Pieskovany/rustikovany alebo hladky povrch?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Pieskovany/rustikovany alebo hladky povrch?

Pieskovany/rustikovany
60
53%
Hladky
54
47%
 
Celkem hlasů : 114

Příspěvekod BATRACHOS » 17 srp. 2007, 00:25

Já nevím, já prostě nemohu na tu anketu odpovědět.

Použiji tady již provařenou "žabákovu metodu analogie". Je to opět jako se ženskými: nemám žádnou fixní ideu idální krásky.
Podle mne je velký (leč konečný) počet ženských typů. A pokud ta která do velké míry vytihuje ten svůj typ, tak je to kůže. Na příklad nemusím blondýny, ale když se povede... Je to kus od kusu.

Dýmky totéž. Pokud je to např. buldokovitá bentka, pak musí nějak vystihovat tu podstatu toho svého shape. Ale vystihuje ji neopakovatelně. Povrch k tomu neoddělitelně patří. Proto nelze říci, co je lepší.

A ještě jednu technickou: rustik a písek bych oddělil.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 17 srp. 2007, 06:18

JJ - ty volby bych nastavil rustik - sand - smooth - kus od kusu a v mým případě by to bylo kus od kusu :) . Rozhodně není pravda, jak mi přisoudil Homer262, že se mi nelíběj rustikovaný bentky - naopak v threadu o petersonkách jsem psal, že právě díky 999 mám rád Donegall
:arrow: Nick: co je na mým odkazu podpásovýho :shock: :?: tvrzení znělo, že konkrétně Savinelli 320 jsou hezčí v rustiku, tak jsem dal odkaz na hladkou Savinelli 320 .. 8)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tritrek » 17 srp. 2007, 07:27

Ne, ne chlapi ste uplne vedla. Ide len o to, ze niekto preferuje rustik/piesok a niekto hladky povrch VSEOBECNE. Mne sa napr. viacej pacia rustiky a pieskovane ako jednoduche morene, bezne drevo. Ako som uz poukazal aj na Savinelli 320-ke. Flame grain/bird eye v nasom pripade nepatri do hladkeho povrchu (hoci je, ale to je proste ina kvalita).
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod jcp » 17 srp. 2007, 07:46

tritrek píše:Ne, ne chlapi ste uplne vedla. Ide len o to, ze niekto preferuje rustik/piesok a niekto hladky povrch VSEOBECNE.

Tak mě holt asi budeš muset zabít :wink: .. všeobecně asi tak polovina mejch dýmek je rustik/sand, druhá polovina smooth a jedna Jirsovka má vršek rustik, spodek hladkej :lol: .. nějak ti do těch přihrádek nepasuju :cry: :shock:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tritrek » 17 srp. 2007, 08:03

jcp píše:
tritrek píše:Ne, ne chlapi ste uplne vedla. Ide len o to, ze niekto preferuje rustik/piesok a niekto hladky povrch VSEOBECNE.

Tak mě holt asi budeš muset zabít :wink: .. všeobecně asi tak polovina mejch dýmek je rustik/sand, druhá polovina smooth a jedna Jirsovka má vršek rustik, spodek hladkej :lol: .. nějak ti do těch přihrádek nepasuju :cry: :shock:


JA neskatulkujem!!! :) To neznamena, ze ked si niekto zvoli PIESOK tak je pokrytec, ze ma aj hladke. Len, ze co preferujes. Aj ja mam Hodulovku hladku a moc sa mi paci... Ako by som mohol skatulkovat, ked kazdy sme iny a kazda fajka je ina a clovek sa casom meni..
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Štěpán » 17 srp. 2007, 09:43

No já volím jednoznačně hladkej povrh... k mému věku ani vkusu mi hrubé povrchy nesedí, stejně tak i macatější dýmky
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Breer » 17 srp. 2007, 15:25

kamarati, dnes sa mi podarilo vydrazit savinelli capri 320 KS, cize je to uz moja tretia 320 od savinelli, neviem podla obrazku sa mi zda , ze je to tanshell a mam rivieru a alligatora a vynikajuco sa z nich dyma--takze diskusia ci rustik piesok, alebo hladka.?.....mam rad vsetky spracovania, len zalezi od tvaru fajocky, celkoveho, rozpolozenia pocas dna a zeby od vplyvu mesiaca? :roll: :twisted: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6014
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod jcp » 17 srp. 2007, 17:49

většinou se o tom píše jako o "korálovým rustiku" i když mě to ten tanshell připomíná taky. Je to nádhernej povrch, btw máš ho v světlým (naturale) nebo tmavým (ebano) provedení? Každopádně gratulace a hoď fotku až bude :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tritrek » 17 srp. 2007, 20:55

Tu je jeden velmi pekny a zaujimavy rustic povrch. Vyzera, ako slonia koza.
Obrázek
Mimochodom Savinelli Punto d'Oro Corallo 614
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod ypres.bass » 17 srp. 2007, 23:39

no já preferuju(a zatím nemám nic jiného) hladký polomatný povrch, ale písky jsou též velice pěkné...

včera jsem se stavil v trafice v podchodu(zlín) a mají tam naprosto pěkné stanislavy v half rusticu...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod jcp » 18 srp. 2007, 06:55

tritrek píše:Tu je jeden velmi pekny a zaujimavy rustic povrch. Vyzera, ako slonia koza.

JJ Savinelli Corallo jsou moc hezký dýmky :) . Ale 300 koláčů jsou hezký peníze :cry: . Na ebay se Capri objevuje jen zřídka a Corallo skoro vůbec :x i když nedávno se jedna prodala na ebay.pl za 36 koláčů
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tritrek » 18 srp. 2007, 07:41

jcp píše:
tritrek píše:Tu je jeden velmi pekny a zaujimavy rustic povrch. Vyzera, ako slonia koza.

JJ Savinelli Corallo jsou moc hezký dýmky :) . Ale 300 koláčů jsou hezký peníze :cry: . Na ebay se Capri objevuje jen zřídka a Corallo skoro vůbec :x i když nedávno se jedna prodala na ebay.pl za 36 koláčů


Pravda :( 300 EUR je cca +-10000 nasich. Ale tu aspon clovek vie, ze plati za pracu, nie len za nahodne pekne vydareny material...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Fénix » 20 srp. 2007, 11:36

tritrek píše: Vyzera, ako slonia koza.


to jsem si musel chvíli přebírat :lol:
Naposledy upravil Fénix dne 20 srp. 2007, 13:00, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Rubenstein » 20 srp. 2007, 11:47

Fenix píše:
tritrek píše: Vyzera, ako slonia koza.


to jsem si musel chvili prbirat :lol:


Ja taky, ale nakonec jsem na to prisel. :D
Uživatelský avatar
Rubenstein
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1130
Věk: 51
Registrován: 07 črc. 2005, 08:50
Bydliště: Praha

Příspěvekod klasik51 » 20 srp. 2007, 20:51

Rubenstein píše:
Fenix píše:
tritrek píše: Vyzera, ako slonia koza.


to jsem si musel chvili prbirat :lol:


Ja taky, ale nakonec jsem na to prisel. :D

To mě bylo hned jasný že je to koza od slonice :D :lol:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků