Dunhill

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod harel » 14 pro. 2006, 18:59

Breer píše:vytery nechaj robit otolaringologom, tych aspon za to platia...nebudes si predsa kazit dunhillku medom :D

...tiez mam ten isty nazor a okrem toho neviem kde by som zohnal taky specialny med kua :lol:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Breer » 14 pro. 2006, 19:07

a sme doma, zabudol si objednat Dunhill honey especially for Dunhill pipes :lol:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Alferi » 14 pro. 2006, 19:31

Breer píše:a sme doma, zabudol si objednat Dunhill honey especially for Dunhill pipes :lol:

... včelstva produkující tento med opylují výhradně květy vřesovce.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod Breer » 14 pro. 2006, 19:44

Most expensive pipe in the world?

Dunhill' have combined an exceptional piece of briarwood with two of natures rarest minerals diamonds and platinum to produce a magnificent straight grain pipe that retails for US$150,000, probably the most expensive pipe in the world.

Expertly carved, in their factory in England, from a single block of Corsican briarwood (Erica Arborea) the natural characteristics, that together make it so rare, were revealed; the closeness of the grain and how it runs vertically 360 degrees around the bowl. "The finest straight grained pipe I have ever seen during 50 years of grading" was the comment by Richard Dunhill,president of the Company.

The pipe was fitted with a rim mount and band, created from 126 grams of platinum and set with just under a total of 10 cts of matching diamonds all of vvs/vs quality and H/G in colour.

The quality of the platinum was checked by assay office in London and in this the Jubilee year of H.M. Queen Elizabeth bears the additional Jubilee Hallmark.
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Bentley » 15 pro. 2006, 14:37

.... a kourit se z ni muze jen Salamounovy h....o.
:twisted:
Uz se tesim, jak si nacpu svoji prosecku, treba toho buldocka za 34,- Kcs co mam od 17 let a zkusim si vzpomenout, kde vsude uz se mnou byl a kolik radosti za tech (tehdy luxusnich) 34K uz poskytl. 8)
Kdyby mi tohle platinovo-diamantovy monstrum nekdo daroval, tak ho obratem strelim v aukci, za vytezek si koupim Petersonku a pixlu dobryho tabaku a zbytek poslu na hladovy deti v Africe.
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod GrillBill » 15 pro. 2006, 14:51

Trochu mi tahle diskuse připomíná scénku z filmu Pelíšky, ve které se pánové Donutil a Polívka přou, zda jsou lepší výrobky z NDR nebo z Ameriky. Odpověd je tam jednoznačná. Já to beru tak, že pokud bych si mohl dopřát Dunhill dýmku, tak bych si ji samozřejmě dopřál. Jelikož tomu tak ale není, dopřávám si dýmky odpovídající mým možnostem, ale zároveň neodsuzuji ostatní, kteří se rozhodnou dopřát si luxus odpovídající jejich představám...
Uživatelský avatar
GrillBill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 58
Věk: 64
Registrován: 13 pro. 2006, 13:58

Příspěvekod Bentley » 15 pro. 2006, 15:31

:D :D :D Joo, vsak taky Pelisky jsou hodne o zivote a o lidech.
" kde soudruh Dunhill dela chybu, ze nas proletare tak nejak drazdi...? :wink:
A kdyz na to nekdo ma a dela mu to radost, at si dopreje. Jen jsem tak oklikou naznacoval, ze clovek ktery neusne bez fajfky za 150 000 USD se asi nebude vyskytovat v okruhu mych kamaradu a ja bych se s takovym kouskem v hube asi citil hodne blbe.
Rekneme dymku za tak 20 000 K povazuji za "subjektivne prijatelny" luxus, zatimco dymku za 150 000 USD pysnici se platinou a diamanty povazuju za neprimerene obzerstvi :twisted:
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod GrillBill » 15 pro. 2006, 15:46

Jasně, souhlas. Proto taky mám ve svém příspěvku takovou tu jemnůstku ... ostatní, kteří se rozhodnou dopřát si luxus odpovídající jejich představám...
Uživatelský avatar
GrillBill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 58
Věk: 64
Registrován: 13 pro. 2006, 13:58

Příspěvekod harel » 15 pro. 2006, 17:44

Myslim, ze ta faja nebola vyrobena preto aby ju niekto s pozitkom napchal a fajcil. Bola vyrobena ako prestiz a ako kus, kt. ma vyslovene zberatelsku hodnotu.

P.S. Fajka za 10, 15 tisic je luxus ked si ho doprajes kazdy mesiac, ale ked si ju kupis raz za rok alebo za zivot nevidim v tom nic len 5 priemerne kvalitnych Petersoniek, Stanwelliek ci Hapoviek, kt. si za rok dva kupi skoro kazdy z nas.
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod harel » 15 pro. 2006, 17:45

...inak moja Dunhillka vcera presla prvou skuskou ohna a dopadla dobre :wink:
Uživatelský avatar
harel
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1182
Věk: 59
Registrován: 15 lis. 2004, 16:04
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod dh » 15 pro. 2006, 19:10

Já si nemůžu pomoct, ve mně "soudruh Dunhill" vyvolává trochu podezření, že jen prodává své jméno. Já kdybych si mohl a chtěl dovolit fajku za 20 000, tak určitě koupím rukodělný kus od nějakého individuálního pipemakera. Na dunhillkách prostě nevidím, že by za tu cenu stály.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod Nick » 15 pro. 2006, 19:55

dh píše:Já si nemůžu pomoct, ve mně "soudruh Dunhill" vyvolává trochu podezření, že jen prodává své jméno. Já kdybych si mohl a chtěl dovolit fajku za 20 000, tak určitě koupím rukodělný kus od nějakého individuálního pipemakera. Na dunhillkách prostě nevidím, že by za tu cenu stály.

tohle podepisuju taky.
a jeste aby za ty penize nechutnala svetove to bych byl asi nastvany.
Uživatelský avatar
Nick
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1065
Věk: 49
Registrován: 02 srp. 2004, 09:13
Bydliště: Vsetín

Příspěvekod včelka » 16 pro. 2006, 09:17

No, já jakožto začátečník se těžko mohu vyjadřovat ke kvalitě. Nicméně, jako správnou ženskou mě diamanty a platina rozhodně nijak neurážejí :wink: :lol: ovšem otázkou je, jestli bych je chtěla zrovna na dýmce... Moc ráda bych ten zázrak za 150 tisíc viděla, ale to je asi tak všechno.
Když tak prohlížím katalog, možná bych si 2-3 dýmečky i vybrala, ale stejně si myslím, že ceny jsou poněkud přehnané. Osobně se mi víc líbí dýmky, co jsou zvláštní něčím jiným, než cenou. To když kouknu na stránečky třeba Rolanda Negoita, všechno ve mě řve: TUHLE CHCI, TUHLE TAKY, NO TAHLE JE...... :wink: :lol:
A stejně si další dýmky zase vysochám, protože sebedražší a značkovější kousek mi nenahradí tu radost, když se mi pod rukama klube ze špalíčku něco pěkného, to čekání a napětí, co se skrývá ve dřevě a vůbec....
Asi jsem divná.. :oops: :lol:
Uživatelský avatar
včelka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 198
Věk: 62
Registrován: 13 lis. 2006, 18:45
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Alferi » 16 pro. 2006, 10:09

včelka píše:Když tak prohlížím katalog, možná bych si 2-3 dýmečky i vybrala, ale stejně si myslím, že ceny jsou poněkud přehnané. Osobně se mi víc líbí dýmky, co jsou zvláštní něčím jiným, než cenou. To když kouknu na stránečky třeba Rolanda Negoita, všechno ve mě řve: TUHLE CHCI, TUHLE TAKY, NO TAHLE JE...... :wink: :lol:

No jo, ale když řekneš ve "vybrané" společnosti o své dýmce že je to Negoita, tak to nemá takový zvuk jako Dunhill. :wink: :twisted:
Nikoho nezajímá, že Negoita dělá za stejný prachy mnohem cennější kousky.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod littlebull » 16 pro. 2006, 10:24

včelka píše:A stejně si další dýmky zase vysochám, protože sebedražší a značkovější kousek mi nenahradí tu radost, když se mi pod rukama klube ze špalíčku něco pěkného, to čekání a napětí, co se skrývá ve dřevě a vůbec....
Asi jsem divná.. :oops: :lol:

Nejsi divná, já to cítím a dělám přesně zrovna tak! A pak ten vztah k ní!!!
Zkrátka vlastní mimino, které s tebou poroste celej život.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


cron