ve sbirce, ale uprimne - za ty prachy na tech dymkach nevidim nic extra. Mit dost penez, tak prvni znacka, na kterou bych se zameril, by bylo spis Ser Jacopo.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod tuton » 10 říj. 2006, 06:44

piter píše:- treba jim uz de jen o prachy, co ja vim :twisted: ....


Pitere, prave, ze nevis. A bez osobni zkusenosti radeji nesud. Ja primou zkusenost nemam, ale kamarad jednu nebo dve Dunhillky vlastni a nemuze si je vynachvalit. Rika, ze mu to za ty penize proste stalo. Nechci to samozrejme zobecnovat, ani rozebirat eventualitu vlivu "placebo efektu", tedy ze nekdo bude k Dunhillkam pristupovat apriori, ze ty proste "musi byt dobre". Jen jsem chtel rici, a uz se opakuji, nekomu to za to stoji.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nick » 10 říj. 2006, 07:08

...a dela dunhill jeste fajky?/nebo si je nechava delat?casy se meni.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


cron