Krška

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Moje zkušenost

Příspěvekod Homer262 » 09 srp. 2007, 14:57

První Krškovku jsem koupil asi před 11 lety a sloužila celkem dobře, čas ji sice trochu ohlodal, ale za ty peníze to stálo.
Další dýmku jsem koupil manželce v Království dýmek - při prvním jemném zakouření praskla hlavička po celé výšce. Dýmku vyměnili za jinou krškovku a zde se po 2 týdnech objevily praskliny na dně kotlíku. Pak už jsem ji vyměnil za Petersonku.
Další pokus jsem učinil před rokem, resp. to zase koupila manželka freehandku od Kršky mně. Potýdny se zcela rozpadlo ústí kouřovodu a to i při opatrném zakuřování. Na reklamaci výrobce v zákonné lhůtě neodpověděl, takže se dýmka opět vyměnila za jinou značku.
Nevím, zda mám smůlu jen já nebo zda je to pravidlo. Ale najisto vím, že další pokusy výrobky pana Kršky už nebudou. :?
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Re: Moje zkušenost

Příspěvekod tritrek » 10 srp. 2007, 10:17

Homer262 píše:První Krškovku jsem koupil asi před 11 lety a sloužila celkem dobře, čas ji sice trochu ohlodal, ale za ty peníze to stálo.
Další dýmku jsem koupil manželce v Království dýmek - při prvním jemném zakouření praskla hlavička po celé výšce. Dýmku vyměnili za jinou krškovku a zde se po 2 týdnech objevily praskliny na dně kotlíku. Pak už jsem ji vyměnil za Petersonku.
Další pokus jsem učinil před rokem, resp. to zase koupila manželka freehandku od Kršky mně. Potýdny se zcela rozpadlo ústí kouřovodu a to i při opatrném zakuřování. Na reklamaci výrobce v zákonné lhůtě neodpověděl, takže se dýmka opět vyměnila za jinou značku.
Nevím, zda mám smůlu jen já nebo zda je to pravidlo. Ale najisto vím, že další pokusy výrobky pana Kršky už nebudou. :?


...dobre vediet. Za tych 12.000 si mozem kupit 3 velmi kvalitne zahranicne, alebo trebars aj 6 velmi kvalitne 'domace' dymky. Ne, ze bych ted mel tych 12000 na dymky :lol:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod mihra » 10 srp. 2007, 12:11

On Krška používá poměrně čerstvé dřevo, bohužel.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Nevill » 10 srp. 2007, 13:02

Jo, o Krškovkách se dost často říká, že jsou poněkud náchylné k napalování. Mám dvě a při zakuřování se mi obě napálily u kouřového kanálku, ale po dalším opatrném zakuřování se to tam po čase udělal pěkný cake, který ta napálená místa tak nějak zaplnil, kouřím z nich stále a nemůžu si na ně stěžovat... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 10 srp. 2007, 13:15

Ja osobne jsem mel 2 dymky od Krska a tata ma take 2.
Z mych dvou dymek mi jedna mockuje at delam co delam a na druhe se mi po case udelal tmavy flek a palil jako cert. Nekourim tedy ani jednu.
U otcovych dvou dymek je to tak, ze pri cisteni dymky a propichavani kanalku dusatkem mu bodec z dusatka vysel ven z dymky ( nekecam ) a druhou kouri. Neni pry nic a moc, ale z nasi rodiny si asi jiz dymku od Krsky nikdo nekoupi.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Štěpán » 10 srp. 2007, 13:27

Se žádnou z jeho dýmek nemám zkušenosti, každopádně co se týče designu, žádná z jeho dýmek, na které sem měl možnost narazit se mi nelíbí.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tritrek » 10 srp. 2007, 13:47

Štěpán píše:Se žádnou z jeho dýmek nemám zkušenosti, každopádně co se týče designu, žádná z jeho dýmek, na které sem měl možnost narazit se mi nelíbí.


Pekne, diplomaticky. Suhlasim.
Tie jeho freehandy su na okraji mojho vkusu, ale tie ceny to odsunu daaaaleko za hranice. A ak sa pozrem na relaciu kvalita/styl/cena inych CZ vyrobcov (Kloucek, Hodula, Hap, atd) tak Krska vyletel, ako raketa s tou cenou... ostatny zatial len s kvalitou a stylom.
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod BATRACHOS » 10 srp. 2007, 13:51

Mno,

mně se některé Krškovky vysloveně líbí, ale za tu cenu ne. Navíc když tady čtu tu reklamu na dřevěné uhlí....

Ale Jech nabízel na výprodej jednu docela zajímavou rustikovanou Krškovku.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Štěpán » 10 srp. 2007, 13:53

tritrek píše:
Štěpán píše:Se žádnou z jeho dýmek nemám zkušenosti, každopádně co se týče designu, žádná z jeho dýmek, na které sem měl možnost narazit se mi nelíbí.


Pekne, diplomaticky. Suhlasim.
Tie jeho freehandy su na okraji mojho vkusu, ale tie ceny to odsunu daaaaleko za hranice. A ak sa pozrem na relaciu kvalita/styl/cena inych CZ vyrobcov (Kloucek, Hodula, Hap, atd) tak Krska vyletel, ako raketa s tou cenou... ostatny zatial len s kvalitou a stylom.


Jako našim ostatnim výrobcům respekt, protože jestli se mi nějaké dýmky opravdu líbí, jedná se téměř výhradně o české výrobce, jejich dýmky mají styl a značnou míru vkusu.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jcp » 10 srp. 2007, 14:08

Mám jednoho Kršku King kterej mě zaujal kresbou i tvarem a nemůžu si na něj stěžovat, ale v obecný rovině mě krškovky moc neoslovujou a cenou jsou mi přímo protivný :?
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Dandy » 10 srp. 2007, 15:08

Michal Hubacz píše:
POGO píše:Ceny Krškovek na etrafice se mi zdají přiměřené,pokud splňují kvalitu o které se hovoří na stránkách katalogu pan Kršky.Ale nedokážu posoudit ještě jsem žádnou neměl ani v ruce. :shock:


Krskovky na Etrafice jsou vybirany s ohledem na kvalitu briaru, dobre vrtani a kvalitni kresbu. Jiste mi daji za pravdu ti, kteri ji z Etrafiky maji..:)))


Dávám ti za pravdu, mám z Etrafiky jednu za 2299 (rustik) a je to moje nejlepší dýmka (kvalitní briar, výborné vrtání i celkové zpracování).
Jinak v centru Prahy jsou nejlevnější krškovky kolem 2800.
Uživatelský avatar
Dandy
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 155
Věk: 69
Registrován: 25 led. 2007, 14:53
Bydliště: Praha

Krška

Příspěvekod Cipísek » 26 srp. 2007, 21:26

Chtěl bych mít od každého výrobce (snad s vyjímkou Porsche Design) alespoň jeden kousek, ale dýmky pana Kršky mě neoslovují ...
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Krška

Příspěvekod ypres.bass » 26 srp. 2007, 21:39

JardaP píše:Chtěl bych mít od každého výrobce (snad s vyjímkou Porsche Design) alespoň jeden kousek, ale dýmky pana Kršky mě neoslovují ...
tak mne by aj oslovily, ale když vidím ty ceny, tak dělám hluchého...ano dýmky jsou to pěkné, ale ne za víc jak 1500! podle mne je krška spíš dodavatel do obchodů pro zazobané turisty než pro běžné kuřáky...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Cipísek » 26 srp. 2007, 21:46

Viděl jsem jich jenom pár a zbytek na Internetu ... Je pravda, že cen je o dost vyšší a moc nevidím rozdíl oproti těm, co mám - žádná z nich nebyla přes 3000,-Kč ...
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod mihra » 27 srp. 2007, 08:34

JanPipes dokáže vymyslet také pěkné ptákoviny (endoprotéza aspol.) a cenově je na tom stejně jako Krška.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 návštevníků