Jak "sušíte" dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Necháváte nějakou dobu dýmky schnout rozdělané?

Ano
147
61%
Ne
95
39%
 
Celkem hlasů : 242

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Vorža » 07 čer. 2016, 11:23

Kouřím více než 40 let a vždy nechávám po dokouření rozebranou dýmku vyschnout cca. 24 hodin. Jinak se močka do krčku zažere a dýmka páchne. U dobře vyschlé dýmky vše krásně voní. Myslím, že toto se urychlit nedá.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod PoKlaT » 07 čer. 2016, 12:44

Snoopy píše:Hlavne si myslím, že PoKlaT svoj návrh myslel ako recesiu. :ok:

To se snad ani jinak brát nedá :joy: chápu, že mnohý začátečník může mít problém s dostatkem suchých dýmek ale to jsou nedocenitelné lekce v dýmkařské škole, tak jsme zápasili všichni. Dnes mám tolik dýmek, že na mnohé ještě ani nepřišla řada a na mnohé hned tak brzo nepříjde :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Aer » 07 čer. 2016, 13:01

Já dýmky suším jako Vorža, rozebrané cca 24 hodin a pak na několik dní odpočinout do stojánku. Sehnat více dýmek není problém. Já s dýmkařením začal v prosinci loňského roku a k dnešnímu dni mám 23 dýmek. Svou první jsem dostal od kamaráda, jednu mám od pipemakera Laastra, dvě jsem koupil použité od kolegy a jinak všechny ostatní jsou z bazarů. Dýmky si zrepasuju (všechno pouze ručně bez mechanizace, protože bydlím v paneláku a dílnu nemám) a pak je používám.
Uživatelský avatar
Aer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 98
Věk: 50
Registrován: 14 pro. 2015, 22:30
Bydliště: Plesná

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Ragaz » 07 čer. 2016, 16:38

No, mám to podobně, taky hlavně zrepasovaný bazarovky, a taky 3 vlastní výtvory...mám jich něco přes třicet...ale trvalo mi to dost dýl...ale stejně mám problém když začnu kouřit novej tabák do čeho ho dát :).
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Laastr » 07 čer. 2016, 19:40

Aer co to povídáš sím tě, jakej já jsem pipemaker? Já jsem z pipemakerova hovna pouze pára. Nicméně k tématu přidávám, že i já nechávám vyčištěnou dýmku rozebranou vyschnout minimálně do druhého dne.
Uživatelský avatar
Laastr
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 79
Věk: 60
Registrován: 06 led. 2016, 09:28
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Juraj1 » 03 srp. 2016, 15:23

Susim je rozebrane 2 tydny na policce. Akorat mi to vychazi na dojeti z Brna na vikend. Mam jednu latakiovku, dve na virginky apod. a jednu mam na vsechno. Ta holka pro vsechno je borovica co jsem udelal jako svou 2. dymku. Paradoxne chutna nejlepe ze vsech a ma temer dokonaly cake.
Juraj1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2013, 18:42
Bydliště: Prez tyden Brno, o vikendu Havirov

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod easy » 03 srp. 2016, 16:27

Jak to funguje, ta borovica? Přece jenom je to měkké dřevo plné pryskyřice. Pokud to není vyrobené ze 700 let starého trámu ze středověkého zájezdního hostince. To už by mohlo být zajímavé. Jinak je určitě dobré mít dostatek dýmek, aby použitá mohla rozebraná vysychat aspoň těch 24 hodin, samozřejmě někde na vzdušném místě, ne zavřená nekde v etuji.
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Juraj1 » 03 srp. 2016, 17:03

Susim to na policce nad stolem.
Ad borovica. Od stryca jsem dostal o prazdninach 2013 cerstve vykopany parez borovice, tak jsem to narezal na bloky a z jedne jsem rovnou udelal fajfku. Velikostne jak tenisak, pekna moc neni bo je "pracovni" a ma jednu velkou prasklinu jdouci od korene ?troubele?(to kam se strka naustek) az na druhou stranu do pulky vysky. I prez to ji mam rad a prirostla mi k srdci. Pro porovnani, ten Sherlock je formatu A5 : https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=582CBAE1 ted je sice vysmirglovana a ma jiny zahnutejsi naustek at se lepe drzi jen v zubech. Prvni rok koureni jsem mel kour obohacen o vuni bublajici pryskyrice, ktera se objevovala okolo kotle :D Ted uz to drevo je suche a kouri se z ni paradne. Kamaradi ji prezdivaji: sebeobranna dymka. Na chlubeni to ale neni, ted uz delam hezci :D
Juraj1
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 40
Věk: 29
Registrován: 14 zář. 2013, 18:42
Bydliště: Prez tyden Brno, o vikendu Havirov

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod vintage » 04 srp. 2016, 13:06

Já někdy na rozebranou dýmku zapomenu a už se mi stalo, že se sušila i víc jak měsíc :puffy:
Uživatelský avatar
vintage
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 243
Věk: 44
Registrován: 07 led. 2015, 11:37
Bydliště: Mělnicko

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod mihra » 04 srp. 2016, 15:12

Dýmky kouřím cca 60 let, ale v životě jsem dýmku nesušil rozebranou. Po dokouření vyčistím, složím, dám do stojánku a tam v klidu odpočívá až do příštího kouření. Dýmek mám ale dost, takže na žádnou nechvátám.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod jcp » 04 srp. 2016, 15:16

to samý v bleděmodrým, akorát že já ty fajfky kouřím teprv 50 let .. :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Ragaz » 04 srp. 2016, 16:35

No já je kouřím nějaký ubohý necelý tři roky :D ...ale to samý.
Uživatelský avatar
Ragaz
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 704
Věk: 48
Registrován: 11 úno. 2015, 10:11
Bydliště: Třemošnice

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod easy » 04 srp. 2016, 19:05

mihra píše:Dýmky kouřím cca 60 let, ale v životě jsem dýmku nesušil rozebranou. Po dokouření vyčistím, složím, dám do stojánku a tam v klidu odpočívá až do příštího kouření. Dýmek mám ale dost, takže na žádnou nechvátám.


jcp píše:to samý v bleděmodrým, akorát že já ty fajfky kouřím teprv 50 let .. :lol:


Kluci, možná byste to mohli zkusit, třeba získáte nové dýmkařské zkušenosti :plaster:
Uživatelský avatar
easy
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 802
Věk: 50
Registrován: 08 led. 2010, 17:51
Bydliště: Valtice

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod Bear » 04 srp. 2016, 19:22

Delam to stejne a neprijde mi, ze by mazlici nejak stradali. A to nektere tocim pravidelne po 24 hodinach. Vysychaji dostatecne a dobre.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Jak "sušíte" dýmky ?

Příspěvekod klasik51 » 10 srp. 2016, 08:09

Dokouřim, vyčistim, dám dohromady a hajdy do stojánku. :puffy:
Někdy se mi stane, když jsem mimo domov a špatně to odhadnu, že dýmku nacpu podruhé v jeden den. Nic se ale neděje,
ošetřim po druhém dokouření uplně stejně. Za dva dny je připravená na startovní čáře. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 19 návštevníků