Porcelánky a dědkovské fajfky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod viko » 13 pro. 2006, 16:41

Obrázek

Chlapi-nie je 650 SKK za presne takuto krakonosku podozrivo malo?
Ocarila ma ako dekoracny predmet, musim zistit, ci je funkcna. Len ta cena je nejaka divna.
viko
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Registrován: 02 lis. 2005, 17:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod basa333 » 13 pro. 2006, 16:47

ta cena je v normálu, stejnou (nebo velmi podobnou) jsem viděl v Kladně za 480 Kč
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod LUBO » 13 pro. 2006, 16:58

ano, ale to je prave ta fajka, ktoru nepouzivam, lebo ma velmi malu hlavicku, a vobec, ked by si ju porovnal s nejakymi vacsimi, ale aj drahsimi fajkami, tak by si videl ten velkostny rozdiel, ktory ovsem u mna znamenal lepsiu kvalitu fajcenia. zrovna pri tejto fajke sa mi stalo, ze sa mi prehriala a na rukach mi zostal lepkavy lak. ked som ju ako prvu dostal, pacila sa mi a myslel som si, za aku fajnu sedliacku mam. ale ked som natrafil na kemperlinga, tak sa mi zdala ako podvizivena chudobna pribuzna. radsej odolaj a hladaj dalej. myslim, ze by ti pan Hingar vedel pomoct, alebo sa radsej poobzeraj v zahranici, ak pojdes do nemecka, ci rakuska, tam by si mal za 100 euro uz dostat pekne fajky napriklad aj s parozim, lebo vacsinou sa tieto fajky robia v polovnickej verzii. myslim, ze ti pan Hingar dokonca dokaze zabezpecit vyrobu podla zelania.
dalsia moznost je oslovit pana Hapa, ci nema este nejaku moznost ziskat poriadnu sedliacku fajku v poriadnych velkostnych parametroch a z briaru.
inac, v nemeckej zone sa tieto fajky volaju gesteckpfeifen:
http://www.kemperling.com/ScriptsD/ShpA ... 47fd1d582e
http://www.tabak-brucker.de/shop/themes ... orieid=684
chod aj na dalsiu stranu
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod viko » 13 pro. 2006, 18:39

LUBO-vdaka za info. Chystam sa teraz niekedy do Rakous, tak mrknem aj tam.
viko
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 202
Registrován: 02 lis. 2005, 17:38
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod LUBO » 14 pro. 2006, 08:02

tu su este obrazky mojich fajok:
ta napravo je jednoducha a vsade dostupna BPK, ktora mi zanechala pri horucom fajceni tekuty lak na prstoch, tu uz nefajcim, potom v strede je Kemperling, s tou som spokojny a nalavo je ta stara fajka, ktoru som kupil od pana Hapa a z ktorej velmi dobre chuti. tu si zapalujem vo chvilach, ked si chcem naozaj oddychnut a pritom fajnovo pofajcit.
image_id: 2459
image_id: 2460
image_id: 2461
image_id: 2462

inac, kto ma zaujem o taketo fajky, nebohy pan Otto Pollner, klasik nemeckej sceny, napisal tri knihy o historickych fajkach, su tam nadherne obrazky a knihy su velmi kvalitne. vsetci vratane Achima Franka a Rainera Barbiho skladaju pred umenim Otta Pollnera klobuk a vzdavaju mu uctu.
BASA 333:
kedze sa zaoberas nemeckym jazykom profesionalne, oslov predajcov na fore Williho Albrechta, kde chodis a urcite sa niekto najde, kto Ti vie zaobstarat tie knihy, ako aj ponuknut Gesteckpfeifen vo vybornej kvalite, pokial si o to zaziadas. na fore sa pohybuje vela predajcov a inych znalcov, ktori ti poradia, kde a co. a aj za kolko.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod basa333 » 14 pro. 2006, 16:40

LUBO:
nevím, jestli do toho chci investovat nějaké velké sumy - spíš nejdřív nasbírám zkušenosti s nějakou "Low-end-krakonosh" a pak uvidím. Pořídit nějakou hezkou v Německu by samozřejmě nebyl problém, ale to snad až v pozdějším stadiu.
Naposledy upravil basa333 dne 14 pro. 2006, 22:18, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod dick » 14 pro. 2006, 19:08

Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod LUBO » 15 pro. 2006, 08:16

no ono s tymi low-end fajkami je to asi tak, ako s fajkou za 200 korun u zaciatocnika. ked ti zostane lak na rukach, ako mne a nebude ti z nej chutit, tak si budes mysliet, ze to je u tych fajok normalne a ze to inac nefunguje a uz si nekupis poriadnu fajku - krakonosku. pritom z takej poriadnej fajky je podla mna velmi dobre pokourenicko.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod basa333 » 15 pro. 2006, 08:27

tak nemyslím úplnou low-end, asi tak něco kolem 1000 Kč - myslím, že úplný průser to snad nebude
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod jcp » 15 pro. 2006, 08:32

dick píše:Moje holky z porcelánu BPK :pipe1:

mooc hezký - jak se z nich kouří :?:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod dick » 15 pro. 2006, 15:42

jcp píše:
dick píše:Moje holky z porcelánu BPK :pipe1:

mooc hezký - jak se z nich kouří :?:

Z těch "baculatejch" dobře ( tři prostřední) - mají dvojitou stěnu. Musiš ale opatrně ťapťat, protože kotlík má kulovitý tvar a tabák v něm může "yezdit".
Uživatelský avatar
dick
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 921
Věk: 69
Registrován: 23 dub. 2005, 07:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Mack » 15 pro. 2006, 17:50

podle kamaráda basa333 jsem vytáhl svoji BPK krakonošovku provenience cca 35 let (pozor, tehdy asi za 70,- Kčs), vzal ji do hospody a vzbudil oprávněnou pozornost....
image_id: 2476
naplnil jsem ji SG Commonwealthem Full Streng Mixture a velice jsem si pochutnal...akorát v hospodě byly i dámy a bylo mi sděleno, že jim ten tabáček trochu smrdí...ale nově celkový dojem z krakonošky vynikající :lol:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod paulie » 04 led. 2007, 01:26

ty jo....zajímalo by mně jak se kouří z porcelánky už kvůli tomu, že ten porcelán prostě neabsorbuje močku, a taky že chybí "chuť" briaru. je to jako dýmka z plastu nebo z kovu. a navíc se mi ty dýmky nazdobené a omalované jak kraslice nelíbí, ale to už je čistě můj názor a vkus, tak se na mě za to nehněvejte
Uživatelský avatar
paulie
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 705
Věk: 34
Registrován: 09 říj. 2006, 15:31
Bydliště: Praha

Příspěvekod basa333 » 04 led. 2007, 08:33

ahoj, u hingara jsem měl v ruce ty vystavené krakonošky (z lipového dřeva!), uvnitř oplechované aby neshořely a nějak to ve mě nebudilo důvěru - ještě stále hledám tu pravou :roll:. bpk za cca 500,- jsem měl už taky v ruce, ale nějak se mi nezdála - možná to bude nakonec e-bay nebo samodělka
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Džetro » 04 led. 2007, 12:11

paulie píše:ty jo....zajímalo by mně jak se kouří z porcelánky už kvůli tomu, že ten porcelán prostě neabsorbuje močku, a taky že chybí "chuť" briaru. je to jako dýmka z plastu nebo z kovu. a navíc se mi ty dýmky nazdobené a omalované jak kraslice nelíbí, ale to už je čistě můj názor a vkus, tak se na mě za to nehněvejte

Jednu porcelánku mám a musím říct že se z ní kouří moc dobře, má dvojité stěny, tím pádem není horká v ruce, fakt chtná moc dobře, používám ji hlavně na tůrách, protože má víčko a počasí jí neublíží. Nemám takovou tu dědkovku, mám normální dýmku a na toho tetřeva už jsem si taky zvykl. :puffy:
Uživatelský avatar
Džetro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1066
Věk: 58
Registrován: 05 říj. 2005, 17:12
Bydliště: Hlučín

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků