Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

18 dub. 2021, 20:11

Porcelánky dělají v BPK. Ale jak je to s kvalitou netuším. Asi bych směřoval dotaz na kluky z etrafiky https://www.etrafika.cz/dymky-porcelanove/

Re: Porcelánky a dědkovské fajfk

18 dub. 2021, 20:50

matesek píše:Pánové, nevíte kde se dá pořídit kvalitní porcelánka , myslím tím kouřitelná a ne jenom na vystavení. Máte nějaký tip na výrobce či prodejce u nás nebo jinde v Evropě. :think: Díky za případný tip :ok: :puffy:


Asi tě zklamu, ale já si myslím, že taková neexistuje. :naughty:

Prostě v té kvalitě, na jakou jsme všichni zvyklí u dnešního velmi vysokého briárového standardu, podle mne porcelánky dlouhodobě sloužit nemohou.
Dříve se kouřilo kde co, třešeň, hruška, bezinka, ořech ... briárky byly exklusivní výrobky. Dneska nejsme ochotni jít pod standard daný vlastnostmi briáru a ostatní materiály musí horko těžko držet krok a různě se proto upravují a vylepšují (dřív to nebývalo, měli domo-robo fajfky a porcelánky a nemohli srovnávat s briárem). Samozřejmě dodnes existují lidé, co jsou ochotni kouřit ze skla (šlukovky, např.) nebo z plechu (vyplechované šlukovky, kalumety) nebo z nějakých teflonů etc. Kdo ale nekouří na nikotin, ale na chuť, tak je to pro něj možná zajímavůstka, ale dlouhodobě nepřijatelná. Porcelánka je z těchto řad.

... stačí si pročíst zdejší fórum: většina fajfmenů nakonec odkládá dokonce i pěnovky, a to je tedy materiál více než plně srovnatelný s briárem.

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

18 dub. 2021, 21:09

Myslel jsem si to, jen jsem si říkal, co kdyby. Ta kvalita je asi jen na vystavení do poličky a ne je kouření.
Dík panové :puffy:

Re: Porcelánky a dědkovské fajfky

21 dub. 2021, 18:08

No ... kdysi v začátcích jsem to zkoušel a chvilku to šlo, pak to ale strašně zasmrádlo a nci moc se s tím nedalo dělat. Prostě s briárem nelze srovnat.
Odeslat odpověď