Jak "sušíte" dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Necháváte nějakou dobu dýmky schnout rozdělané?

Ano
147
61%
Ne
95
39%
 
Celkem hlasů : 242

Příspěvekod mihra » 06 srp. 2007, 20:24

Vícekrát použitý filtr stejně už nefunguje, jenom pomáhá k zanesení kanálku v krčku a ještě nutí k vyššímu tahání, čímž zvyšuje možnost napálení dýmky. Jednoznačně doporučuji kouřit bez filtru.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod tritrek » 06 srp. 2007, 20:47

mihra píše:Vícekrát použitý filtr stejně už nefunguje, jenom pomáhá k zanesení kanálku v krčku a ještě nutí k vyššímu tahání, čímž zvyšuje možnost napálení dýmky. Jednoznačně doporučuji kouřit bez filtru.


... a mimo inych znizuje kvalitu pozitku z fajky...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod beda » 06 srp. 2007, 23:56

Jak pise mihra, kourit bez filtru je nejlepsi. Kdyz jsem kouril pres balsu, tak jedine pres pulenou a jen jednou. Koureni bez filtru je nejlepsi cesta k tomu naucit se kourit poradne a to ty tabaky, ktere sedi mym potrebam. Kdyz nechci naloz, tak proste nacpu neco lehciho. Takovej Irish Flake pres uhlikovej filtr, mi pripada jako velkej zmatek v tom co chci.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod BATRACHOS » 07 srp. 2007, 00:49

tritrek píše:
Martin Pedain píše:Tak asi tak nějak, ještě jsem pořád začátečník, takže časem se uvidí.


To ja som tiez zaciatocnik, ale nie humusak.... filter sa pouzije a vyhodi... basta! Neexperimentuj, takisto ako kondom sa nevvypere, ani filter sa nepouzije viackrat... fuj :puke:


No, preservativy se za první republiky vymývaly, sušily na takovém speciálním sušáku (ala drátěná výstuž robertka) a pak se používaly znova. Kolikrát, to nevím, ale asi hodněkrát, pokud byl pár chudý...
Tudíž všechno jde, když se chce. Mně by se ale v těchto případech zrovna moc nechtělo - filtr vždy nový, to je zákon! Jinak si podle mne sebelepší fajfka po pár kouřeních nezadá s plechovkou dehtu.

:arrow: beda
To je fakt. Aspoň vím, proč nekouřím Irish flake!
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Štěpán » 10 srp. 2007, 07:19

Pánové tak sem si všiml asi ne zas tak podivné věci. Když jsem znovu voskoval povrch dýmky, ze které se před několika hodinami dýmalo a rozháněl sem po ní fénem ten vosk, během pěti minut přestala úplně smrdět a voněla jako nikdy předtim.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Cipísek » 26 srp. 2007, 21:32

Jsem dvě vůně, které mám opravdu rád - jedna když otevřu skříň s dýmkami a druhou - doutníky v humidoru. Vůně vosku rozhodně není špatná, ale pokud by mi přehlušila vůni používané dýmky, byl bych dost nerad :lol:
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Štěpán » 26 srp. 2007, 21:57

Špatně si to pochopil, on nevoněl vosk, ale díky vysoký teplotě na kterou se dýmka zahřála se vypařil všechen bodel a voněla krásně.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Cipísek » 26 srp. 2007, 22:07

Tak to jo :lol:
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod bromden » 29 srp. 2007, 11:25

Tak výsledek jednoho pokusu se sušením dýmek ve složeném stavu. Před dovolenou (tj. cca 1.8.) jsem pokusně jednu dýmku nenechal vyvětrat rozloženou, ale hned po dokouření (a vyčištění papírovým kapesníkem a čističi) ji smotoval a šupnul do stojánku.
Včera jsem si k ní čuchnul, a močku je dokonce i z hlavičky trochu cítit doteď. Puch z filtrové komory je neúnosný.
Z toho pro mne vyplývá jediný závěr, a to takový, že dýmky je skutečně nutné sušit rozložené...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod POGO » 29 srp. 2007, 15:01

bromden píše:.....Z toho pro mne vyplývá jediný závěr, a to takový, že dýmky je skutečně nutné sušit rozložené...


Sušit rozložené,to ano.Ale pokud kouříš jednu dýmku pravidelně den ji na řádné vyschnutí nestačí.A jestli kouříš několik denně kde hledat místo :?:
Nechám jeden den rozložené a zbytek už musí do stojánku.Takovým způsobem potřebují cca 4 dny. :wink:
POGO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1054
Věk: 54
Registrován: 18 srp. 2004, 20:44
Bydliště: Parsovice

Příspěvekod Fénix » 29 srp. 2007, 15:08

POGO píše:Sušit rozložené,to ano.Ale pokud kouříš jednu dýmku pravidelně den ji na řádné vyschnutí nestačí.A jestli kouříš několik denně kde hledat místo :?:
Nechám jeden den rozložené a zbytek už musí do stojánku.Takovým způsobem potřebují cca 4 dny. :wink:


já suším dýmky na vrchní stěně skříňky na dýmky
image_id: 1055

dokud zapáchají (obvykle jen filtrová komora) , suším rozdělané, pak je smontuji a nechám tak den, pokud začnou znova zapáchat tak opět rozdělám, jinak uklidím do stojánku ve skříňce.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Homer262 » 04 zář. 2007, 17:02

Štěpán píše:Pánové tak sem si všiml asi ne zas tak podivné věci. Když jsem znovu voskoval povrch dýmky, ze které se před několika hodinami dýmalo a rozháněl sem po ní fénem ten vosk, během pěti minut přestala úplně smrdět a voněla jako nikdy předtim.


Nelej ten vosk dovnitř! :D
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mathias Sandorf » 04 zář. 2007, 17:27

Fénix píše:
POGO píše:Sušit rozložené,to ano.Ale pokud kouříš jednu dýmku pravidelně den ji na řádné vyschnutí nestačí.A jestli kouříš několik denně kde hledat místo :?:
Nechám jeden den rozložené a zbytek už musí do stojánku.Takovým způsobem potřebují cca 4 dny. :wink:


já suším dýmky na vrchní stěně skříňky na dýmky
image_id: 1055

dokud zapáchají (obvykle jen filtrová komora) , suším rozdělané, pak je smontuji a nechám tak den, pokud začnou znova zapáchat tak opět rozdělám, jinak uklidím do stojánku ve skříňce.


OT: Kurňa prezidente, ty máš doma nějak brutálně naklizeno :shock:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod Maigret » 02 kvě. 2008, 13:38

jcp píše:Nějak si neumím představit, že bych nechával dýmky povalovat "rozdělané". Po dokouření profouknu, protáhnu chlupatým drátkem kouřovej kanálek v náústku, kouřovej kanálek v hlavičce, drátek ohnu v prostředku, vyčistím filtrovou komoru (pokud je to filtrovka které mít nemusím, kouřím bez), ohnu na druhou stranu a vyčistím díru pro čep v hlavičce (občas ještě na filtrovou komoru a díru pro čep vezmu papírovej kapesníček), drátek úplně zmáčknu a protáhnu ještě jednou kouřovej kanálek v hlavičce a nakonec tím drátkem lehce očistím stěny komory. Dýmku sesadím a dám do stojánku. Tím končím, Vaše Máňa, a nesmrdí to i když některé favoritky kouřím skutečně každej den.


Takhle přesně činím i já, jen někdy výjmečně použiji čističe dva...
Uživatelský avatar
Maigret
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 493
Věk: 53
Registrován: 14 úno. 2008, 17:31
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvekod Waltari » 02 kvě. 2008, 22:17

Složená, filtr jen jednou a dost, čistím drátkem a kapesníčkem, voní krásně .... a není to Jihlavanka :D
Tedy posiluji řady složených.
Waltari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 48
Registrován: 01 dub. 2008, 20:53
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků