Lacnejsia fajka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod bigdragon » 25 bře. 2008, 20:33

owenw píše::D CHci se zaptat co je to dýmka šlukovka

to je na něco úplně jiného než dýmkový tabák :lol:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Milos Cerman » 25 bře. 2008, 20:58

owenw píše::D CHci se zaptat co je to dýmka šlukovka někteří výrobci takhle popisuji některé dýmky......!!!


Šlukovka především NENÍ dýmka.
Není určená ke kouření tabáku, ale "šlukuje" se s ní mariánka. Cpe se jenom trochu, a na každý zapáleníjeden šluk. :mrgreen:
Je mi jedno, co kdo používá, aby se mu žilo líp, ale se.ou mě , že používají dýmkažský názvosloví. (Dýmka, fajfka ... a pod.)
Šlukovky se navíc vyrábějí z měkkýho dřeva - - - no to musí bejtt chuť !!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Martin Pedain » 25 bře. 2008, 22:47

Miloš Cerman :arrow: Po chuťové stránce...no budiž, dají se tam nějaké chutě rozeznat, ale ta m :puke: očka...to je teprv humus jak "to" po ní zapáchá.
Uživatelský avatar
Martin Pedain
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1657
Věk: 38
Registrován: 08 čer. 2007, 17:30
Bydliště: La Bohdaneč

Příspěvekod beda » 26 bře. 2008, 01:23

Ale pánové, konopí se přeci nekouří kvůli chuti :twisted: Šlukovka JE dýmka, vždyť se z ní přeci kouří a jde z ní dým. Navíc se šlukovky, ty dřevěné, dělají ze dřeva mnohem tvrdšího než je briar. Mám ze stejného dřeva cigaretovou špičku a věřte, že ji nelze nijak zasmradit. To dřevo prostě nesaje. Ikdyž ji nevyčistím hodněkrát po kouření, tak potom stačí alkohol, nechat vyschnout a vůbec nesmrdí. Je fajn, že je ti Miloši jedno, co kdo kouří, aby se mu dobře žilo a to hlavně proto, že ty kouříš tabák z toho samého důvodu :D Kdyby totiž kdokoliv chtěl vymýšlet důvody proč je jeden rostlinej měnič vědomí lepší než druhej, byl by pro mne naivka a vůbec by nerozuměl tomu, do čeho se montuje. Když totiž někdo nekouří marihuanu a něco o jejím kouření tvrdí, připadá mi stejně jako člověk, kterej nikdy neřídil auto a vysvětluje mi jak mám řadit, apod :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4944
Věk: 46
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Příspěvekod piter » 20 čer. 2008, 08:50

Astmatiko píše:Zdravím. Mám jednu otázku: jak jsou na tom kvalitativně(resp. jak jsou na tom se svojí použitelností) levné dýmky(z kuřáckých potřeb, cena okolo 400kč)? Předem díky za odpověď.

Jack.Grave píše:Na nic.

Scalex píše:Některé z nich _občas_ použitelné jsou, ale člověk musí mít už určitou zkušenost, aby poznal nenadvrtanou dýmku. Některé se kouřit dají, ale spíš si s nimi poradí zkušený kuřák než úplný začátečník.

Většinou to ale jsou vyhozené peníze. Já osobně začátečníkům, kteří nechtějí do svých začátků investovat víc než litr, doporučuji standardky od Honzy Kloučka (janpipes.cz), stojí 700 + poštovné a ač to jsou lowendy, kvalitou je to někde úplně jinde než ty levnoty v trafikách. Sám jsem s nimi začínal a i když už mám ve sbírce i podstatně dražší kousky, z těch standardek pořád moc rád kouřím.

tritrek píše:Presne. A potom, ked niekto nema aspon 1000 na prvu fajku, ako bude mat 200-300 na tabaky? Akoze no offense, ale kazde hobby stoji nieco a fajka za 1000 je zaklad. Po rokoch, ked uz mas grif a oko na fajky, mozes lovit v kalnej vode, ale zacinat s handycapom... to by som neradil. Skor si pozri stranky ceskych vyrobcov (Hodula, Kloucek) - maju kvalitne fajky (aj) za nizku cenu.
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod seurat » 24 čer. 2008, 21:09

Je to taká malá lotéria.Môžeš kúpiť dobrý kúsok,ale aj nemusíš.U výrobcov,vyrábajúcich lacnejšie fajky je vyššia pravdepodobnosť,že fajka bude mať nejakú vadu.Najčastejšie tá vada býva závažná;fajka je obvykle nadvŕtaná.Je možné to spraviť,najlepšie je však sa takým fajkám vyhnúť.Ja som ku daru jednu nadvŕtanú dostal,a to sa potom už nedalo nič robiť,musela sa tmeliť.Pobehaj fórum a veľa sa dozvieš.Ja som po večeroch fórum čítaval asi 2 mesiace kým som sa odhodlal kúpiť svoju prvú fajku :D
Uživatelský avatar
seurat
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 64
Věk: 34
Registrován: 06 čer. 2008, 21:21
Bydliště: Žilina

Příspěvekod BATRACHOS » 24 čer. 2008, 21:27

:arrow: Astmatiko

A udkud Jsi? Oupelně nejlepší je domluvit se s nějakým starým dýmkovým kozákem a jít s ním tu fajfku koupit. Rozhodně Tě nenechá koupit nekouřitelný kousek.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod dh » 24 čer. 2008, 21:31

Tak si říkám, když někdo nechce dát peníze za fajku, nešlo by začínat kukuřičkou? (Sám jsem ji v puse ještě neměl, ale jsou lidi, co si ji pochvalují.) (a Někteří to dotáhli pěkně daleko :smoke1: )
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Hades » 24 čer. 2008, 22:41

co třeba hliněnku? Ta se dá snadněji obnovit do znovu použitelného stavu.
p.s. sám jich mám několik a jsou pořád OK. Prostě stačí vypálit a nacpeš jiný tabák, když nechceš překuřovat
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 66
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod Drnda » 25 čer. 2008, 08:14

dh píše:Tak si říkám, když někdo nechce dát peníze za fajku, nešlo by začínat kukuřičkou? (Sám jsem ji v puse ještě neměl, ale jsou lidi, co si ji pochvalují.) (a Někteří to dotáhli pěkně daleko :smoke1: )


Kukuřička je ok ale na záčátky bych to neviděl - kotlík je dost malý a úzký a způsob nacpání i tahání je poněkud odlišný od klasické dýmky. Navíc pokud má chvíli vydržet, musí se kouřit opravdu chladně a pomalu, jinak se okamžitě propálí - to by byl asi hlavní problém u začátečníků.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Scalex » 25 čer. 2008, 08:32

Před měsíce jsem si schválně koupil v trafice lehce nadvrtané BPKčko, bezfiltrovou rustikovanou čtvrtbentku. Stála 175 Kč. Trvalo mi skoro měsíc, než jsem vychytal, jak z ní jakž takž pohodově kouřit. V náústku se sice pořád drží voda (i když je dno kotlíku suché), ale jemněji řezané tabáky, které nemají tendenci se spékat, z toho kouřit jdou. Ale když si představím, že by si to někdo koupil jako první fajfku, na které se chce učit kouřit, tak se mi hrůzou staví chlupy i tam, kde jsem lysý.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod JardaS » 25 čer. 2008, 08:51

No , já bych to zase tak nehanil . Před více jak dvěma lety jsem si koupil dvě BPKáčka . Obě docela slušně dost nadvrtané a u obou jsem se po pár dýmkách naučil , jak na ně . Koupil jsem si je proto , že se mi hodně líbili . Dnes se na dně vytvořil karbon do takové výše , že to nadvrtání není až tak vidět . Jsou to mé dvě nejoblíbenější , které mají vždy tak jeden - dva dny klid . Nemočkovali , nemočkují a hezky voní po Latakii . U takových dýmek se nesmí spěchat a hezky pomalu je zaučit a hlavně naučit . :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Fénix » 25 čer. 2008, 09:18

Scalex píše:Před měsíce jsem si schválně koupil v trafice lehce nadvrtané BPKčko, bezfiltrovou rustikovanou čtvrtbentku. Stála 175 Kč. Trvalo mi skoro měsíc, než jsem vychytal, jak z ní jakž takž pohodově kouřit. V náústku se sice pořád drží voda (i když je dno kotlíku suché), ale jemněji řezané tabáky, které nemají tendenci se spékat, z toho kouřit jdou. Ale když si představím, že by si to někdo koupil jako první fajfku, na které se chce učit kouřit, tak se mi hrůzou staví chlupy i tam, kde jsem lysý.


tedy, tomu říkám zodpovědné samostudium :puffy:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod kovářskej » 25 čer. 2008, 10:36

Scalexi, právě na takových fajfkách se naučíš kouřit :D Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.Já si na ty obyčejný fajfky nemůžu stěžovat.Mám jich v trvalém oběhu asi pět či šest a už je jim některým i dost let.Zato třeba ty dražší si zapálím jen občas.
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Scalex » 25 čer. 2008, 11:22

kovářskej píše:Scalexi, právě na takových fajfkách se naučíš kouřit :D Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.Já si na ty obyčejný fajfky nemůžu stěžovat.


No ono i mezi těmi obyčejnými se dá natrefit na leccos. Já si schválně koupil tu nejlevnější. Měli tam i nenadvrtané BPK za 450 a nevypadalo až tak špatně. Ale já se chtěl vžít do pocitu člověka, který neví, jestli mu to zachutná a tak si koupí tu nejlevnější. Já myslím, že by mne to odradilo.

I když já se docela trápil i se svojí první fajfkou (King Charles za cca 1200) a teprve když jsem si pořídil druhou (Kloučkovku standard za 700) jsem poznal tu pravou kuřáckou rozkoš.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků