Lacnejsia fajka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Lacnejsia fajka

Příspěvekod palo.m » 11 pro. 2006, 19:26

Ludia poradili by ste nejaku "lacnejsiu" fajku do 1000-1200 Sk? Oplati sa taku fajku vobec kupit? A aka je podla vas najnizsia cena kvalitnej fajky? Ja planujem kupit tuto Stanislawku -> http://etrafika.sk/win.en/dymky/stanislaw_06.jpg len neviem ci sa po stranke kvality oplati kupit... Diki moc! :)
Uživatelský avatar
palo.m
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 36
Registrován: 09 pro. 2006, 13:03
Bydliště: BA <-> Ivanka pri Dunaji

Příspěvekod Morten.W » 11 pro. 2006, 19:52

Ja si myslim ze ju kludne mozes kupit, aj keby som mozno ako zaciatocnikovy odporucal nejaku zahnutu typu bent. Tiez som ako prvu fajku kupil Stanislawku, a som s nou spokojny. Je stale v prevadzke :puffy: .

Alebo kup toto http://etrafika.sk/win.cs/dymky/big_ben_start_kit.jpg a mas to vybavene. Dobra cena, Big Ben je celkom fajn. mas v tom trojkombinaciu, filtre, cistice.
Uživatelský avatar
Morten.W
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 425
Věk: 49
Registrován: 20 úno. 2005, 13:43
Bydliště: Hamuliakovo

Příspěvekod basa333 » 12 pro. 2006, 06:36

Jestli se k nim na slovensku dostaneš, klidně King Charles - vezmi nějakou se silnějšími stěnami, ať se ti moc neohřívá - mám ji a kouřím z ní rád menší kotle, což je pro začátečníka taky v pohodě, je to taková moje outdoorovka - šťastnou ruku při výběru!
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Karol » 12 pro. 2006, 08:19

to je jedna z najkrajsich v danej ponuke. imho je to dobra volba. :wink:
Uživatelský avatar
Karol
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 372
Věk: 49
Registrován: 05 srp. 2005, 01:26
Bydliště: Wellington, Novy Zeland

Re: Lacnejsia fajka

Příspěvekod bromden » 12 pro. 2006, 09:00

palo.m píše:Ludia poradili by ste nejaku "lacnejsiu" fajku do 1000-1200 Sk? Oplati sa taku fajku vobec kupit? A aka je podla vas najnizsia cena kvalitnej fajky? Ja planujem kupit tuto Stanislawku -> http://etrafika.sk/win.en/dymky/stanislaw_06.jpg len neviem ci sa po stranke kvality oplati kupit... Diki moc! :)


Vem radši Jirsovku. Do 1200 se vejde, a oproti stanislavkám máš o moc větší šanci, že to nebude šmejd. :wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod carolco » 12 pro. 2006, 09:15

pokial sa pohybujes v bratislave, tak sa mozeme stretnut a mozem ti doniest ukazat nazivo aj viacej fajok, aby si si mohol pripadne vybrat. aj tu stanislawku, ktoru si chcel, aj nejake dalsie jirsovky alebo big bena, ktoreho odporucal morten. mozno sa ti bude nazivo vyberat lepsie ako z obrazku.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod palo.m » 12 pro. 2006, 14:44

To by bolo super!! :) Posielam PM aby sme sa blizsie dohodli :) Dakujem vam velmi pekne este raz!! :)
Uživatelský avatar
palo.m
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 18
Věk: 36
Registrován: 09 pro. 2006, 13:03
Bydliště: BA <-> Ivanka pri Dunaji

Příspěvekod Nevill » 26 pro. 2006, 19:58

Po nedávných zkušenostech s Jirsovými křehkými náústky bych asi jako takovou řekněme lacinější, ale přitom kvalitní začátečnickou dýmku navrhoval Peterson Donegal. Za cenu okolo čtrnácti stovek to je myslím skvělý poměr cena / kvalita. :puffy:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milos Cerman » 26 pro. 2006, 20:12

Pokud chceš levnější dýmku, vyhni se lakovaný dýmce.
Má sice mohutnej lesk, ale lak často nevydrží vyšší teplotu, která tě jako začátečníka skoro jistě potká.
V každým případě ber raději bentku, a na filtr.

O žádný značce se nedá říct, že je zaručeně bezvadná, ale jak Jirsa, tak Klouček (dělá stanislavky) ti při eventuelní reklamaci jistě vyhoví.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod selmer » 26 pro. 2006, 20:19

jo taky bych volil nelakovanou!!!z vlastni zkusenosti... :oops:

chtel jsem se zeptat jak je to s tou bentkou, kdyz jsem kupoval prvni dymku, bylo mi receno, ze do zacatku bude lepsi rovna a s tim ziju do ted. je na tom neco pravdy, nebo je to blbost?
Uživatelský avatar
selmer
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 188
Věk: 40
Registrován: 01 říj. 2006, 23:45
Bydliště: Alej míru 636, Týn nad Vltavou 37501

Příspěvekod Nevill » 26 pro. 2006, 20:22

selmer píše:chtel jsem se zeptat jak je to s tou bentkou, kdyz jsem kupoval prvni dymku, bylo mi receno, ze do zacatku bude lepsi rovna a s tim ziju do ted. je na tom neco pravdy, nebo je to blbost?


já myslím, že to se do začátku radí z takových převážně bezpečnostních důvodů - u bentky nehrozí tak moc, že bys vdechnul horký popel nebo se nabumbal močky...filtrem to riziko ještě snížíš...
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milos Cerman » 26 pro. 2006, 22:35

Dýmku se každej kuřák musí naučit držet. Když to někdo neumí, vypadá to fakt blbě. No a bentka se začátečníkovi drží -- řekl bych pohodlnějc.
Že si cucneš močky, to je u rovný dýmky větší riziko, ale u dýmky s filtrem to prakticky nehrozí.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tifik » 27 pro. 2006, 11:35

Nevill píše:Po nedávných zkušenostech s Jirsovými křehkými náústky bych asi jako takovou řekněme lacinější, ale přitom kvalitní začátečnickou dýmku navrhoval Peterson Donegal. Za cenu okolo čtrnácti stovek to je myslím skvělý poměr cena / kvalita. :puffy:


On ten mobydick byl jakási výjimka, náústky z ebonitu má ok, než peterson bych raději volil Hodulu, za 1300 fajfky v hodnotě 2x vyšší, výborné jednání, jeho dýmky mají "duši"
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Fénix » 27 pro. 2006, 14:27

tifik píše:
Nevill píše:Po nedávných zkušenostech s Jirsovými křehkými náústky bych asi jako takovou řekněme lacinější, ale přitom kvalitní začátečnickou dýmku navrhoval Peterson Donegal. Za cenu okolo čtrnácti stovek to je myslím skvělý poměr cena / kvalita. :puffy:


On ten mobydick byl jakási výjimka, náústky z ebonitu má ok


Není to pravda a Nevill ti to vysvětlí :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tifik » 27 pro. 2006, 14:48

Fénix píše:
tifik píše:
Nevill píše:Po nedávných zkušenostech s Jirsovými křehkými náústky bych asi jako takovou řekněme lacinější, ale přitom kvalitní začátečnickou dýmku navrhoval Peterson Donegal. Za cenu okolo čtrnácti stovek to je myslím skvělý poměr cena / kvalita. :puffy:


On ten mobydick byl jakási výjimka, náústky z ebonitu má ok


Není to pravda a Nevill ti to vysvětlí :)


To jsem zvedav, mam kolem osmi jirzovek a vsechny jsou v pohode :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků