Dýmky z jiných dřev - buk, třešeň...

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Štěpán » 05 srp. 2007, 13:36

No to věřim... ikdyž mam jednu bukovou a na to jak barbarsky a začátečnicky jí kouřim se mi jí nepovedlo ani napálit. Pravda, hodně se zahřívá. Jinak sem se rozhodl, že to tenké dno u týhle třešňový preventivně zvetnu tim kamnářskym tmelem - lepší malý zlo, než velká díra ve faje.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tritrek » 05 srp. 2007, 14:23

Štěpán píše:No to věřim... ikdyž mam jednu bukovou a na to jak barbarsky a začátečnicky jí kouřim se mi jí nepovedlo ani napálit. Pravda, hodně se zahřívá. Jinak sem se rozhodl, že to tenké dno u týhle třešňový preventivně zvetnu tim kamnářskym tmelem - lepší malý zlo, než velká díra ve faje.


Alebo by stalo za to spravit velku, hrubu fajku, ake robi Hodula, aby sa uvidelo, ako sa sprava, nez riskovat tenku krasku...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Štěpán » 05 srp. 2007, 16:26

Když to dno vytmelim, už mu defakto nic hrozit nebude, ono je hodně slabé a zvednutím přidám dobré 2-3mm nehořlavé hmoty, navíc hoření v pokusné fajfce moc vypovídající nebude. Když holt prohoří, tak půjde na nějaký stojánek na polici tak aby ta díra nebyla vidět: )
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jcp » 06 srp. 2007, 17:42

Štěpán píše:Já bych rád zkusil dýmku z třešně nebo višně mahalebky

Co já vím, tak mahalebka (teda její větvičky) se používala na troubele "dlouhých" dýmek .. tj. dlouhý rovný mezikus mezi krčkem hlavičky a náústkem
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Štěpán » 06 srp. 2007, 17:56

Ano, zejména na ně
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ypres.bass » 28 pro. 2007, 18:16

už jsem několikrát u dýmky viděl:

material: waxberry

můžete mi někdo říct vocoGO?
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Mack » 28 pro. 2007, 18:58

ypres.bass píše:už jsem několikrát u dýmky viděl:
material: waxberry
můžete mi někdo říct vocoGO?

strom (keř) z řádu bukotvarých, čeleď vřesnovité, latinsky morella cordifolia, má hezké bukvice:
http://piksl.info/wordpress/wp-content/ ... angmei.jpg

kuwa, ten gůgl je ale chytrej :wink:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod wenka » 15 dub. 2008, 22:05

Zatím zkouším řezat dýmku z třešně.Kmen schnul volně na zahradě cca 5 let.Domnívám se že bude nutnost jí vytřít zakuřovací pastou z uhlí a vodního skla a by to k něčemu bylo a tak brzo se nepropálila.Když jsem ji kouřil bez pasty tak to byl docela silný zážitek :cry:
Uživatelský avatar
wenka
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 35
Věk: 51
Registrován: 09 dub. 2008, 19:53
Bydliště: Nová Včelnice

Příspěvekod tritrek » 16 dub. 2008, 08:12

:arrow: Stepan
Kam si sa stratil? Ako napredujes s experimentalnymi fajkami zo vselijakych drevin? Chcem fotky! :)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod Cifro » 16 dub. 2008, 08:15

wenka píše:Zatím zkouším řezat dýmku z třešně.Kmen schnul volně na zahradě cca 5 let.Domnívám se že bude nutnost jí vytřít zakuřovací pastou z uhlí a vodního skla a by to k něčemu bylo a tak brzo se nepropálila.Když jsem ji kouřil bez pasty tak to byl docela silný zážitek :cry:


Na učenie šmidlať fajku je to dobré. Ale na fajčenie nie. Kúp si radšej poriadne drevo.
Ja tiež začínam s výrobou fajok. Lepšie povedané chcel by som. Rozhodol som sa pre takýto postup. Dať si dohromady vercajch, naučiť sa s materiálom robiť (drevo náustky, čapy, moridlá, vosky ...). Naučiť sa robiť základné tvary, naučiť sa vŕtať. Keď to všetko budem vedieť, tak skúsim nejaky frihand (alebo ako sa to píše), pekne položený do dreva. Potrvá to asi nejaký rok. Teraz skúšan rôzne povrchy, úpravy, rustiky na svojich starých fajkách, ktoré som už nepoužíval a na nových lacných BPK (aj s náustkom sú lacnejšie ako najlacnejší prírez). Má to výhodu v tom, že keď to pokazím, tak ma to moc nemrzí a keď sa podarí, zostane mi fajka na fajčenie. V najbližšej budúcnosti chcel kúpiť nejaké už navŕtané prírezy a naučiť sa fajky modelovať, neskôr sa chcem naučiť vŕtať na lacnejších prírezoch a nakoniec, keď už bedem veeeľmi šikovný skúsim fajky aj z drahších prírezov.
Uživatelský avatar
Cifro
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1973
Věk: 66
Registrován: 11 dub. 2008, 09:05
Bydliště: Myjava, SR

Příspěvekod mycroft » 16 dub. 2008, 10:27

ypres.bass píše:už jsem několikrát u dýmky viděl:

material: waxberry

můžete mi někdo říct vocoGO?


http://www.justfuckinggoogleit.com
Uživatelský avatar
mycroft
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1150
Věk: 44
Registrován: 21 úno. 2005, 12:25
Bydliště: Kácov

Příspěvekod Copatej » 06 kvě. 2008, 09:41

Vůbec netuším o jaké dřevo se jedná, jediné co vím, že před cca 25 lety jí přivezla moje teta z Kanady. Je funkční, plně provrtaná ale nikdy jsem z ní nekouřil, ani nikdo jiný. Mám jí tolik let schovanou a působí na mě spíš jako nějaká atrapa, než dýmka pro používání...
image_id: 4195
Uživatelský avatar
Copatej
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 7907
Věk: 50
Registrován: 05 dub. 2008, 11:07
Bydliště: Praha

Příspěvekod tritrek » 06 kvě. 2008, 09:47

copatej píše:... a působí na mě spíš jako nějaká atrapa, než dýmka pro používání...

...a asi aj mas pravdu ;)
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod kovářskej » 06 kvě. 2008, 11:21

Mně to připadá jako turistický suvenýr ála indiánský kalumet.I kyž ty správný kalumety mívaly hlavičku z dýmkového kamene.Tohle je jen dřevo a asi to nebude ani vřesovec...nekouřil bych z toho, nechal bych si to na památku na tetičku a její cestování po světě..
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2920
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Dýmky z jiných dřev - buk, třešeň...

Příspěvekod Štěpán » 03 zář. 2008, 12:39

Takže jsem se po nějaké době znovuzrodil z dýmkového popela (snad se to nedotkne Fénixe). Tady posílám jednu slečnu z kdysi zmiňované arabské višňě (třešeň mahalebka). Ještě není leštěná, ale nevadí. Dělat z toho dřeva je zážitek, samo o sobě jemně voní třešňovou vůní (velmi konkrétní a jasnou), takže rašplování je příjemné. Ovšem vrtání je extáze, jak se dřevo malinko zahřeje nebo trochu připálí, v místnosti to zavoní třešňoskořicovým aroma - takže verdikt: ačkoli se z ní ještě nekouřilo... myslím, že do týhle fajfky se nemusí cpát ani tabák, stačí jí zapálit a vychutnávat.

Obrázek

Nevýhoda klasikýho dřeva jsou vlákna, takže jak je nahoře vidět - vrták zbroušený do tvaru paraboly se presecky na dvou místech vžycky lehce zadříbne.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků