Hledám dýmku

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Mack » 10 říj. 2006, 07:41

např Dunhill Aged cigars - světoznámé doutníky- se vyrábějí v Dominikánské republice
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod bromden » 10 říj. 2006, 08:00

Jasně, tabáky taky "pro dunhilla" vyrábí už dost dlouho kdekdo (spíš asi, řekl bych, prodal značku a recepturu tabáků).

Oproti tomu dýmky dunhill (čerpám ovšem jen ze sdělení těch nečetných lidí, které jsem potkal a kteří dunhillku vlastní) mají výbornou pověst - vesměs se vlastníci shodují, že "za to stojí"...
Taky bych ji jednou chtěl mít a zkusit (shell briar biliard :wink: )... jediná pochybnost ve mně hlodá, jestli ti fachmani, kteří se zasloužili o pověst dýmek dunhillek, a s nimi i velká část jejich know-how, nejsou už dávno v lovištích věčných...
Mimochodem - dříve údajně dával dunhill na náústek záruku doživotní, teď tuším rok či dva, na kvalitu dřeva (oproti dříve údajně doživotní) je teď prý půl roku...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Simon » 10 říj. 2006, 08:25

bromden píše:Jasně, tabáky taky "pro dunhilla" vyrábí už dost dlouho kdekdo (spíš asi, řekl bych, prodal značku a recepturu tabáků).

Oproti tomu dýmky dunhill (čerpám ovšem jen ze sdělení těch nečetných lidí, které jsem potkal a kteří dunhillku vlastní) mají výbornou pověst - vesměs se vlastníci shodují, že "za to stojí"...
Taky bych ji jednou chtěl mít a zkusit (shell briar biliard :wink: )... jediná pochybnost ve mně hlodá, jestli ti fachmani, kteří se zasloužili o pověst dýmek dunhillek, a s nimi i velká část jejich know-how, nejsou už dávno v lovištích věčných...
Mimochodem - dříve údajně dával dunhill na náústek záruku doživotní, teď tuším rok či dva, na kvalitu dřeva (oproti dříve údajně doživotní) je teď prý půl roku...


proto sleduju unsmoked estate pipes na smokingpipes.com :)
...do nove vyrobene bych ASI nesel
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 10 říj. 2006, 08:25

tuton píše:
piter píše:- treba jim uz de jen o prachy, co ja vim :twisted: ....


Pitere, prave, ze nevis. A bez osobni zkusenosti radeji nesud. Ja primou zkusenost nemam, ale kamarad jednu nebo dve Dunhillky vlastni a nemuze si je vynachvalit. Rika, ze mu to za ty penize proste stalo. Nechci to samozrejme zobecnovat, ani rozebirat eventualitu vlivu "placebo efektu", tedy ze nekdo bude k Dunhillkam pristupovat apriori, ze ty proste "musi byt dobre". Jen jsem chtel rici, a uz se opakuji, nekomu to za to stoji.


No počkej, ale co si chválí? Že mu z ní chutná, nebo že má dokonalou kresbu a že ví že je to ručně dělaná dýmka?
Mně tedy taky připadají jako tuctové strojovky, a jestli je na nic něco zajímavého, tak by to měl být použitý briar, který má pozitivní vliv na chuť. Proto mě taky láká dunhillku jednou vyzkoušet... Ale že bych se pral za vizuální zpracoavání, tak to asi ne :wink:

Piter to nikde definitivně netvrdí a je nutno podotknout, že pro to mluví dost věcí, včetně ukončení přímé výroby tabáků nebo třeba ty děsivé Dunhill obchody (viz Pařížská.).
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Simon » 10 říj. 2006, 08:35

Fénix píše:
tuton píše:
piter píše:- treba jim uz de jen o prachy, co ja vim :twisted: ....


Pitere, prave, ze nevis. A bez osobni zkusenosti radeji nesud. Ja primou zkusenost nemam, ale kamarad jednu nebo dve Dunhillky vlastni a nemuze si je vynachvalit. Rika, ze mu to za ty penize proste stalo. Nechci to samozrejme zobecnovat, ani rozebirat eventualitu vlivu "placebo efektu", tedy ze nekdo bude k Dunhillkam pristupovat apriori, ze ty proste "musi byt dobre". Jen jsem chtel rici, a uz se opakuji, nekomu to za to stoji.


No počkej, ale co si chválí? Že mu z ní chutná, nebo že má dokonalou kresbu a že ví že je to ručně dělaná dýmka?
Mně tedy taky připadají jako tuctové strojovky, a jestli je na nic něco zajímavého, tak by to měl být použitý briar, který má pozitivní vliv na chuť. Proto mě taky láká dunhillku jednou vyzkoušet... Ale že bych se pral za vizuální zpracoavání, tak to asi ne :wink:

Piter to nikde definitivně netvrdí a je nutno podotknout, že pro to mluví dost věcí, včetně ukončení přímé výroby tabáků nebo třeba ty děsivé Dunhill obchody (viz Pařížská.).


mne se visualne dunhill povetsinou libi ... pokud to neni nejaka "specilita" typu namiki
dunhill a castello chci jednoznacne do sve sbirky ... ser jacopo spis ne
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod tuton » 10 říj. 2006, 10:19

Fénix píše:No počkej, ale co si chválí? Že mu z ní chutná, nebo že má dokonalou kresbu a že ví že je to ručně dělaná dýmka?


Chvali, ze mu z ni chutna kourit, ze "je to proste jiny drevo". Jeste bych mel podotkonout, ze taky lovi v "estate pipes", ze prej Dunhilky, tusim ze sedesatych let, byly pro sve drevo vyhlasene.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod kutil » 27 říj. 2006, 06:13

Nevíte někdo kde by se daly koupit porcelánové, selské dýmky, klasické krakonošovky?
Nebo nějaký stránky na netu s touto tématikou?
Naposledy upravil kutil dne 27 říj. 2006, 10:25, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
kutil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Registrován: 03 kvě. 2006, 11:23
Bydliště: okolí Brna

Příspěvekod bigdragon » 27 říj. 2006, 06:57

kutil píše:Nevíte někdo kde by se daly koupit porcelánové, selské dýmky, klasické krakonošovky?

Olympia Brno, Olympia Olomouc
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod piter » 18 pro. 2006, 21:40

zagy44 píše:Zdravim! Je mi neco pres 20 a v dymkach jsem naprosty amater. Chtel bych udelat radost svemu dedeckovi a poridit mu nejakou kvalitni a peknou dymku. Mela by to byt stihla, rovna dymka, s cenou jsem ochoten jit tak od 2 do 4 tisic max. Mohli byste mi nejakou doporucit? Kupoval bych ji bud nekde v Praze, tak bych ocenil i tipy na obchody a nebo pres internet (take ocenim tipy na kvalitni e-shopy), koukal jsem na etrafika.cz a par se mi jich tam od pohledu libilo. Napr:

http://www.cigars.cz/dymky/peterson/pet ... .php?items[itemid]=2079

http://www.cigars.cz/dymky/peterson/pet ... .php?items[itemid]=2084

http://www.cigars.cz/dymky/savinelli/sa ... /vypis.php

Co Vy na ne? Predem diky za pomoc



:wink:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mack » 18 pro. 2006, 21:52

mno, jsi hodný vnuk...já ale už kdysi svou rodinu instruoval, že je lepší případná dárková překvapení z hlediska dýmek se mnou trochu probrat :wink:
ale, i když nemusím lakované, tak kdybych v neděli dostal pod stromeček tu Savinellku, tak bych se vůbec nezlobil :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Šimi » 18 pro. 2006, 21:53

Já to prdím :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod zagy44 » 18 pro. 2006, 21:55

Ja se nenapadne informoval a i vim, jaky fajky deda ma, takze tohle je jeho styl. Pomyslel jsem na Dunhillku, ale ac jsem cekal vysoke ceny, tak tohle je i na me celkem dost:) Spis mi jde o to, abych koupil i funkcne kvalitni kousek;)
zagy44
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 pro. 2006, 20:52

Příspěvekod Milos Cerman » 18 pro. 2006, 22:01

Můžu ti tu Savinellku jenom doporučit.
Já Octavii 138 mám už nějakej čásek, a jsem s ní moc spokojenej.
Je sice lakovaná, ale na Savinellkách je lak fakt kvalitní.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod zagy44 » 18 pro. 2006, 22:10

A co rikate na tu Peterson Cara Black 87? Mne se totiz zamlouva nejvic vzhledove, ted jeste co ten pozitek :D
zagy44
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 18 pro. 2006, 20:52

Příspěvekod Zababa » 18 pro. 2006, 23:08

zagy44 píše:A co rikate na tu Peterson Cara Black 87? Mne se totiz zamlouva nejvic vzhledove, ted jeste co ten pozitek :D


Jakožto fanda petersonek bych upřednostnil právě je. Mám sice jen dvě, ale jsou bezva. Ta 107 se mi tvarem líbí víc, ale tady záleží na tom, co se víc líbí tvýmu děděčkovi.
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků