Porcelánky a dědkovské fajfky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod bromden » 28 led. 2008, 10:24

Drnda píše:
bromden píše:
Drnda píše:
Alferi píše:Hlodá ve mě myšlenka si nějakou porcelánku "s císařem pánem" pořídit. Akorát se to přes internet docela blbě shání, něco co by stálo za řeč jsem našel jenom na ebay. Ani jsem neobjevil eshop, který by nabízel Kemperlingy - nevíte někdo o nějakém?


Jednu takovou jsem viděl nedávno ve Vídni (vím, trochu z ruky...). Byl na ní Franta Pepa v barvách :lol:


Myslíš Frantu Procházku? :lol:


Ono to asi vyjde nastejno - oba už jsou někde pod drnem... (ten první tutově a ten druhý s velkou pravděpodobností). Mimochodem - umíš si představit těch dýmek za půl miliardy? :shock:


Nene, já myslel toho mocnáře, ne toho půlmiliardáře, t.č. na věčném odpočinku... :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Drnda » 28 led. 2008, 10:38

mocnář tam byl jako živý - zřejmě portrétoval český génius Jára Cimrman :P
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Tomík » 28 led. 2008, 13:35

Od "Krakonošovek" k porcelánkám a zase zpět? :D
Vřele bych doporučil občas navštívit takové ty krámy na pomezí mezi bazarem a starožitnostmi. Občas se tam i pěkná dýmka vidí. Obávám se však, že většina z nich bude vyžadovat určité úpravy a renovaci, každopádně důkladné čištění.

Ke "krakonošovce": vlastním jednu poděděnou (pravděpodobně tak dvacátá léta, bez značky) višňovku. Je to naprosto výborná dýmka, jen to chce čas (a klid) na pokouřeníčko. Mám ji rád, tabáček z ní chutná báječně. Jen je faktem, že jsem ji získal v dědictví a nakouřenou (o nakuřování višňovky tedy nic nevím, mám ale pocit, že jsem někde četl, že není až tak úplně snadné ji nepropálit - nebo naopak, je snadné ji propálit).
K porcelánkám: nevím jak kdo, já se řadím k těm, jejichž zkušenosti jsou špatné. Možná že je chyba na mé straně, ale po jednom experimentu kdysi v šerém dálnověku to už nehodlám zkoušet :-)
Tomík
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 50
Věk: 56
Registrován: 26 lis. 2007, 12:55
Bydliště: Praha

Příspěvekod kovářskej » 27 úno. 2008, 14:18

Tak jsem si pořídil na Národní tu "krakonošsko-sedláckou" fajku.Kouří se mi z ní dobře ale dávám jí tak dva-tři dny oddech kvůli vyvětrání troubela.Porculánky aby se z nich dalo kouřit musely mít dvojitou stěnu anebo vložku děrovanou z nerezu - pak se nerozpalovaly.Jinaj je to o požár v hubě a spálený ruce nehledě na strašnou chuť tabáku když se přehřívá a močka doutná...Můj verdikt- porcelánka bez vložky je nekouřitelná, krakonoška z briéru perfektní věc.zatím ji kouřím přes týden, až se dohrabu k nějakému postulátu, dám vědít :wink:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

porcelanka

Příspěvekod tommas » 24 bře. 2008, 10:58

mam po dedovi porcelanku, samozrejme nekomu sikovnemu spadla a tzv. hajzl se rozbil. sehnal jsem novy, jenom ted mam problem jak oddelit tu starou cast od troubele, tam je ten korek necim slepen s tim porcelanem.. nevite jak ho bezpecne uvolnim? dik za odpoved
Uživatelský avatar
tommas
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 67
Věk: 42
Registrován: 06 led. 2007, 11:28
Bydliště: Šumperk

Příspěvekod Fanys » 24 bře. 2008, 11:05

Korek nejlépe dát nový. Je to jen obyčejný špunt s dírou, jaké se používají v chemické laboratoři. Dají se koupit v lepších drogeriích.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod kovářskej » 09 dub. 2008, 16:10

Tak jsem dostal od kámoša fajku kterou kdysi našel na půdě po dědečkovi.Bohužel ju různě poprasil.Ale je skoro metr dlouhá - visačka.Naústek je zlomený-původně z rohoviny asi budu muset nějak napsat do Skutče zdali by mi poslali jeden kus novýho - taky je to na závit, snad by to šlo naimplantovat.Vezmu ji ale určitě na nejbližší WS k Jeanovi - je tam pár věcí které by snad šly opravit aby byla funkční - nemám rád zaprášené exponáty mám rád věci sloužící původnímu účelu...
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Příspěvekod Fanys » 09 dub. 2008, 17:04

kovářskej píše:Tak jsem dostal od kámoša fajku kterou kdysi našel na půdě po dědečkovi.Bohužel ju různě poprasil.Ale je skoro metr dlouhá - visačka.Naústek je zlomený-původně z rohoviny asi budu muset nějak napsat do Skutče zdali by mi poslali jeden kus novýho - taky je to na závit, snad by to šlo naimplantovat.Vezmu ji ale určitě na nejbližší WS k Jeanovi - je tam pár věcí které by snad šly opravit aby byla funkční - nemám rád zaprášené exponáty mám rád věci sloužící původnímu účelu...

Podobnou jsem koupil u Hingara a zaručil se mi, že k ní má všechny náhradní díly.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod propr » 27 dub. 2010, 07:25

dostal jsem tuhle dýmku a netuším co to je zač. víte o ní někdo víc???
image_id: 8202
Uživatelský avatar
propr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 20:21
Bydliště: Soběchleby (poblíž Bystřice pod hostyném)

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Fanys » 27 dub. 2010, 07:44

propr píše:dostal jsem tuhle dýmku a netuším co to je zač. víte o ní někdo víc???
http://dymka.net/bb/gallery/image_page. ... ge_id=8202

Podívej se sem.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod propr » 27 dub. 2010, 07:48

:ok: díky
Uživatelský avatar
propr
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 185
Věk: 33
Registrován: 27 pro. 2008, 20:21
Bydliště: Soběchleby (poblíž Bystřice pod hostyném)

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod francek » 07 čer. 2010, 06:38

Ahoj..Musil jsem se zde zaregistrovat, ikdyž nejsem zrovna ten co dýmkám rozumí..Ale potřeboval jsem radu vod odborníků..Sem tam si zakouřím fajku aljen svátečně...Protože chodím rád v kroji ..Je nezbytná fajka..Bohužel moderní fajfky se na to nehodí a porculánky které u nás mohu koupit v každé trafice jsou bez chutě a pravděpodobně je to i dryják na krk.(mám doma čtyři).Tahle dřevěná kdyby byla..to by jistě bylo jinčí pokouřeníčko..na internetu jsem ale nic nesehnal kdo se zabírá výrobou tvz,dědkovský fajek neboli krokonošek..Neví te o někom?
A prosil bych ještě prosím o radu..Nedávno jsem si zakoupil dýmku s velmi dlouhou rovnou troubelkou s kovým chladičem.Asi v půlce koření mi to při každém tahu začne srkat.Když jsem dokouřil a vyklepal dýmku byla ne dně mokrá.Když jsem ten kovový chladič vytáhnul..Každej tah byl takový plnější a bylo to v pořádku..Myslil jsem že ten chladič zachytává dehet z tabáku tak by tam asi mněl bejt pokud nemám s filtrem. :(
Děkuji za odpovědi..
francek
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 07 čer. 2010, 05:58

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Byšek » 08 čer. 2010, 08:16

Dost těch briarových krakonošek je na Aukru - sběratelství - ostatní - dýmky a doutníky.
Takhle jsem si jich pořídil 5 :) a jsem s nimi spokojený.

Jo a vyrábí je BPK Proseč. O pár příspěvků výše dával Fanýs odkaz na stránky kde snad dají pořídit nebo co.
Uživatelský avatar
Byšek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 127
Věk: 45
Registrován: 09 dub. 2010, 07:13
Bydliště: Litoměřice

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Fanys » 08 čer. 2010, 08:28

Tyto se dají koupit u Hingara.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod beda » 09 čer. 2010, 09:40

Chladič vyndat, filtr nevkládat. Nehoděj se ke kroji :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků