Líbí se Vám dýmky určené jen ke sbírání?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jak se stavíte k uměleckým / dekorativním fajfkám?

Líbí se mi a sbírám je.
3
8%
Zajímají mne, rád se na ně podívám.
21
57%
Nezajímají mne, ale nějakou mám ve sbírce.
3
8%
Nesnáším je, z dýmky se má kouřit!
10
27%
Kouřím z čehokoliv, co se dá nacpat, jinak je mi to fuk.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 37

Příspěvekod dh » 11 kvě. 2007, 07:53

BATRACHOS píše:Steně tak mi nic neříká samurajský meč nebo gejša...


No, já bych tu gejšu tak šmahem neodmítal... :puffy:
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvekod LUBO » 11 kvě. 2007, 08:36

BATRACHOS píše: Jinak co se tyce tech strasidylek, to jsou opravdu jen strasidla. Zda se mi, ze ke koureni to nikdo nemuze myslet vazne - nepohodlne a zbytecne. a pokud bych to mel brat jako samorost, proc to ma uvnitr mit vyvrtany kanalek? je to neco jako drahokamy vykladany mec, ktery se ulozi do truhlice, ale na boj se nehodi ... urazka zbrane - palacovy pinc!

:smoke6:

tak ja som znacne ineho nazoru, nie je vhodnejsia fajka na halloween party, alebo ine podobne podujatia, ako talbertova halloweenka. chod na taku party a daj si Dunhillku, pokial budes ohodeny v nejakom kostyme, nebude to k tomu pasovat. alebo metalovy koncert, ja aj na take chodim, aj ked mam 50rokov, lebo to bola hudba mojich mladych rokov. tam si viem mimoriadne dobre predstavit niektoru z halloweeniek v tmavej farbe v zuboch, takto sa mi v zobaku hompala Klouckova visacka...
Halloweenky su robene na urcitu prilezitost a nesu podla toho aj meno. netvaria sa, ze maju byt konkurenciou fajok na bezne fajcenie, su niecim inym a ver mi, ze je tu dost ich obdivovatelov, ktori vedia ocenit ich existenciu. takze slova -" urazka zbrane - palacovy princ", ktore si napisal, mi pripadaju povrchne a mentorske, podla mna by si mal ako ucitel uz z praxe volit slova, ktore predvidaju aj inu pravdu okrem tvojej. kvoli tomu vlastne reagujem, aj ked mi to je nakoniec jedno.

Namiki/Dunhill su fajky, ktore, ak si cital clanok, su umyselnym stretnutim dvoch roznych kultur a su pokracovanim velmi drahych pisacich pier, ktore sa vydrazuju casto za vyssie sumy, ako je stotisic dolarov... akurat tie fajky su oproti tomu za bagatel, ( dovoli si ich kazdy solventnejsi fajkar, pokial vie, o co ide a najde jemu vyhovujuce vytvarne pojednanie povrchu) a navyse na ovela vacsej ploche sa da japonske umenie uplatnit este lepsie. tie fajky su urcene pre ludi, ktori vedia ocenit tajomstvo japonskeho meca a inych japonskych umeni, je to normalne, ze ak nemas k takym veciam vztah, nebude sa ti pacit ani umenie MAKI-E, ktore sa uplatnuje na Namiki a je velmi pracne.
samozrejme, Namiki fajky su naozajstne zberatelske unikaty, ktore sa raz budu predavat za ine ceny, ako dnes. tiez by som nevyvesil originak od Gogha do restauracie nad hlavy fajciacich obedujucich navstevnikov, aj ked Gogh maloval obrazy na pozeranie a nie na zatvaranie do trezorov.

kupit si fajku a nechat ju roky na ocot je u mna uplne normalne. mam viacero fajok, za ktore som dal vacsi peniaz, povedzme okolo 10-12tis korun a dodnes lezia nedotknute. ale raz na ne pride cas.

takze len tolko k zhadzovaniu Talbertovych prac, (ktore sa dnes snazia kopirovat aj ini) a ich definovaniu, ako zbytocne...
:wink:
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 11 kvě. 2007, 08:52

Od Talbert se mi líbí ledasco, a věřím že ty fajfky budou mít i velmi slušné kuřácké vlastnosti... btw. ty používáním šmrnc neztratí, trochu očouzené by vyopadaly stejně dobře nebo i líp (snad až na tu moumtain of madness, ale ta je taky fajn).

Ale u Namiki je můj osobní názor takový, že jde o jeden z nejčistších příkladů kočkopsa, jaký si lze představit. Nemám o nich o moc vyšší mínění, než o japonském vzoru na igelitu do koupelny, nebo graffiti na fasádě národního divadla... Nic proti samotnému japonskému umění a malbě, ale dává ho někdo na krígl, držátko hajzlpapíru nebo stolek na televizi? Btw. použitelností si taky nejsem jist, jestli ten lak nezpuchýřuje, to bych se divil.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod LUBO » 11 kvě. 2007, 09:04

takym lakom robi bezne fajky aj majster Smio Satou, ktoreho fajky su urcene na bezne fajcenie. to by od toho upustil, keby sa taka chyba prejavovala. u Vauen a BPK ovsem ten problem je, sam som ho zazil.
ale mas pravdu, umenie maki-e sa nedava na drziaky na hajzelpapier, ani na krigel, dava sa na uslachtile veci, ako su kultove pisacie pera, fajky, rozne drevene dozicky a male skrinky na sperky, pre japonskych cisarov sa davalo aj na ine veci....
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bromden » 11 kvě. 2007, 10:21

LUBO píše:takym lakom robi bezne fajky aj majster Smio Satou, ktoreho fajky su urcene na bezne fajcenie. to by od toho upustil, keby sa taka chyba prejavovala. u Vauen a BPK ovsem ten problem je, sam som ho zazil.
ale mas pravdu, umenie maki-e sa nedava na drziaky na hajzelpapier, ani na krigel, dava sa na uslachtile veci, ako su kultove pisacie pera, fajky, rozne drevene dozicky a male skrinky na sperky, pre japonskych cisarov sa davalo aj na ine veci....


Já myslím, že tohle prostě nemá jednoznačnou odpověď. Mně se na tom ten kontrast příčí. Ale je to můj subjekltivní názor, takže dobře mi tak (a jako že je :lol: ) .
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod BATRACHOS » 11 kvě. 2007, 10:50

:arrow: LUBO:

To jasné, že každou fajfku nezakouříš hned druhý den, někdy to může trvat i 10 let, ale podstatné je, že si ji kupuješ s vědomím, že ji budeš kouřit. To vůbec není jedno!

A co se týče ocenění těch strašidýlek - na předchozích stránkách je jiná varianta takové příležitostné fajfky: ta růžová kráva od Vauena...
... jaký je rozdíl mezi krávou a strašidýlky? Podle mne v tom, že jedno je německý kýč a druhé zámořský kýč. Moutain madness je líbezná na pohled, ale podle mne nepříjemná na kouření vzhledem k evidentně nevhodným rozměrům a váze - a právě proto jsem o tom psal, že se mi zdá, že již při výrobě se počítalo s tím, že bude jen stát na poličce. A to mi přijde zhovadilé - jistě, můj názor. Ale od toho jsem zakládal tuto šňůru, abychom si zde vyměňovali svoje názory. V těchto věcech přece objektivní stanovisko neexistuje a kdo to neví, tak se to zde právě dozví!

:smoke6:

PS: Někdo se tu zaklínal Eltonem Johnem ... no, toho bych zrovínka na arbitra elegantiae nepasoval. Pokud má být kritériem tenhle člověk tak pak nemá cenu se vůbec o kýči bavit - v popkultuře, jejíž pregnantním heroldem tenhle "svíčkový dědek" nepochybně je, je rozdíl mezi kýčem a hodnotou definován cenově. Tak mnohé fajfky jistě drahé jsou...
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 11 kvě. 2007, 11:41

ja mam takto vystavenou klubovku od Hapa, nezakourenou - nejak nepocituji potrebu ji normalne pouzivat, libi se mi tak jak je

ke koureni mam ostatnich fajek akorat :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BATRACHOS » 11 kvě. 2007, 13:08

Myslíš, že na ní nedojde?

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod piter » 11 kvě. 2007, 21:53

BATRACHOS píše:Myslíš, že na ní nedojde?

:smoke6:


zatim urcite ne, v budoucnu uvidim . . . jednou mozna :puffy:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod BATRACHOS » 12 kvě. 2007, 01:09

Jsi mládě, máš čas. třeba by Ti za dvacet let bylo líto, číms to tenkrát zakouřil.
Taková super fajfka chce fakt jistotu - když to uděláš v šedesáti, tak ji skoro máš, že za dvacet už si nebudeš stěžovat...
Já si také pořád říkám, že když teď půjdu do nejprovařenějších tabáků, co by mne pak čekalo?
A na dunhillky si nechávám ty padesátiny a tak. To jsou totiž roky, kdy těch ostatních radostí ubude, cítím to v kostech (jak zpívá Jarek - penze je daleko mládí v čudu).

:smoke6:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod mihra » 16 kvě. 2007, 10:41

Dýmka je věc užitková, proto by se měla kouřit a ne kolem ní chodit po špičkách. Znám pána, nekuřáka, který si občas koupí nějakou extravagantní dýmku, vystaví ji a říká "ta stála tolik a tolik!" Pro mě přístup zcela zcestný. Jako sběratelský kousek považuji např. své dvě Monte Bello někdejší firmy Ziegler Krásná Hora z padesátých let (mimochodem mají náústky z nějaké hmoty, ktrá neztrácí barvu ani lesk a je příjemná na zuby). Název Monte Bello po zániku původní firmy a znárodnění dýmkařské výroby převzala firma Kohinnor nyní BPK z Proseče pro své špičkové dýmky.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


cron