Porcelánky a dědkovské fajfky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Yetenek » 03 led. 2016, 20:09

klasik51 píše:...jde to přeci udělat v libovolné délce, ...

To určitě, nepřesně jsem se prve vyjádřil. Chtěl jsem jenom říci, že kolínko na troubeli by na takovéto dýmce (alespoň já to tak vidím) působilo dost rušivě...
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod RottenFox » 03 led. 2016, 21:13

Ta spodní část vypadá dostatečně dlouhá, že by to šlo i bez kolínka. :think: Zrovna tam co začíná kolínko bych dal ten náústek.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod beda » 05 led. 2016, 08:10

Mám teda jedinou, ale připadá mi, že troubel z měkkého, savého dřeva, je pro chuť těhle fajfek klíčová. Troufám si tvrdit, že porcelánka by byla s nesavou troubelí nekouřitelná :think: Doporučuju vyzkoušet nejdřív tenhle druh dýmky tak jak je, za mne chuťově a kuřáckejma vlastnostma TOP :ok:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Yetenek » 06 led. 2016, 20:18

Snoopy píše:Tak dnes dorazila jedna z dedkovských visaćiek z aktuálnej ponuky etrafiky. Mám radosť, fajfka vyzerá perfektne. :ok:
S arómou je to horšie - typický prosečský "lakýrnický" puch :roll:

Dnes jsem si na poště vyzvedl balík z etrafiky, ve kterém byla i prosečská dědkovka. Musím souhlasit, že fajfka je to moc pěkná, avšak musím i potvrdit Snoopyho slova o prosečském aroma...
Tuto dýmku jsem potřeboval už delší čas, hledal jsem ji porůznu na netu (včetně aukra), ale že bude na etrafice, mě nenapadlo. Takže díky Snoopymu, že mě citovaným příspěvkem na etrafiku nasměroval.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod RottenFox » 22 led. 2016, 11:59

beda píše:Mám teda jedinou, ale připadá mi, že troubel z měkkého, savého dřeva, je pro chuť těhle fajfek klíčová. Troufám si tvrdit, že porcelánka by byla s nesavou troubelí nekouřitelná :think: Doporučuju vyzkoušet nejdřív tenhle druh dýmky tak jak je, za mne chuťově a kuřáckejma vlastnostma TOP :ok:

Myslíš že teda oliva taky naprt?
To dřevo miluju, vypadalo by to krásně, ale zase jestli by to ochudilo kuřácké vlastnosti, tak kašlat na to.
(P.S.: Nemám v plánu kur*it tu co mám na cestě - kdyby se toho někdo chytil)
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Bear » 06 říj. 2016, 15:57

Dnes jsem poprve dymal moji novou dedkovku (BPK, briar). Nacpal jsem Dunhill Durbar (mne naprosto neznamy tabak). Chut opravdu vynikajici, jen me zarazilo, ze latakie, ktere jsem chtel dymku vyclenit, nebyla skoro vubec citit. Naprosto dominovaly virginie s orientaly.

Mate zkusenost, ze tyto fajfky tlumi latakiovou chut, ci to bylo zpusobene tabakem?

Tesil jsem se na dloooohou uzeninu a nic. Stale bych chtel z teto fajfky dymat predevsim latakie, ale pokud tyto dymky uzeninu tlumi, musel bych to prehodnotit. Idealni situace by byla, ze by to byla vlastnost tohoto tabaku, ale neznam ho, nedovedu posoudit. Cekal jsem ale klasickou dunhillovskou uzenku.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Cmunda » 06 říj. 2016, 16:23

U Durbaru jsem měl pocit, že je stavěný spíš na orientálech. Latakie tam je, ale přišlo mně, že hraje druhé housle. Asi by to chtělo vyzkoušet nějakou plnotučnou latakii.
Uživatelský avatar
Cmunda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1244
Věk: 45
Registrován: 18 črc. 2012, 08:57
Bydliště: Znojmo

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod RottenFox » 07 říj. 2016, 07:12

Mám jeden fungl od pana Hubacze a dva staré unsmoked z druhé ruky, které jsem si dal dohromady a za mě maximální spokojenost.
Díky perfektně chladnému kouři nuance víc vynikají a tabák si skvěle vychutnám.
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Pistacik » 07 říj. 2016, 13:43

Určitý chuťový posun u dedkoviek vnímam, ale nič zásadné. Pravdepodobne ju len treba zafajčiť. Osobne zo svojej tiež bafám latakie a je to "nekonečné labúžo". :wink:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Bear » 07 říj. 2016, 15:32

Musim souhlasit, ze co se tyce chuti, je to naprosta fantazie :yum: :yum: :yum:
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Bear » 08 říj. 2016, 16:38

Jeste jeden dotaz. Po nekolikerem koureni zacina visnova troubel velice neprijemne stiplave zapachat. Je to normalni? Nehrozi, ze zkysne? Nechavam aspon 24 hodin vyschnout, jako normalni dymku.
Uživatelský avatar
Bear
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 273
Věk: 37
Registrován: 14 čer. 2016, 13:00
Bydliště: Zemětice

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod beda » 08 říj. 2016, 18:52

Hele dokud smrdí, tak nekouřit, ale to je snad basic čuchometrická metoda platná pro všechny materiály :wink: Ňákejch dvacet čtyři hodin je proměnná závislá na suchosti tvojí světnice a umění kouřit.
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Boodin » 19 úno. 2018, 16:11

Brý en, znalci a kritici...měl bych tu jeden praktický dotaz. Přeskočme všechno to lomení rukama nad naprostým dnem kuřáckého světa a zkusme se zamyslet, kterak naplnit a zapálit keramickou BPK Proseč s tetřevem zde všude dostupným a často jediným Tilbury. Nejsem 'fajnšmekr', jsem kouřový konzument a byť chápu, že kvalita přebíjí kvantitu, tak mě jde zde právě o tu kvantitu a proto BPK keramický tetřev a třešňové Tilbury. Jinak jsem už letitý kuřák, takže z krátkých dýmek ze dřeva čadím nadšeně i 5x za den bez vysychání, protože taková solidní karbonová vrstva na dřevě nacucaným esencemi z uměle macerovaného tabáku vytvoří pro vás sice peklo na zemi, ale mě to děsně chutná! A jelikož jsem nejednou četl o dědcích právě s keramickými dýmkami, které samozřejmě NIKDY nečistili, naopak do nich surově PLIVALI pro zvlhčení a jen PŘIDÁVALI získané 'špetky' tabáku k předchozím často jen spalinám...chtěl bych něčeho takového docílit. Bohužel jsem narazil na základní problém: jak to naplnit a zapálit. Normálně používám spořič i do těch dřevěných, ale do této keramiky tak velkou kouli nenacpu (aby se dotýkala stěn), takže uvnitř skáče jak pingpongový míček a nechytne. Když to cpu obyčejně palcem, tak na to spotřebuji třetinu 40g paklíku i víc, ale sirkou se to seno Tilbury nadýchá díky teplu a zase se to nezapálí. Peklím se tu s tím ďábelsky a furt ze mě není zlý, jízlivý dědek, co dělá všechno jinak, ale děsně se tomu směje. Prostě mi to NEJDE NACPAT A ZAPÁLIT, takže uvítám ideálně instruktážní snímek nejvíc a i rady zkušených...co mne nebudou školit, že mám používat jiné dýmky a jiný tabák. O tom vím, snažil jsem se to tu přečíst, ale vydržel jsem jen asi prvních 5 stran. Čili pokud moc neotravuji - pomoc uvítám! Dík! :twisted:
Uživatelský avatar
Boodin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 48
Registrován: 20 led. 2014, 14:15
Bydliště: Čáslav

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Tapinek » 19 úno. 2018, 16:56

...a co nacpat bez spořiče? A třebas jen do půlky... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

Příspěvekod Boodin » 19 úno. 2018, 17:16

Samozřejmě vyzkoušeno. Ale tam se právě Tilbury jako ten jemně nařezaný tabák nadýchá tak, že ty svrchní vlákna chvíli žhnou, ale vzápětí zhasnou. Zároveň také: kdo nezkusil sirkou zapálit střed keramické koule, tak nevidí, že tu sirku drží kolmo na plamen dole, takže plamen je obratem u prstů a dole to nechytne. Ani po upěchování. Těch pokusů bez spořiče je většina, protože ten jsem zavrhl do takovéhle keramiky jako nesmysl... :D
Uživatelský avatar
Boodin
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 13
Věk: 48
Registrován: 20 led. 2014, 14:15
Bydliště: Čáslav

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků