Jak "sušíte" dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Necháváte nějakou dobu dýmky schnout rozdělané?

Ano
147
61%
Ne
95
39%
 
Celkem hlasů : 242

Příspěvekod Fénix » 23 říj. 2006, 09:01

Jestli mi někde dýmky smrdí, tak ve filtrové komoře.
Z toho důvodu sušim dýmky rozdělané.
Náústky se mi neuvolňují, mám to spíš naopak (což taky není dobré :) )

Možná tento problém není u bezfiltrovek, ale u filtrovek určitě ano a tak tedy zásadně rozdělané.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod harel » 23 říj. 2006, 09:09

Fénix píše:Jestli mi někde dýmky smrdí, tak ve filtrové komoře.
Z toho důvodu sušim dýmky rozdělané.
Náústky se mi neuvolňují, mám to spíš naopak (což taky není dobré :) )

Možná tento problém není u bezfiltrovek, ale u filtrovek určitě ano a tak tedy zásadně rozdělané.

...ak ti "dymky smrdi" tak ich fajci pomalsie. Ale vetrat ich ako zbrane je z mojho pohladu neprijatelne. Mam vyse 100 fajok, predstav si, ze by som ich mal vsetky rozobrate, to by vyzeralo kua :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Simon » 23 říj. 2006, 09:20

harel píše:
Fénix píše:Jestli mi někde dýmky smrdí, tak ve filtrové komoře.
Z toho důvodu sušim dýmky rozdělané.
Náústky se mi neuvolňují, mám to spíš naopak (což taky není dobré :) )

Možná tento problém není u bezfiltrovek, ale u filtrovek určitě ano a tak tedy zásadně rozdělané.

...ak ti "dymky smrdi" tak ich fajci pomalsie. Ale vetrat ich ako zbrane je z mojho pohladu neprijatelne. Mam vyse 100 fajok, predstav si, ze by som ich mal vsetky rozobrate, to by vyzeralo kua :lol:


no specialne kdyby ti nekdo udelal aktivne uklid ... a dal ti ty volne naustky uhledne do krabice ... tomu rikam zabava na dlouhe zimni vecery, hra 'najdi dymku k naustku' :)
Uživatelský avatar
Simon
ban
 
Příspěvky: 4758
Registrován: 20 črc. 2004, 19:26

Příspěvekod Fénix » 23 říj. 2006, 09:28

harel píše:...ak ti "dymky smrdi" tak ich fajci pomalsie. Ale vetrat ich ako zbrane je z mojho pohladu neprijatelne. Mam vyse 100 fajok, predstav si, ze by som ich mal vsetky rozobrate, to by vyzeralo kua :lol:


Dýmka vyschne nejpozději za dva, tři dny a pak je samozřejmě hned skládám dohromady a ze "sušárny" vracím do stojánků ve vitríně. Mám dýmek přes čtyřicet a opravdu se mi nestalo, že bych je někdy stihnul vykouřit za výše zmíněné dva nebo tři dny, takže neboj, se 100 dýmkami by ti to taky nehrozilo :D

P.S. i kdybych kouřil jak lemra, tak neřešíme jak kouřit, ale jak nechat dýmku vyschnout když už to je potřeba ;)
Naposledy upravil Fénix dne 23 říj. 2006, 09:30, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Nick » 23 říj. 2006, 09:28

harel píše:Nechcem mudrovat, ale myslim, ze rozberanie fajociek pri suseni-odkladani nie je ten najlepsi napad. Drevo ma schnut hlavne v hlavicke a co najmenej v krcku, aby krcek drzal. Ked fajku rozoberate tak presusujete jej krcok. A anyway sa mi to zda byt nepristojne. Fajocky su krasne vcelku a nie rozlozene ako polovnicka puska.


Ja nechavam jeden den fajfky rozdelane aby se dobre provetraly.Teda jeste sem si nevsim nejake velke zmeny prumeru diry v krcku jen vim ze se mnohem lip provetra nez fajka slozena.Jestli tohle urazi neci esteticke citeni tak to teda sorry :wink:
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod harel » 23 říj. 2006, 09:37

Simon píše:
harel píše:
Fénix píše:Jestli mi někde dýmky smrdí, tak ve filtrové komoře.
Z toho důvodu sušim dýmky rozdělané.
Náústky se mi neuvolňují, mám to spíš naopak (což taky není dobré :) )

Možná tento problém není u bezfiltrovek, ale u filtrovek určitě ano a tak tedy zásadně rozdělané.

...ak ti "dymky smrdi" tak ich fajci pomalsie. Ale vetrat ich ako zbrane je z mojho pohladu neprijatelne. Mam vyse 100 fajok, predstav si, ze by som ich mal vsetky rozobrate, to by vyzeralo kua :lol:


no specialne kdyby ti nekdo udelal aktivne uklid ... a dal ti ty volne naustky uhledne do krabice ... tomu rikam zabava na dlouhe zimni vecery, hra 'najdi dymku k naustku' :)

...presne to som tym myslel, to si teda neviem predstavit kua :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 23 říj. 2006, 09:43

Fénix píše:
harel píše:...ak ti "dymky smrdi" tak ich fajci pomalsie. Ale vetrat ich ako zbrane je z mojho pohladu neprijatelne. Mam vyse 100 fajok, predstav si, ze by som ich mal vsetky rozobrate, to by vyzeralo kua :lol:


Dýmka vyschne nejpozději za dva, tři dny a pak je samozřejmě hned skládám dohromady a ze "sušárny" vracím do stojánků ve vitríně. Mám dýmek přes čtyřicet a opravdu se mi nestalo, že bych je někdy stihnul vykouřit za výše zmíněné dva nebo tři dny, takže neboj, se 100 dýmkami by ti to taky nehrozilo :D

P.S. i kdybych kouřil jak lemra, tak neřešíme jak kouřit, ale jak nechat dýmku vyschnout když už to je potřeba ;)

...ked nechas fajocku nejaky ten tyzden odpocivat tak sa ti postupne vyvetra a ostane vonava, no ked ju vyvetras naraz tak ti unika omnoho viac aromy. Co som si vsimol, tak ludia vetraju, fuj to je hnusne slovo, opravujem vysusuju fajocky a cistia ich dookola prave vtedy, ked ich fajcia nepozorne a rychlo, lebo im samozrejme smrdia mockou. :wink:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 23 říj. 2006, 09:44

Nick píše:
harel píše:Nechcem mudrovat, ale myslim, ze rozberanie fajociek pri suseni-odkladani nie je ten najlepsi napad. Drevo ma schnut hlavne v hlavicke a co najmenej v krcku, aby krcek drzal. Ked fajku rozoberate tak presusujete jej krcok. A anyway sa mi to zda byt nepristojne. Fajocky su krasne vcelku a nie rozlozene ako polovnicka puska.


Ja nechavam jeden den fajfky rozdelane aby se dobre provetraly.Teda jeste sem si nevsim nejake velke zmeny prumeru diry v krcku jen vim ze se mnohem lip provetra nez fajka slozena.Jestli tohle urazi neci esteticke citeni tak to teda sorry :wink:

...to je len vec nazoru.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod imagoo » 23 říj. 2006, 09:53

taky 2-3 dny nechám dýmku rozdělanou a pak teprve kompletuji.
Uživatelský avatar
imagoo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1024
Věk: 58
Registrován: 21 črc. 2004, 23:25
Bydliště: Brno

Příspěvekod carolco » 23 říj. 2006, 09:56

to ja som zase dalsi extrem vo vysusovani. vo fajkovej skrini mam navrchu namontovane dva pocitacove ventilatory s casovanim a kazdu noc sa mi zapnu priblizne na 6 hodin a vysusuju dofajcene fajky. fajky sa tak vyvetraju podstatne rychlejsie a napriek tomu, ze to tak robim priblizne dva roky, zatial som ziadny problem s tesnostou alebo netesnostou naustku, ci hlavickou fajky nespozoroval. ale kazdopadne sa na to skusim v trebici spytat ci uz pana hapa alebo honzu kloucka, mozno na to budu mat ako vyrobcovia fajok tiez svoj nazor. potom dam vediet, ako som u nich dopadol.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod jcp » 23 říj. 2006, 10:12

Nějak si neumím představit, že bych nechával dýmky povalovat "rozdělané". Po dokouření profouknu, protáhnu chlupatým drátkem kouřovej kanálek v náústku, kouřovej kanálek v hlavičce, drátek ohnu v prostředku, vyčistím filtrovou komoru (pokud je to filtrovka které mít nemusím, kouřím bez), ohnu na druhou stranu a vyčistím díru pro čep v hlavičce (občas ještě na filtrovou komoru a díru pro čep vezmu papírovej kapesníček), drátek úplně zmáčknu a protáhnu ještě jednou kouřovej kanálek v hlavičce a nakonec tím drátkem lehce očistím stěny komory. Dýmku sesadím a dám do stojánku. Tím končím, Vaše Máňa, a nesmrdí to i když některé favoritky kouřím skutečně každej den.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Alfik » 23 říj. 2006, 10:14

Simon píše:tomu rikam zabava na dlouhe zimni vecery, hra 'najdi dymku k naustku' :)


Tuhle hru rádi hrajou v jednom nejmenovaném Pražském dýmkařství :twisted: :lol:

BTW, taky to dělám tak, že dýmky nechávám vysychat cca. 2-3 dny rozložené, a pak je skládám. Zatím s touhle metodou nemám sebemenší problém.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bromden » 23 říj. 2006, 11:21

Alfik píše:
Simon píše:tomu rikam zabava na dlouhe zimni vecery, hra 'najdi dymku k naustku' :)


Tuhle hru rádi hrajou v jednom nejmenovaném Pražském dýmkařství :twisted: :lol:

BTW, taky to dělám tak, že dýmky nechávám vysychat cca. 2-3 dny rozložené, a pak je skládám. Zatím s touhle metodou nemám sebemenší problém.


jj. dle mých zkušeností dýmka, která se nenechá rozebraná doschnout, je schopá smrdět ad infinitum...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod jcp » 23 říj. 2006, 11:25

bromden píše:jj. dle mých zkušeností dýmka, která se nenechá rozebraná doschnout, je schopá smrdět ad infinitum...

Připomeň mi abych ti nechal očuchat dýmky, které si ssebou příští týden přinesu k Milosrdnejm .. :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod bromden » 23 říj. 2006, 11:30

jcp píše:
bromden píše:jj. dle mých zkušeností dýmka, která se nenechá rozebraná doschnout, je schopá smrdět ad infinitum...

Připomeň mi abych ti nechal očuchat dýmky, které si ssebou příští týden přinesu k Milosrdnejm .. :)

dle mých zkušeností MOJE dýmka, která se nenechá rozebraná doschnout, je schopá smrdět (MNĚ) ad infinitum... :wink:
tj. každý dle svého, mým dýmkám to svědčí, mně též (a to neznamená že to musí být nejlepší i pro Tvoje dýmky...)
btw kouřím dost rychle a mívám ve filtrové komoře hafo různýho neřádu...)
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 5 návštevníků


cron