Lacnejsia fajka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod dh » 25 čer. 2008, 12:32

Lidem, co to chtějí zkusit, vždycky radím nějakou rustikovanou Jirsovku - kouří to dobře a stojí pod tisíc.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Cifro » 25 čer. 2008, 14:50

kovářskej píše:Scalexi, právě na takových fajfkách se naučíš kouřit :D Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.Já si na ty obyčejný fajfky nemůžu stěžovat.Mám jich v trvalém oběhu asi pět či šest a už je jim některým i dost let.Zato třeba ty dražší si zapálím jen občas.


U mňa je to tiež tak. Najlepšie sa mi fajčí z fajky Gaspariny, ktorú som kúpil pred cca 10 rokmi a stála okolo 800,- Sk. Výborná je aj Lorenzo za 500,-. BPK mám 5, tri z nich nemajú chybu. Naopak výborne sa mi fajčí aj z fajky DB za 5 tisíc a úplne na figu je fajka jedného českého výrobcu (nechcem robiť negatívnu reklamu, pretože mám od neho aj bezchybnú fajku) v ktorej každý tabak hicuje, buble a zhasína. Myslím, že na funkciu (rastlinára) fajky má cena najmenší vplyv. Pre začínajúceho fajčiara je dôležitejší tvar (rovnomerná hrúbka kotla) a kvalita spracovania (hlavne vŕtanie). Všetko ostatné je len vec vkusu a peňaženky. Ako prvú by som doporučoval rustikovanú 1/4 bentku klasického tvaru, so štandardným rozmerom kotla (cca 20/40), kupovanú v prítomnosti skúsenejšieho fajčiara (vŕtanie, osadenie čapu), resp. na e-trafike. Myslím, že na cene a značke pri prvej fajke nezáleží. Aj za málo peňazí môže byť veľa muziky a naopak.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod BATRACHOS » 25 čer. 2008, 15:49

Já mám pro začínající už nějaký čásek jasný hit - vložkovka Lorenzovka, poku se podaří vybrat nenadvrtaná.

Podle mne totiž ze začátku hlavně musí člověk zjistit, jestli mu vůbec jede dýmkový tabák a celkově ten pocit kouře v dutině ústní.

Pokud ho v té první chvíli něco odradí, tak toho nechá. Naučit se kouřit může každý kdykoli, třeba i po letech prasečího kouření.

Někteří zdánlivě beznadějní například mohou dospět i k ocenění jemně delikátního kouře filtrovaného aktivním uhlím :lol:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Faethor » 27 čer. 2008, 13:51

BATRACHOS píše:Já mám pro začínající už nějaký čásek jasný hit - vložkovka Lorenzovka, poku se podaří vybrat nenadvrtaná.

Podle mne totiž ze začátku hlavně musí člověk zjistit, jestli mu vůbec jede dýmkový tabák a celkově ten pocit kouře v dutině ústní.

Pokud ho v té první chvíli něco odradí, tak toho nechá. Naučit se kouřit může každý kdykoli, třeba i po letech prasečího kouření.

Někteří zdánlivě beznadějní například mohou dospět i k ocenění jemně delikátního kouře filtrovaného aktivním uhlím :lol:


já ti nevím. Začínal jsem se dřevem, vložkovku stýčka Lorenze jsem si pořídil na vzorky asi až po roce a půl kouření a trvalo mi ji "zakouřit" asi tři měsíce. Ta dýmka na začátku neuvěřitelně páchla jak po plynu a bylo to i cítit v kouři- rozhodně horší než zakuřovat dřevo. Jinak nadvrtání by u ní ani nevadilo- jediná nevýhoda je, že vysypáváš nějaký nedokouřený tabák- takže pokud nejsi kor šetřivý tak to snad nevadí- ale hlavně to té dýmce neublíží. Problém ovšem je, že na ní začínající dýmkař může chytnout i špatné návyky (rychlost kouření etc.)
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Příspěvekod BATRACHOS » 27 čer. 2008, 16:25

Jenže naučit se dokuřovat do dna je podle mne ten úplně nejdůležitější návyk. Proto to nadvrtální vadí.

Jinak už se o tom tady vedla debata, mně ta fajfka smrděla jen po prvním kouření, a tehdy jen ve studeném stavu (páchla vysychajíc, v kouři to cítit nebylo vůbec).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Faethor » 27 čer. 2008, 19:30

BATRACHOS píše:Jenže naučit se dokuřovat do dna je podle mne ten úplně nejdůležitější návyk. Proto to nadvrtální vadí.

Jinak už se o tom tady vedla debata, mně ta fajfka smrděla jen po prvním kouření, a tehdy jen ve studeném stavu (páchla vysychajíc, v kouři to cítit nebylo vůbec).


jj už jsme to tu řešili. Nevím,je to asi co člověk to názor-komplexně, řekl bych, tak asi 50/50. S tím nadvrtáním si ale stejně myslím že to je menší problém než se způsobem kouření a především rozpalování dýmky- to na vložkovce nevychytáš. Dokuřování je jiné- to už je jen o tom, pamatovat na to a držet se toho...
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Lacnejsia fajka

Příspěvekod mayecek5395 » 20 úno. 2015, 18:15

Ahojte, ja som si na začiatok kúpil Jirsovku za 14stoviek Rustik Brown 72. Myslím si, že na začiatok veľmi dobrá dýmka, čo mi odobril aj kvalifikovaný predajca v Žiline :ok:
Uživatelský avatar
mayecek5395
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 225
Věk: 29
Registrován: 17 úno. 2015, 18:28
Bydliště: Crawley, UK

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků