Krška

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2007, 11:39

mihra píše:Nechtěl bych nikoho nutit, aby se mu krškovky líbily. Je to u něj stejné jako u všech ostatních výrobců, některé jsou hezké, jiné ne. Jen by se neměly odsuzovat všeobecně, což se tu občas děje.


viz BATRACHOS, + někteří výrobci mají hodně specifický styl (Krška mezi ně patří) a pak se opravdu dá i z estetického hlediska generalizovat (nebudu si pochvalovat Kršklu za to, že jsem od něj viděl cca 5 dýmek které se mi opravdu líbily, když se mi nelíbily všechny ostatní)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod halcyon » 31 srp. 2007, 11:49

BATRACHOS píše:
Za druhé je tu ale otázka napalování, čerstvého dřeva a tedy řemeslné kvality zpracování a surovin. Tam podle mne jde vkus stranou. A to dělá výrobci jméno, protože spolehlivost ve funkci je základ, ne dojem jedné ruky a opačný dojem jiné ruky.

A v tomto druhém ohledu se tu objevují všelijaké zkušenosti. Nelze přitom obvinění z napalování obhajovati krásou tvarů (opačně to lze, ale nemá to velkou argumentační brisanci).


S napalováním, kvalitou dřeva a zpracováním není u mých Krškovek problém.
Uživatelský avatar
halcyon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 51
Věk: 51
Registrován: 07 lis. 2005, 12:44
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvekod BATRACHOS » 31 srp. 2007, 12:19

Možná by bylo zajímavé slyšet, jestli je tu někdo, kdo koupil fajfku vyrobenou jž AD 2007 (nebo těsně předem) a nestěžuje si. Zdá se totiž, že stížnosti se vztahují vesměs na nové kousky a obhajoba je vedena na základě "dávné" minulosti.

(já např. mám dlouho Jirsovku, ještě ani neměl to bílé logo na náústcích, a nikdy jesem neměl problém s kvalitou náústku. nemohl bych ovšem svědčit proti těm, co Jirsovku prokousli, poněvadž dnešní náústky jsou z diametrálně odlišného materiálu ).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod littlebull » 31 srp. 2007, 13:08

BATRACHOS píše:Možná by bylo zajímavé slyšet, jestli je tu někdo, kdo koupil fajfku vyrobenou jž AD 2007 (nebo těsně předem) a nestěžuje si. Zdá se totiž, že stížnosti se vztahují vesměs na nové kousky a obhajoba je vedena na základě "dávné" minulosti.

(já např. mám dlouho Jirsovku, ještě ani neměl to bílé logo na náústcích, a nikdy jesem neměl problém s kvalitou náústku. nemohl bych ovšem svědčit proti těm, co Jirsovku prokousli, poněvadž dnešní náústky jsou z diametrálně odlišného materiálu ).

Já byl předevčírem v Plzni v Ráji kuřáků a Jirsovek je tam plná almara, bohužel s těmi před třemi a více lety se dřevo těchto nedá vůbec srovnávat. stejně tak jeho staré hobby bloky s náústky - dobrý martoš - bejvávalo! Zřejmě došlo u některých výrobců nebo u jejich dodavatelů k poklesu, což je nemilé.
Ještě mi napadá proč se nenapalujou Hápovky, Hodulovky, Kloučkovky.... a náústky jim taky drží, pochybuji, že by jste se někdo nezmínil o případném karambolu.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod mihra » 31 srp. 2007, 15:07

Nezapomeňte, že na napalování nebo močkování dýmky se podílí podstatnou měrou sám kuřák!
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Fénix » 31 srp. 2007, 15:09

mihra píše:Nezapomeňte, že na napalování nebo močkování dýmky se podílí podstatnou měrou sám kuřák!


nezbývá mi než odcitovat littlebulla :
"Ještě mi napadá proč se nenapalujou Hápovky, Hodulovky, Kloučkovky.... "


To je jak ten Jirsův argument, že jeho náústky jsou v pořádku, ale že je kuřáci kousají moc silně :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod jcp » 31 srp. 2007, 18:18

mihra píše:Nezapomeňte, že na napalování nebo močkování dýmky se podílí podstatnou měrou sám kuřák!

.. a já furt proč se mi napálila ausgerechnet až ta čtyřicátá :shock:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod mihra » 31 srp. 2007, 18:34

No vidíš, já mám v chodu přes devadesát dýmek a napálená není žádná.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod jcp » 31 srp. 2007, 18:46

mihra píše:No vidíš, já mám v chodu přes devadesát dýmek a napálená není žádná.

takže to jsi fakt ten nejkompetentnější k posouzení toho proč se dýmky napalujou :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod mihra » 31 srp. 2007, 22:05

Rozhodně se nepovažuji za žádného dýmkového experta, ale za těch 40 let jsem se snad dýmku kouřit naučil. Za tu dobu by to musel umět i orangután.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod jcp » 01 zář. 2007, 12:17

mihra píše:Rozhodně se nepovažuji za žádného dýmkového experta, ale za těch 40 let jsem se snad dýmku kouřit naučil. Za tu dobu by to musel umět i orangután.

jojo, tak přesně to jsem si myslel taky :wink: .. a můžu tě ubezpečit, že jelikož ta zakuřovaná dýmka byla Maitre Pipier Straight Grain, dával jsem si sakra záležet :roll: .Jak praví klasik:
... Pýcha předchází pád. Všechna sláva polní tráva. Ikarus si spálil křídla. Člověk chtěl být gigantem a je hovno, kamaráde. Nevěřit náhodě a fackovat se ráno i večer ..
(J.Hašek, Osudy dobrého vojáka Švejka díl 2. - jednoroční dobrovolník Marek)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Milos Cerman » 01 zář. 2007, 13:26

mihra píše:Nezapomeňte, že na napalování nebo močkování dýmky se podílí podstatnou měrou sám kuřák!

Podílí se, ale ano. Především se ale podílí na ukočírování celýho procesu kouření, aby k napálení a k močkování nedocházelo.
Riziko napálení může bejt - a někdy i je zaviněný vadou ve dřevě, ale daleko častěji je způsobeno rychlým kouřením, anebo vylomeným kouskem přerostlýho karbonu v neudržovaný hlavičce. Odhalený dřevo v tom místě se daleko snáze napaluje.
Močkování zase způsobuje převlhčený tabák, a opět nevhodná rychlost kouření.
Ale to všechno kuřák s dostatkem praxe ukočíruje. I když se někdy vloudí chybička....
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod mihra » 01 zář. 2007, 14:29

Souhlasím bez výhrad.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 01 zář. 2007, 15:48

mihra píše:Souhlasím bez výhrad.


Souhlas s jedinou poznamkou. Mam pres 30 dymek a jedina, ktera mockuje je Vauen. A to jiz po 2-3 minutach. Jsem presvedcen, ze to neni moje chyba, ale vada dymky. ( Nevyschle drevo pri vyrobe apod. ). Jen bych nekdy rad znal pravou pricinu.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Fénix » 01 zář. 2007, 16:10

myslím, že trochu zabředáváme do OT
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků