Jak "sušíte" dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Necháváte nějakou dobu dýmky schnout rozdělané?

Ano
147
61%
Ne
95
39%
 
Celkem hlasů : 242

Sušení

Příspěvekod Petr-xxl » 08 úno. 2007, 16:22

Zdravím píšete tady o sušení a lze nás rozdělit na kompletéře a rozdělávače. Já osobně se dřevem pracuji dlouhá léta a tak přistupuji i k dýmkám, jsem kompletář. Dýmka je kousek dřeva a dřevo pokud chcete kvalitně sušit tak musíte POMALU, protože voda odchází jako pára a musí dřevo opouštět plynule. Pokud budete sušit rychle bude se pára drát ven a potrhá strukturu dřeva. Proto zásadně pomalu a s náustkem!!!
Petr-xxl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 31 led. 2007, 22:09

Re: Sušení

Příspěvekod tifik » 09 úno. 2007, 07:16

Petr-xxl píše:Zdravím píšete tady o sušení a lze nás rozdělit na kompletéře a rozdělávače. Já osobně se dřevem pracuji dlouhá léta a tak přistupuji i k dýmkám, jsem kompletář. Dýmka je kousek dřeva a dřevo pokud chcete kvalitně sušit tak musíte POMALU, protože voda odchází jako pára a musí dřevo opouštět plynule. Pokud budete sušit rychle bude se pára drát ven a potrhá strukturu dřeva. Proto zásadně pomalu a s náustkem!!!


Podle mne rozebrané dýmce se nic stát nemůže, kotlík taky schne "přímo", jen se dřevo trochu stáhne, něco jiného je ale nucené sušení, to bych určitě nedělal. Ovšem já jsem taky "kompletář", jen vložkovku, kterou většinou nosím s sebou na pivo občas suším rozebranou, někdy chudinka dostane zabrat
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Petr-xxl » 09 úno. 2007, 17:31

Já osobně považuji za nejhorší nechávat v dýmce (u filtrovek) filtr po dokouření. Protože většina vlhkosti ,při správném kouření ,je v něm a pokud se hned nevyhodí začne se při chladnutí dýmky natahovat do "dřeva".
Petr-xxl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 31 led. 2007, 22:09

Příspěvekod Darth Morss » 12 úno. 2007, 09:31

jak je to s tim sroubovanim?prej vzdy po smeru hodinovych rucicek
Uživatelský avatar
Darth Morss
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 34
Registrován: 27 led. 2007, 18:41
Bydliště: Bylnica

Příspěvekod mirek » 12 úno. 2007, 09:48

Darth Morss píše:jak je to s tim sroubovanim?prej vzdy po smeru hodinovych rucicek

Já to tak dělám. Prý je to proto, aby se dřevo "uhlazovalo" v tom směru, v jakém bylo vrtáno. Takhle jsem to kdysi slyšel, znělo mi to logicky, tak jsem to zkusil a zvykl jsem si na to.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Visna » 12 úno. 2007, 10:10

Darth Morss píše:jak je to s tim sroubovanim?prej vzdy po smeru hodinovych rucicek


ja v smere hodinovych ruciciek nasadzam a v protismere davam dole, ako keby tam bol klasicky zavit...
Uživatelský avatar
Visna
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 298
Věk: 45
Registrován: 25 srp. 2006, 11:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Petr-xxl » 12 úno. 2007, 13:09

Mělo by se po směru sundávat i nadávat.
Petr-xxl
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 31 led. 2007, 22:09

Příspěvekod tifik » 12 úno. 2007, 13:14

Petr-xxl píše:Mělo by se po směru sundávat i nadávat.


Určitě, ani u nejstarších dýmek nemám problémy s uvolňováním náústků, spíše naopak.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Mack » 12 úno. 2007, 14:33

Petr-xxl píše:Mělo by se po směru sundávat i nadávat.
zajímavost, píší to všude, ale nevěřím, jsou snad určitá pravida šroubovice třeba z mechaniky...logika říká tam a obráceně zpět...
to je jako ten blbý vtip, že cojitus z pohledu muže musí být pouze vždy jen tam, tam, tam :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod tifik » 12 úno. 2007, 14:52

Mack píše:
Petr-xxl píše:Mělo by se po směru sundávat i nadávat.
zajímavost, píší to všude, ale nevěřím, jsou snad určitá pravida šroubovice třeba z mechaniky...logika říká tam a obráceně zpět...
to je jako ten blbý vtip, že cojitus z pohledu muže musí být pouze vždy jen tam, tam, tam :lol: :lol:


No to ne, čep náústku nemá přesně vymezenou dráhu (závit), tudíž se tam v podstatě šmrdlá libovolně ( při vyndavání a otáčení). Potom je logičtější otáčet vždy jedním směrem a "hladit" dřevo po vláknech - směru vrtání.
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Mack » 12 úno. 2007, 15:05

tifik píše:
Mack píše:
Petr-xxl píše:Mělo by se po směru sundávat i nadávat.
zajímavost, píší to všude, ale nevěřím, jsou snad určitá pravida šroubovice třeba z mechaniky...logika říká tam a obráceně zpět...
to je jako ten blbý vtip, že cojitus z pohledu muže musí být pouze vždy jen tam, tam, tam :lol: :lol:


No to ne, čep náústku nemá přesně vymezenou dráhu (závit), tudíž se tam v podstatě šmrdlá libovolně ( při vyndavání a otáčení). Potom je logičtější otáčet vždy jedním směrem a "hladit" dřevo po vláknech - směru vrtání.

mám x dýmek a dodnes nevím. jakým směrem to vrtali (vpravo, vlevo?) natož pak zkoumat, jak jdou vlákna třeba Petersonů v provedení rustik...
jde asi o hovno, ale já šroubuji vždy po směru hod ručiček a po vychladnutí proti.... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Visna » 12 úno. 2007, 15:13

Mack píše:mám x dýmek a dodnes nevím. jakým směrem to vrtali (vpravo, vlevo?) natož pak zkoumat, jak jdou vlákna třeba Petersonů v provedení rustik...
jde asi o hovno, ale já šroubuji vždy po směru hod ručiček a po vychladnutí proti.... :lol: :lol:


konecne moj clovek :D
Uživatelský avatar
Visna
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 298
Věk: 45
Registrován: 25 srp. 2006, 11:17
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod JardaS » 12 úno. 2007, 15:20

Tak tak
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Fénix » 12 úno. 2007, 16:44

mám pocit, že šroubování se tu už někdy řešilo, ale nemůžu to najít. No každopádně já patřím k heretikům, co vyznávají "závit". Už tak nějak z přirozenosti věci.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod rour » 12 úno. 2007, 17:16

Hlavně mazat, mazat...
Uživatelský avatar
rour
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 375
Věk: 62
Registrován: 29 črc. 2004, 12:43
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků