Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

25 srp. 2007, 17:44

Tak skusim aj ja zneuzit toto vlakno. Moja primarna fajka Peterson Arad 68 (mam len tri z toho dve dedene - holt zaciatocnik) ma strasne velky kotol. Vam to sice urcite pride v pohode, ale ja ju proste fajcim vzdy minimalne hodinu, co je niekedy dobre, ale niekedy cele zle. Proste obcas (dost casto) sa mi stane, ze mam polhodinu cas a chut na fajocku. Co z toho vyplyva? Najvyssi cas na novu fajku. :D

Takze co hladam - fajocku, ktora bude mat podstatne mensi kotol nez ta sucasna (udajne 42x20mm). Samozrejme, nemusi byt mensi len kotol, ale kludne aj cela fajocka. Osobne som zatazeny na bent-ky, ale teraz mi ucarovali fajky typu bulldog pripadne bent rhodesian. Na povrchovej uprave mi az tak nezalezi. Jo a este by bolo prijemne, keby ma uplne neskrachovala. Horny limit tak 2000,-Sk. Nemate niekto nejaky tip? Vopred dik.

25 srp. 2007, 19:27

tahle Peterson Aran 999 u Michala v e-trafice
1/ je to taky Aran
2/ je to bentka s buldočí hlavičkou
3/ je mrňavá - jeden normální plátek flake
4/ vejde se do požadované ceny
5/ Peterson z e-trafiky je jistota kvality

25 srp. 2007, 20:23

jcp píše:tahle Peterson Aran 999 u Michala v e-trafice
1/ je to taky Aran
2/ je to bentka s buldočí hlavičkou
3/ je mrňavá - jeden normální plátek flake
4/ vejde se do požadované ceny
5/ Peterson z e-trafiky je jistota kvality


Ooo, dakujem ti! Totizto vcerajsok som stravil prechadzanim kompletnej ponuky etrafiky a nasiel som si tam par favoritov, len som ich nechcel spominat, aby som neovplyvnil vyber inych, ktori by sa snazili trafit do mojho vkusu. Este raz diky! Hlavne si mi pomohol s tou velkostou.

Re: Hledám dýmku

04 led. 2015, 11:01

Přátelé, rád bych využil tohoto vlákna k radě nové dýmky. Hledám rovnou, tmavou dýmčičku, ovšem délka 12 - 13 cm, kotlík cca 28 - 30 mm. Měl jsem kdysi starou bryerku, ale ztratila se. Dík za každou radu.

Re: Hledám dýmku

04 led. 2015, 13:20

Jednu sem teď dával Peťák. http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?image_id=20013
Nepochybuji, že by jste se domluvili. Jeho fajky mají šmrnc.
Jinak občas se na bazarech objevi podobné dýmky Vauen dr. Perl.
Ideální na vzorky nebo rychlý a krátký kouření.... :puffy:

Re: Hledám dýmku

04 led. 2015, 13:49

Přesně na to to potřebuji, občas prostě ta hodinka není a jako vzorkovnice by byla super.

Re: Hledám dýmku

05 led. 2015, 07:13

cechura09 píše:Jednu sem teď dával Peťák. http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?image_id=20013
Nepochybuji, že by jste se domluvili. Jeho fajky mají šmrnc.
Jinak občas se na bazarech objevi podobné dýmky Vauen dr. Perl.
Ideální na vzorky nebo rychlý a krátký kouření.... :puffy:

Tak ta mi zrovna na krátké,rychlé kouření nepřipadá(komora 20x39).

Re: Hledám dýmku

05 led. 2015, 11:16

Krátké kouření neexistuje. Pod hodinu jsem se ještě nedostal. Jen na rozdíl od Pišty víckrát připaluji.

Re: Hledám dýmku

05 led. 2015, 12:56

Jednou jsem na stavbě viděl ukrajince, který měl takovou malinkatou dřevěnou dýmečku a chodil si pokouřit s ostatníma kuřákama. Trvalo mu to sice o chlup dýl než ostatním cigareta, ale o moc ne.

Re: Hledám dýmku

05 led. 2015, 23:09

To ja ji dával cca 35 minut. Zase cigaretodymku jsem fakt nemel. :mryellow:

Re: Hledám dýmku

06 led. 2015, 08:09

Cigaretodýmku neznám,ale doutníkodýmku jsem už viděl.Své o tom ví Bob123.

Re: Hledám dýmku

09 led. 2015, 17:36

Ve filmu Hanební pancharti v úvodní scéně kde esesák Christoph Waltz měl supr dýmku, neviděli jste někdo a co to je za dýmku? Pěknej kousek.

Re: Hledám dýmku

09 led. 2015, 18:14

Klasická kalabaška - dýmka z dýně s maršánovou vložkou.

Re: Hledám dýmku

09 led. 2015, 18:41

Pokud je to správná scéna, sestřih videa a dýmkou má na svých stránkách i s komentářem Dýmkař,
na jehož stránky odkaz s dovolením dávám. http://www.dymkar.cz/2013/09/calabash-meerschaum-silver-ring/

Re: Hledám dýmku

09 led. 2015, 18:46

Tady je mají :smoke5:
image_id: 20059
Odeslat odpověď