Porcelánky a dědkovské fajfky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Cmunda » 18 dub. 2021, 20:11

Porcelánky dělají v BPK. Ale jak je to s kvalitou netuším. Asi bych směřoval dotaz na kluky z etrafiky https://www.etrafika.cz/dymky-porcelanove/
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Porcelánky a dědkovské fajfk

Příspěvekod BATRACHOS » 18 dub. 2021, 20:50

matesek píše:Pánové, nevíte kde se dá pořídit kvalitní porcelánka , myslím tím kouřitelná a ne jenom na vystavení. Máte nějaký tip na výrobce či prodejce u nás nebo jinde v Evropě. :think: Díky za případný tip :ok: :puffy:


Asi tě zklamu, ale já si myslím, že taková neexistuje. :naughty:

Prostě v té kvalitě, na jakou jsme všichni zvyklí u dnešního velmi vysokého briárového standardu, podle mne porcelánky dlouhodobě sloužit nemohou.
Dříve se kouřilo kde co, třešeň, hruška, bezinka, ořech ... briárky byly exklusivní výrobky. Dneska nejsme ochotni jít pod standard daný vlastnostmi briáru a ostatní materiály musí horko těžko držet krok a různě se proto upravují a vylepšují (dřív to nebývalo, měli domo-robo fajfky a porcelánky a nemohli srovnávat s briárem). Samozřejmě dodnes existují lidé, co jsou ochotni kouřit ze skla (šlukovky, např.) nebo z plechu (vyplechované šlukovky, kalumety) nebo z nějakých teflonů etc. Kdo ale nekouří na nikotin, ale na chuť, tak je to pro něj možná zajímavůstka, ale dlouhodobě nepřijatelná. Porcelánka je z těchto řad.

... stačí si pročíst zdejší fórum: většina fajfmenů nakonec odkládá dokonce i pěnovky, a to je tedy materiál více než plně srovnatelný s briárem.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod matesek » 18 dub. 2021, 21:09

Myslel jsem si to, jen jsem si říkal, co kdyby. Ta kvalita je asi jen na vystavení do poličky a ne je kouření.
Dík panové :puffy:
Uživatelský avatar
matesek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1001
Věk: 56
Registrován: 04 kvě. 2007, 18:28
Bydliště: Slavičín

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod BATRACHOS » 21 dub. 2021, 18:08

No ... kdysi v začátcích jsem to zkoušel a chvilku to šlo, pak to ale strašně zasmrádlo a nci moc se s tím nedalo dělat. Prostě s briárem nelze srovnat.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků