Jak "sušíte" dýmky ?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Necháváte nějakou dobu dýmky schnout rozdělané?

Ano
147
61%
Ne
95
39%
 
Celkem hlasů : 242

Příspěvekod klasik51 » 02 kvě. 2008, 22:34

Normálně jsem se kouk,jestli jsem to nepsal já,čistim jako jcp,jenomže
já s filtrem.A filrt,tak ten teda jednou!
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod Copatej » 03 kvě. 2008, 06:41

Dýmky vyčistím taktéž jen jednou, smontuju nazpět a pak je dám spinkat na den do stojánku. Bohatě to stačí a dýmky nezapáchají. Co se týká filtrů, ty neřeším, páč je nepoužívám... :puffy:
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod Waltari » 03 kvě. 2008, 07:21

klasik51 píše:.... A filrt,tak ten teda jednou!


Moje řeč :lol:
Waltari
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 10
Věk: 48
Registrován: 01 dub. 2008, 20:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod ypres.bass » 03 kvě. 2008, 19:31

já rozdělávám dle stavu.

jinak schnout necháávám zásadně 2dny na okně a až poté teprve do stojanu - kouřím po min 3dnech (občas vyjímka)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Cifro » 03 kvě. 2008, 21:33

maigret píše:
jcp píše:Nějak si neumím představit, že bych nechával dýmky povalovat "rozdělané". Po dokouření profouknu, protáhnu chlupatým drátkem kouřovej kanálek v náústku, kouřovej kanálek v hlavičce, drátek ohnu v prostředku, vyčistím filtrovou komoru (pokud je to filtrovka které mít nemusím, kouřím bez), ohnu na druhou stranu a vyčistím díru pro čep v hlavičce (občas ještě na filtrovou komoru a díru pro čep vezmu papírovej kapesníček), drátek úplně zmáčknu a protáhnu ještě jednou kouřovej kanálek v hlavičce a nakonec tím drátkem lehce očistím stěny komory. Dýmku sesadím a dám do stojánku. Tím končím, Vaše Máňa, a nesmrdí to i když některé favoritky kouřím skutečně každej den.


Takhle přesně činím i já, jen někdy výjmečně použiji čističe dva...


Robím to tiež úplne presne ako jcp. Len nepoužívam tie kapesníčky. Pred fajčením robím čuchometrickú skúšku (krčku). Keď smrdí močkou, beriem inú. Keď vonia tabakom, tak ju napchám. Fajku fajčím cca 2x týždenne, niektoré menej, niektoré 2x ročne. Fajčím bez filtra. Ešte sa mi nestalo, aby fajka skysla.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Scalex » 04 kvě. 2008, 09:42

Bez kapesníčku si čištění fajfky moc neumím představit. Když ho smotám do úzké ruličky a šroubováním ho nacpu do náústku (a druhý konec nebo druhý kapesníček do krčku) a párkrát ho tam protočím, tak se mi vrátí docela slušně zašpiněný. Mluvím samozřejmě o filtrovkách. Když kouřím doma, tak dýmku pucuju poctivě po každém kouření (vždyť to přeci není povinnost, ale radost, součást rituálu), v hospodě alespoň nahrubo vyčistím čistítkem a důkladné vyčištění "dutin" kapesníčkem nechám na doma.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 04 kvě. 2008, 09:46

Fajfky jinak nechávám schnout několik hodin rozdělané. Na poličce mám pro tyto účely vyhrazené místo, takže dýmky se rozhodně nepovalují jen tak. Mám vyzkoušeno, že proschnou rychleji, než když je jen dobře vyčistím a vrátím na stojánek. Když může do krčku vzduch, je to vždycky lepší. Přesvědčila mne o tom právě i čuchometrická zkouška - dýmka přestala být cítit močkou už po pár hodinách.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Cifro » 04 kvě. 2008, 13:49

Scalex píše:Bez kapesníčku si čištění fajfky moc neumím představit. Když ho smotám do úzké ruličky a šroubováním ho nacpu do náústku (a druhý konec nebo druhý kapesníček do krčku) a párkrát ho tam protočím, tak se mi vrátí docela slušně zašpiněný. Mluvím samozřejmě o filtrovkách. Když kouřím doma, tak dýmku pucuju poctivě po každém kouření (vždyť to přeci není povinnost, ale radost, součást rituálu), v hospodě alespoň nahrubo vyčistím čistítkem a důkladné vyčištění "dutin" kapesníčkem nechám na doma.


Tiež som v minulosti kapesníčky, alebo toaletný papier používal. Pred pár rokmi som s tým prestal. Je pravda, že kapesníček zostáva pekne zašpinený. Ale tak isto je zašpinený celý dymovod a kapesníčkom očistíš len jeho časť. Myslím, že čistenie kapesníčkom podstatný vplyv na nasledujúce fajčenie nemá. Ešte som zabudol v predchádzajúcom príspevku, že náustky tak 2-3x ročne dôkladne čistím liehom. Aj fajky som nechával sušiť rozrobené v čase, keď som s fajkami začínal. Stalo sa mi na jednej bezfiltrovke so subtilným krčkom, že sa mi krček splacatil a náustok v krčku tesní len v jednej polohe. Možno by sa to stalo aj pri zloženej fajke, ale mám to tak zafixované, že odkladám fajky do stojanu zmontované. Myslím, že dôležitejšie ako rýchlosť sušenia je jeho dostatočne dlhý čas. Pre mňa je rozhodujúca tá čuchometrická skúška. Napokon, všetko, čo človek robí v súvislosti s fajčením, je súčasťou rituálu, ktorý je pre každého individuálny. A proti gustu žiaden dišputát.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod Soulfish » 10 kvě. 2008, 12:39

Ahoj, v pátek jsem si koupil první dýmku (Stanislaw) a lehký aromatizovaný tabáček (mimo vodní dýmky doposud nekuřák), po dokouření jsem ji nechal vyschnout rozdělanou....Tak uvidim.. prislo mi, že troubel je na tom hůř než hlavička.
Uživatelský avatar
Soulfish
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 204
Věk: 37
Registrován: 10 kvě. 2008, 11:00
Bydliště: Moravský Krumlov/Brno

Příspěvekod Milos Cerman » 10 kvě. 2008, 15:29

Soulfish píše:.... prislo mi, že troubel je na tom hůř než hlavička.


A nezapoměl jsi troubel protáhnout "chlupatým drátem" (čističem) :roll:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Soulfish » 10 kvě. 2008, 15:50

No,ani ne..zužitkoval jsem na tom 2 čističe..cele jsem to protahl,vysypal,vyfoukal.Jsem zvedav,jak bude vypadat,az ji zitra budu davat dohromady..ale nedosahnu do celeho nausku(do te casti co se strka do ust)..moc uzka škvíra,neexistuje na to i nějaký placatější čistič?
Uživatelský avatar
Soulfish
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 204
Věk: 37
Registrován: 10 kvě. 2008, 11:00
Bydliště: Moravský Krumlov/Brno

Příspěvekod Mike Hill » 10 kvě. 2008, 16:08

Soulfish píše:...moc uzka škvíra,neexistuje na to i nějaký placatější čistič?
A čo toto? [url]http://etrafika.cz/doplnky/filtry_a_cistice/detail.php?items[itemid]=233[/url]

alebo toto [url]http://etrafika.cz/doplnky/filtry_a_cistice/detail.php?items[itemid]=2071[/url]

Oba produkty sú kónické jemnejšieho charakteru.
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 16:12

ty Mostexy používám také a v pohodě! Co myslíš pod pojmen "plochý"?
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Soulfish » 10 kvě. 2008, 16:12

neco takovyho mam (uzky,jako uzoucka stetka na nadobi) ale vyusteni toho naustku je tak ´´placaty´´ ze jsem to tam nedostal(radsi jsem se ani moc nesnazil abych tomu neublizil).To zitra vyfotim,az se k tomu dostanu a dam to do galerie:)
Uživatelský avatar
Soulfish
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 204
Věk: 37
Registrován: 10 kvě. 2008, 11:00
Bydliště: Moravský Krumlov/Brno

Příspěvekod Hades » 10 kvě. 2008, 16:39

zkus s tím čističem zatočit, většinou projde, však je hodně tenký. Obvzlášť, pokud je náústek zahnutý, klade trochu odpor. Tím zatočením pomůžeš jádru (drátku) projít.
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků