Krška

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod diamondking » 27 srp. 2007, 08:52

Já mám taky jednu od pana Kršky..., mám ji hodně dlouho. Kupoval jsem ji v Ostravě u Taraby. Kouří se s ní úplně hrozně a čistí se ještě hůře. Raději ji nepoužívám :?

image_id: 3454
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod littlebull » 27 srp. 2007, 08:54

mihra píše:JanPipes dokáže vymyslet také pěkné ptákoviny (endoprotéza aspol.) a cenově je na tom stejně jako Krška.

..ale řek bych, že používá lepší dřevo a jeho klasické dýmky jsou elegantnější a vyvážené. U Kršky na mne působí disharmonicky robusně se tvářící dýmka násilně "přeštípnutá" ve spojení náústek hlavička.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Fénix » 27 srp. 2007, 09:09

mihra píše:JanPipes dokáže vymyslet také pěkné ptákoviny (endoprotéza aspol.) a cenově je na tom stejně jako Krška.


Každý dýmkař občas experimentuje, u Kršky jde o výrobní styl (neříkám že špatný, jen se mi nelíbí) Jinak endoprotéza byla myslím na objednávku :idea:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 27 srp. 2007, 09:25

Já se musím krškovek zastat, mám sice jen jednu, ale je ladného tvaru, nádherné kresby a kouří se z ní královsky :puffy:

Je sice pravda, že krškovky jsou proslulé náchylností k napálení, ale po velmivelmivelmi opatrném zakouření (kdy jsem jen trochu nabral hranu kanálku) je i v tomto ohledu bezproblémová...

Btw. u "king" dýmek se rozhodně dají vybrat dýmky kresbou ceně rozhodně odpovídající...
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Štěpán » 27 srp. 2007, 09:42

Endoprotéza má bejt ptákovina: )
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mihra » 27 srp. 2007, 09:50

Mě ta endoprotéza hrozně provokuje, já ji totiž mám, bohužel v kyčli. JanPipes ceny myslím všeobecně, nejen za tu endoprotézu.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod mihra » 27 srp. 2007, 10:56

Ještě k littlebullovi:
Vůbec se nechci zastávat Kršky, ale jistě existují kuřáci, kterým se jeho dýmky líbí, jinak by je asi nedělal. Právě jsem se díval na e-trafiku, tam jsou krškovky levnější o 1000 Kč než JanPipes. Já mám krškovek šest, jen dvě mají to jeho typické kování (dostal jsem je darem). Ty, co jsem koupil stály kolem 2000 Kč. Ze všech se ale kouří velice dobře, napalování ani močkování neznám. Jedině co se jim dá vytknout je užší prostor pro filtr, takže po dokouření se velmi špatně filtr vytahuje, kolegovi se už několikrát přetrhl. Mně osobně ti ale nevadí, filtry nepoužívám.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Fénix » 27 srp. 2007, 11:09

mihra píše:Ještě k littlebullovi:
Vůbec se nechci zastávat Kršky, ale jistě existují kuřáci, kterým se jeho dýmky líbí, jinak by je asi nedělal. Právě jsem se díval na e-trafiku, tam jsou krškovky levnější o 1000 Kč než JanPipes. Já mám krškovek šest, jen dvě mají to jeho typické kování (dostal jsem je darem). Ty, co jsem koupil stály kolem 2000 Kč. Ze všech se ale kouří velice dobře, napalování ani močkování neznám. Jedině co se jim dá vytknout je užší prostor pro filtr, takže po dokouření se velmi špatně filtr vytahuje, kolegovi se už několikrát přetrhl. Mně osobně ti ale nevadí, filtry nepoužívám.


a nemáš nějaké starší kousky? Negativní ohlasy se objevují až poslední dobou.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod mihra » 27 srp. 2007, 11:32

Jistě, má poslední krškovka je z roku 2004. Ale už jsem někde dříve psal, že Krška, alespoň v poslední době, používá prý "čerstvé" dřevo.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod jcp » 27 srp. 2007, 12:10

bromden píše:Btw. u "king" dýmek se rozhodně dají vybrat dýmky kresbou ceně rozhodně odpovídající...

JJ, můžu jedině potvrdit, moje je z Baker Street z r.2006 cca za 2800,- Kč
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod halcyon » 31 srp. 2007, 09:32

Myslím, že Krškovi trochu křivdíte. Já mám Krškovek 5 a nemůžu ani o jedné říct, že by se z ní špatně kouřilo nebo, že by dřevo nebo provedení bylo nekvalitní. Ale chápu, že někomu nepadnou do ruky nebo se mu prostě nelíbí. Musím říct, že i mě se poslední dobou líbí třeba Kločkovky víc.
Uživatelský avatar
halcyon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 51
Věk: 51
Registrován: 07 lis. 2005, 12:44
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvekod halcyon » 31 srp. 2007, 09:34

Jo a poslední Krškovku mám z 12/2006
Uživatelský avatar
halcyon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 51
Věk: 51
Registrován: 07 lis. 2005, 12:44
Bydliště: Frydek-Mistek

Příspěvekod littlebull » 31 srp. 2007, 10:10

Nikomu nikdo nekřivdí, fórum je od toho, aby jsme si vzájemně vyměnili názory, zkušenosti a poznatky. A to už je tak, někomu se líbí škodovky a nedá na ně dopustit, jinému bije srdce pro japonce....někdo rád holky a mě se Krškovky většinou nelíbí.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod mihra » 31 srp. 2007, 10:35

Nechtěl bych nikoho nutit, aby se mu krškovky líbily. Je to u něj stejné jako u všech ostatních výrobců, některé jsou hezké, jiné ne. Jen by se neměly odsuzovat všeobecně, což se tu občas děje.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod BATRACHOS » 31 srp. 2007, 11:32

Dovoli bych si jen taktně upozornit, že jde o dvě věci.

Jednak se někomu Krškovky nelíbí (a to mně zasejc jo) a nepadnou mu do ruky. To je otázka vkusu, tam platí to o holkách a vdolkách. Tam se dá řadit i poměr cena-žilkování, protože vyšší cena je za estetickou stránku.

Za druhé je tu ale otázka napalování, čerstvého dřeva a tedy řemeslné kvality zpracování a surovin. Tam podle mne jde vkus stranou. A to dělá výrobci jméno, protože spolehlivost ve funkci je základ, ne dojem jedné ruky a opačný dojem jiné ruky.

A v tomto druhém ohledu se tu objevují všelijaké zkušenosti. Nelze přitom obvinění z napalování obhajovati krásou tvarů (opačně to lze, ale nemá to velkou argumentační brisanci).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


cron