Porcelánky a dědkovské fajfky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod basa333 » 13 pro. 2006, 10:01

Chtěl bych si nějakou takouvouhle krásku

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... otohosting

pořídit do hospody - jaké jsou s nimi zkušenosti a na co je třeba dávat pozor? Jak se to čistí?
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod tuton » 13 pro. 2006, 10:19

basa333 píše:Chtěl bych si nějakou takouvouhle krásku

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... otohosting

pořídit do hospody - jaké jsou s nimi zkušenosti a na co je třeba dávat pozor? Jak se to čistí?


Takovou mam. Rikam ji Krakonosovka. Cistim ji rozlozenou klasickymi cistici. Delka troubele v mem pripade jeste nevyzaduje pouziti delsich cisticu na ctenarske dymky. Kour je z ni chladny a kouri se prijemne. I kdyz je to spis recese.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 13 pro. 2006, 10:23

Právě jako recesi bych jí chtěl - a máš přímo takovou nebo porcelánku? Ta by mě totiž také zajímala
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod tuton » 13 pro. 2006, 12:08

Ano primo takovou:
Obrázek

Porcelanku si mozna taky jednou poridim. Uz jenom ze zvedavosti.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod basa333 » 13 pro. 2006, 12:12

Vypadá super. Funguje dole to "močkovátko"?

OT: jak se vkládají do odpovědí rovnou obrázky? nějak mi to nejde vložit je tam rovnou ze schránky, jde mi to jen jako link
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 13 pro. 2006, 12:16

basa333 píše:Vypadá super. Funguje dole to "močkovátko"?

OT: jak se vkládají do odpovědí rovnou obrázky? nějak mi to nejde vložit je tam rovnou ze schránky, jde mi to jen jako link


jdou jen jako link
z compu musíš přes Album... a pak stejně nelze zobrazit přímo v příspěvku
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod tuton » 13 pro. 2006, 12:19

Odlejvak funguje dobre. V podstate s touhle fajfkou nemam s mockovanim vubec problem.

Co se tyce obrazku, mas v editacnim prostredi tlacitko "IMG". Obrazek ale musis nalinkovat z nejakeho serveru.

Obecne je to "IMG"link"IMG"
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Bentley » 13 pro. 2006, 12:29

Panove, porculanku s jelenem tak akorat do policky porculan nesaje, rozpaluje se jaxvina a chut tabaku je v ... no, jak to rict slusne? To bryjerka Krakonosovka, to je pokourenicko, taky se mi honi hlavou variace na toto tema, jen co bude drivi :-)
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod LUBO » 13 pro. 2006, 13:23

ja mam 3 tzv. sedliacke fajky. jednu obycajnu BPK-cku, z tej ani nefajcim, lebo je dost mala, dalej od firmy kemperling s parozim v hornej casti, ta je velmi dobra a ma kvalitnu briarovu hlavu aj odlievak. trochu upodozrievam firmu kemperling, ze si to dava robit v BPK ako exclusivne fajky na export.
no a potom mam jednu kralovnu, ktoru mam od pana Hapa, udajne ju robil jeden fajkar asi pred 50 rokmi, dnes uz ten pan nezije a jeho vdova to dala panovi Hapovi na predaj. ma vela dreva, je naozaj kvalitna a pre mna dostatocne velka.
a teraz moje konstatovanie:
ked si chcem naozaj pochutnat, tak pre mna existuje len jeden typ fajky, a to je stara sedliacka s odlievakom, ktora ma dostatocne vela dreva. je to naozaj velmi fajne pokourenicko, vsetko funguje, ako ma, ale zhanaj si poriadnu dostatocne velku fajku za poriadny peniaz. potom sa budes k tej fajke rad vracat. daj pozor, aby to bolo z briaru, a nie z olse, atd. keby to bolo vyplechovane, tak je to tak, ako to fajcili nasi dedovia, ale briar je briar. myslim, ze nemam inu fajku, z ktorej by mi tak chutilo, ako z tej starej, ale nepouzitej- novej fajky, ktoru mi predal v mene tej pani pan hap.
kup si taku fajku, pri poriadnych rozmeroch neolutujes.
ja ju po vyfajceni uplne rozoberiem, to jest rozsroubujem naustkove casti, visnovy nastavec necham par hodin so zastrcenym cisticom, ktory odoberie zvnutra nastavca vlhkost a odlievak vytriem poriadne servitkou a necham solo susit. hlava sa osetruje rovnako, ako hlava beznych fajok. no a neskor vytiahnem cistic a necham fajku vela dni odpocivat, pokial si nedam dalsie sviatocne pokourenicko.
no a okrem klasiky z minulych casov mam este tuto Klouckovu modernu:
http://www.janpipes.cz/imgs/full/111_06_0502.jpg
vcera sa mi hojdala v zobaku pocas koncertu Living Colour a vystacila na cely koncert. to je ovsem trochu ina kategoria, nema odlievak, ale mozes dve hodiny stat s pivom v ruke, hojdat sa na muziku a fajka je stale zavesena v zobaku bez toho, ze by obtazovala.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod basa333 » 13 pro. 2006, 13:41

no udělal jsi mi na ní velkou chuť, asi to zrealizuju rychleji, než jsem mylsel - ví někdo, kde mají někají větší výběr těchhle fajfek? nějak jsem na to dosud nekoukal - mají je třeba u sherlocka nebo ve Štěpánské? něco jsem viděl u dýmkaře na Kladně, ale měl tam jen asi 2 druhy
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Fénix » 13 pro. 2006, 13:53

LUBO píše: trochu upodozrievam firmu kemperling, ze si to dava robit v BPK ako exclusivne fajky na export.


to bych se spíš divil, vzhledem k tomu, že Kemperling dělá jen betlémy a dýmky http://www.kemperling.com/
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Bentley » 13 pro. 2006, 13:59

basa333 píše:no udelal jsi mi na ni velkou chut, asi to zrealizuju rychleji, nez jsem mylsel - vi nekdo, kde maji nekaji vetsi vyber techhle fajfek? nejak jsem na to dosud nekoukal - maji je treba u sherlocka nebo ve Stepanske? neco jsem videl u dymkare na Kladne, ale mel tam jen asi 2 druhy


Par kousku, asi 6 jsem tuhle videl v Baker Street v Celetne...
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod Bentley » 13 pro. 2006, 14:00

LUBO píše:no a okrem klasiky z minulych casov mam este tuto Klouckovu modernu:
http://www.janpipes.cz/imgs/full/111_06_0502.jpg
vcera sa mi hojdala v zobaku pocas koncertu Living Colour a vystacila na cely koncert. to je ovsem trochu ina kategoria, nema odlievak, ale mozes dve hodiny stat s pivom v ruke, hojdat sa na muziku a fajka je stale zavesena v zobaku bez toho, ze by obtazovala.


JOJOJO, to je onoo!
Uživatelský avatar
Bentley
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 515
Věk: 64
Registrován: 15 lis. 2006, 10:23
Bydliště: Praha 6

Příspěvekod LUBO » 13 pro. 2006, 15:13

Fenix píše:
LUBO píše: trochu upodozrievam firmu kemperling, ze si to dava robit v BPK ako exclusivne fajky na export.


to bych se spis divil, vzhledem k tomu, ze Kemperling dela jen betlemy a dymky http://www.kemperling.com/

aj ine firmy si daju robit kvoli cene fajky u lacnejsich subdodavatelov, spomen si na Udo Mosche :lol: :wink:
BPK pokial viem robi aj fajne kusky na export a Klouckove fajky sa zase predavaju pod menom znamej firmy Chacom,s ktorou ma obchodne vztahy, spytaj sa Honzu. detaily na kemperlingu a na fotkach bpk-export fajok su na nerozoznanie, ale pravdu vie povedat niekto zo zakulisia bpk.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Fénix » 13 pro. 2006, 16:24

LUBO píše:
Fenix píše:
LUBO píše: trochu upodozrievam firmu kemperling, ze si to dava robit v BPK ako exclusivne fajky na export.


to bych se spis divil, vzhledem k tomu, ze Kemperling dela jen betlemy a dymky http://www.kemperling.com/

aj ine firmy si daju robit kvoli cene fajky u lacnejsich subdodavatelov, spomen si na Udo Mosche :lol: :wink:
BPK pokial viem robi aj fajne kusky na export a Klouckove fajky sa zase predavaju pod menom znamej firmy Chacom,s ktorou ma obchodne vztahy, spytaj sa Honzu. detaily na kemperlingu a na fotkach bpk-export fajok su na nerozoznanie, ale pravdu vie povedat niekto zo zakulisia bpk.


To ano. Šlo mi o to, že firma s tak úzkým sortimentem, navíc když jsou oba artikly ze dřeva, nejspíš své produkty opravdu vyrábí.
"For over 160 years the Austrian company Kemperling has been manufacturing tobacco pipes and wood carvings in superior quality. "
Samozřejmě to ale může být jak říkáš.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků