SecondHand pipes...

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Dýmka z druhé ruky?

ANO, proč by ne?
54
29%
ANO, ale musím to hódně prozkoumat...
34
18%
Pouze za nějakých hodně specifických okolností.
49
26%
Pouze od někoho koho hodně dobře znám.
9
5%
NE, pouze novou!
21
11%
NE, kdoví kdo to měl v hubě...
19
10%
 
Celkem hlasů : 186

Příspěvekod bigdragon » 16 bře. 2008, 18:54

tifik píše:Pocit :wink: (proti staré cizí dýmce)

v tomhle asi žena a dýmka nebudou stejné :twisted:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 16 bře. 2008, 18:57

bigdragon píše:
tifik píše:Pocit :wink: (proti staré cizí dýmce)

v tomhle asi žena a dýmka nebudou stejné :twisted:

... tam by to bylo spíš "proti staré cizí ..." :twisted:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod klasik51 » 16 bře. 2008, 18:59

bigdragon píše:
tifik píše:Pocit :wink: (proti staré cizí dýmce)

v tomhle asi žena a dýmka nebudou stejné :twisted:

a co teprve když je ta dýmka mladá :twisted:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod rajtyš » 05 úno. 2010, 09:50

Koupil jsem v německu na trhu se starožitnostma jetou Stanwellku za 10 euro. Jelikož jsem začátečník a moje jediná dýmka zatím byla BPK, řekl sem si, že jí zkusím a když nebude ke kouření, vyzouším si na ní alespoň renovaci, nebo bude jen tak na ozdobu. Náústek byl jakejsi olezlej, tak sem ho (po naštudování zdejších rad) přejel několika šmirglama o různé hrubosti (jemnosti) a doleštil leštící pastou a je skoro jako novej. Předchozí majitel zřejmě nebyl žádnej prasák, takže dýmka je uvnitř normálně zakouřená, nijak nesmrdí (dokonce i možná trochu voní, he he) ani nebyla jinak znečištěná. Samozřejme sem jí ještě pročistil a lehce projel čistítkem namočeným v alkoholu (a nechal vyschnout). Na poprvý sem do ní nacpal MB Navy Flake, spíš zlehka a byl sem mile překvapen, že chutnal hned od začátku a během kouření se neprojevili žádné nežádoucí příchutě. Akorát ve spod (příde mi, že je dýmka něco jako "podvrtaná" - tzn. kanálek ústí níž než je dno a vziká tam taková malá úžlabinka) zůstalo malinko přilepeného neshořelého tabáku. Žádnej špunt či jinej spečenec, ale něco málo tam bylo. Zkusim dnes dát dospod hrubší kousky tabáku a uvidíme.
Nicméně k tématu "SecondHand pipes" - mám radost z nové dýmky a jsem spokojený. :smoke5:

Možná zkusím dýmku vyfotit, rád bych se totiž chtěl zeptat, zda-li to byl vůbec dobrej kauf..
Uživatelský avatar
rajtyš
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 414
Věk: 38
Registrován: 02 úno. 2010, 21:28
Bydliště: České Budějovice

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Old Bob » 05 úno. 2010, 10:26

rajtyš píše:Koupil jsem v německu na trhu se starožitnostma jetou Stanwellku za 10 euro. Akorát ve spod (příde mi, že je dýmka něco jako "podvrtaná" - tzn. kanálek ústí níž než je dno a vziká tam taková malá úžlabinka)
Nicméně k tématu "SecondHand pipes" - mám radost z nové dýmky a jsem spokojený. :smoke5:

Možná zkusím dýmku vyfotit, rád bych se totiž chtěl zeptat, zda-li to byl vůbec dobrej kauf..

Dobrá Stanwellka za ty prachy je jednoznačně dobrý kauf :clamp: a to "podvrtání" je velmi správně vrtaná dýmka :ok: , tvá radost z nové dýmky je oprávněná tak si ji užívej :smoke5:
Uživatelský avatar
Old Bob
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2234
Věk: 12
Registrován: 10 kvě. 2008, 08:23

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Mike » 04 srp. 2010, 21:19

rajtyš píše:Koupil jsem v německu na trhu se starožitnostma jetou Stanwellku za 10 euro. Jelikož jsem začátečník a moje jediná dýmka zatím byla BPK, řekl sem si, že jí zkusím a když nebude ke kouření, vyzouším si na ní alespoň renovaci, nebo bude jen tak na ozdobu. Náústek byl jakejsi olezlej, tak sem ho (po naštudování zdejších rad) přejel několika šmirglama o různé hrubosti (jemnosti) a doleštil leštící pastou a je skoro jako novej. Předchozí majitel zřejmě nebyl žádnej prasák, takže dýmka je uvnitř normálně zakouřená, nijak nesmrdí (dokonce i možná trochu voní, he he) ani nebyla jinak znečištěná. Samozřejme sem jí ještě pročistil a lehce projel čistítkem namočeným v alkoholu (a nechal vyschnout). Na poprvý sem do ní nacpal MB Navy Flake, spíš zlehka a byl sem mile překvapen, že chutnal hned od začátku a během kouření se neprojevili žádné nežádoucí příchutě. Akorát ve spod (příde mi, že je dýmka něco jako "podvrtaná" - tzn. kanálek ústí níž než je dno a vziká tam taková malá úžlabinka) zůstalo malinko přilepeného neshořelého tabáku. Žádnej špunt či jinej spečenec, ale něco málo tam bylo. Zkusim dnes dát dospod hrubší kousky tabáku a uvidíme.
Nicméně k tématu "SecondHand pipes" - mám radost z nové dýmky a jsem spokojený. :smoke5:

Možná zkusím dýmku vyfotit, rád bych se totiž chtěl zeptat, zda-li to byl vůbec dobrej kauf..



Souhlasím s Tebou, někteří z nás jsou nejenom kuřáci, výrobci, ale také sběratelé. Nečetl jsem tuto rubriku obvzlášť pečlivě, ale dovolím si vložit do diskuse i další důvod: a to : mnohdy se z druhé či čertvíjaké ruky podaří koupit i nějaká dýmka, která se již nevyrábí. Dost záleží na stavu. Moje poslední zkušenost je z letošního dýmkového veletrhu Achima Franka v Rheinbachu. Jakýsi prodejce se vším (okolo dýmek) také prodával použité a obecně velmi nevzhledné dýmky z krabice na níž byl nápis, že se jedná o dýmky do dílny, či na různé amatérské zásahy apod. Vybral jsem si 2 (Savinelli autograph a Gigi) a při placení jsem byl v šoku neboť jsem platil 8€, opravdu každá byla po 4€!! Po vyčištění, hygienizaci a naleštění si závidím sám sobě, a to nemluvě o tom, že dodnes lituji, že jsem tu krabici nekoupil celou, možná, že i cena za kus by byla nižší... :D
Uživatelský avatar
Mike
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 66
Věk: 70
Registrován: 27 črc. 2010, 07:02
Bydliště: 182 00 Praha 8, Županovická 13

Dýmky z pozůstalosti

Příspěvekod Paulie39 » 18 úno. 2013, 10:07

Přemýšlím, nad nákupem dýmky z pozůstalosti.

Nemám s tím žádné zkušenosti.

Jaká jsou vlastně pro a proti?

Váš názor?
Uživatelský avatar
Paulie39
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Věk: 31
Registrován: 14 úno. 2013, 10:23
Bydliště: Kladensko

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Dejmal » 18 úno. 2013, 11:40

Co k tomu dodat,je to trochu loterie... já kupuji převážně dýmky do sbírky a ty co chci kouřit,tak kupuji pouze s dobrými fotkami,kdy si člověk může udělat nějaký názor,ale i tak je to loterie.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Dýmomil » 18 úno. 2013, 12:33

když je u prodejce možnost osobního předání/převzetí je toho určitě dobrý využít, nejen kvůli ušetřený stovce za poštu :puffy:
Uživatelský avatar
Dýmomil
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 652
Věk: 63
Registrován: 17 led. 2012, 21:41
Bydliště: Praha 9

Použitá dýmka - dezinfekce apod.

Příspěvekod Stanďour » 19 úno. 2013, 12:19

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda tu má někdo zkušenosti s dezinfekcí a dalšími podobnými nezbytnostmi po koupi použité dýmky. Jde mi hlavně o dezinfekci náústku, tedy zda používat chemikálie (popř. jaké) či třeba horkou vodu tak, abych jednak náústek nepoškodil (kaučuk asi) chemií či teplotou, popř. aby dezinfekce neměla vliv na chuť.

Nejsem nijak extra kovaným dýmkařem, takže se omlouvám těm, kterým můj dotaz způsobí srdeční problémy. Nerad bych řešil otázku, zda kouřit použitou dýmku, na to jsem si už odpověděl. Děkuju za pochopení a za pomoc.

Standa

P.S.: nenašel jsem obdobné téma, pokud zde někde je, prosím o upozornění.
Stanďour
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno. 2012, 22:23

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Paulie39 » 20 úno. 2013, 11:55

Já to prováděl vždy alkoholem a potom jsem to propláchl vlažnou vodou. Potom samozřejmě nechat řádně vyschnout den - dva. Snad jsem pomohl.
Uživatelský avatar
Paulie39
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 19
Věk: 31
Registrován: 14 úno. 2013, 10:23
Bydliště: Kladensko

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Dejmal » 20 úno. 2013, 12:06

Namoč si čistič do nějakého silnějšího alkoholu a párkrát to protáhni,pokud bude pouštět dehet,tak opakuj tak dlouho,dokud to nebude čisté, potom protáhni suchým čističem a nech odpařit...
Vodou bych to nemyl,protože ti ebonitový náustek na 99% zežloutne a budeš ho muset celý přeleštit. Kanálek do dýmky protáhni 3,5 mm vrtákem v ruce,ne na vrtačce a pokud to jde a máš po starostech.
Uživatelský avatar
Dejmal
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 5812
Věk: 54
Registrován: 16 srp. 2010, 13:05
Bydliště: Praha 8

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Stanďour » 20 úno. 2013, 15:48

Paulie, Dejmal: Děkuji Vám, pánové, za radu. Provedu dle návodu. :joy:
Stanďour
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno. 2012, 22:23

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Bečetka » 24 úno. 2013, 09:07

standa->jen pro inspiraci: ja dostal od zeny cistici soupravu savinelli, kde je desinfekce na cisteni kanalku cisticem, tekutina na prelesteni hlavicky a krem na prelesteni parakaucukovych naustku. funguje to vyborne. nevim teda ale, kolik to stoji.
Uživatelský avatar
Bečetka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 391
Věk: 38
Registrován: 16 úno. 2013, 10:07
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: SecondHand pipes...

Příspěvekod Mack » 24 úno. 2013, 11:26

máš hodnou ženu :wink:
ceny viz tady
http://www.cigarshop.cz/k3021-cistice-dymek
jestli ten e- obchod ještě funguje nevím :think:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků