Jak "sušíte" dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Necháváte nějakou dobu dýmky schnout rozdělané?

Ano
147
61%
Ne
95
39%
 
Celkem hlasů : 242

Příspěvekod jcp » 12 úno. 2007, 19:12

tifik píše:
Petr-xxl píše:Mělo by se po směru sundávat i nadávat.

Určitě, ani u nejstarších dýmek nemám problémy s uvolňováním náústků, spíše naopak.

No a tady právě pomůže to párkrát sušit rozebraný 8) (normálně suším vcelku). Jelikož se to dřevo krčku - maje takto vůli - mírně smrští, začne náústek zas dichtovat aniž bys do něj musel rejt kudlou nebo ho ohřívat a mačkat :D . S úspěchem používám u >30 let starejch dýmek
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod harel » 12 úno. 2007, 21:16

CHCEL BY SOM SA K NIECOMU PRIZNAT !!!
Dal som pokus a asi mesiac (napriek tomu, ze som bol ortodoxny zastanca zlozenej fajky) skusam nechavat fajky v rozlozenom stave tak 2 - 3 dni. Myslim, ze som sa skoro 25 rokov mylil a dost im to pomaha. Ovela skor vetraju. Jedine minus je, ze sa mi povaluju po stole a tie, z ktorych fajcim stredy - Capstan atd. tak pred tym som z nich citil aspon jemny zavan fig a tabaku, po vyvetrani tam nezostalo nic. Ale vetram dalej.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod ypres.bass » 18 bře. 2007, 22:40

já mám takový hybrid-model sušení: jako stojánek používám takovou sympatickou mističku co jsme dělali v dílnách na základce a tam prostě nasypu součástky schnoucí dýmky a až je potřeba tak ji dám dohromady a nechám dále schnout vcelku(vzhledem k tomu že jsem začátečník, tak mi ten koloběh krásně vychází)...krásně mi vychází i to že mi vychází počet misek k dýmkám 1:1

tak asi tak
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Darth Morss » 19 bře. 2007, 08:17

Visna píše:
Darth Morss píše:jak je to s tim sroubovanim?prej vzdy po smeru hodinovych rucicek


ja v smere hodinovych ruciciek nasadzam a v protismere davam dole, ako keby tam bol klasicky zavit...


nono,tak jsem si to taky predstavoval.dik
Uživatelský avatar
Darth Morss
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 34
Registrován: 27 led. 2007, 18:41
Bydliště: Bylnica

Příspěvekod Martin Pedain » 05 srp. 2007, 22:36

Píše to sice dost lidí, ale taky se přidám. Po dokouření nechám popel v dýmce dle situace 5-30 minut. Po vyčištění ji nechám přes noc rozebranou a ráno ji složím. Taky pročistím náustek a opláchnu jej, když jsem jej vyčistil u dýmky co mám dva roky, tak to nebylo moc hezké.
Ono záleží co mám za tabák, páč po Samíkovi je dýmka dost vlhká a zapáchá močkou což mi Davidoff mixture takřka nedělá. Tudíž je třeba Samíka dokonale ztopit, pže se bojím zkysnutí (ta močka je tam cítit). Filtry nechávám venku až do dalšího kouření.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod BATRACHOS » 06 srp. 2007, 01:08

To chceš říci, že recykluješ filtry? To snad ne?!
:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod tritrek » 06 srp. 2007, 06:22

BATRACHOS píše:To chceš říci, že recykluješ filtry? To snad ne?!
:smoke6:


Suhlasim... :puke:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Fénix » 06 srp. 2007, 09:15

Martin Pedain píše: Taky pročistím náustek a opláchnu jej


Jak se trefíš zrovna jen do kouřového kanálku? Já bych měl za chvíli náústky zelené :) Nebo máš samé akrylové ?
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tritrek » 06 srp. 2007, 09:40

Fénix píše:
Martin Pedain píše: Taky pročistím náustek a opláchnu jej


Jak se trefíš zrovna jen do kouřového kanálku? Já bych měl za chvíli náústky zelené :) Nebo máš samé akrylové ?


Dobre - tak blba otazka: ebonitove naustky zoxiduju vo vode? Alebo este lepsie: co vadi ebonitovym naustkom? Ja mam 2xakryl 1xebonit a zatial nemam problem ani s jednym... resp. este nie ;)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod ypres.bass » 06 srp. 2007, 11:39

po kouření hned vysypávám a důkladně čistím(jsem hrdý na to že mi dýmky skoro vůbec nijak ani nesmrdí ani nevoní)
doma hned přeskládávám do stojánku na okně a to okno otevírám
filtry recykluju jen když vím že budu zapalovat vzápětí podruhé, páč filtr po chvíli vyndávám a vracím ho tam až na dokuřování...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Martin Pedain » 06 srp. 2007, 14:28

Filtr používám nadvakrát, tedy není-li moc nasáklý močkou (pokud tam nejsou hnědé stopy močky) což někdy udělá Samík, ale po vyvětrání z něj cítím i vůni tabáku. Když už je to moc, tak kouřím bez filtru.

To s náustky čtu poprvé. :shock: Ale po prošťouchnutí čističem a opláchnutí jej osuším (někdy i čistým čističem). Co je to za druh náustku by měl vědět ChorChe. Jeden je barevný a druhý černě lesklý, třetí prokousnutý a "zašlý", ale tu dýmku jsem poslal do důchodu (sem tam z ní v budousnu bafnu něco co se moc nepovedlo). :lol:

Tak asi tak nějak, ještě jsem pořád začátečník, takže časem se uvidí.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod basa333 » 06 srp. 2007, 14:46

mám cca 20 dýmek, z toho jich tak asi 6 - 7 preferuji pro častější kouření, tedy asi 2x týdně (denně v průměru kouřím 1 - 2 dýmky). každá má tedy na odpočinek minimálně 2 dny, většinou podstatně déle. každou používám pro jeden druh tabáku, takže každá voní po tom svém. filtry nepoužívám a dýmky v klidu vyčistím po kouření nebo taky až druhý den (když přijdu z hospody, tak někdy čištění opomenu) a ani u jedné jsem zatím nezjistil nějaký zápach
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tritrek » 06 srp. 2007, 14:55

Martin Pedain píše:Tak asi tak nějak, ještě jsem pořád začátečník, takže časem se uvidí.


To ja som tiez zaciatocnik, ale nie humusak.... filter sa pouzije a vyhodi... basta! Neexperimentuj, takisto ako kondom sa nevvypere, ani filter sa nepouzije viackrat... fuj :puke:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod beda » 06 srp. 2007, 17:40

Treba ma balsovych sam vyrobce doporucuje vymenit po trech az ctyrech pouzitich.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod Milos Cerman » 06 srp. 2007, 18:54

beda píše:Treba ma balsovych sam vyrobce doporucuje vymenit po trech az ctyrech pouzitich.


To je sice pravda, já to prubnul, a je to :puke:
Myslím, že je to jenom reklamní trik na zvýšení prodejnosti balzáů !!!

Pokud chce někdo šetřit za každou cenu, může si v modelářský prodejně koupit kus balzy a filtry si vyřezat :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků