Kolik Jste ochotni investovat do jedné fajfky?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kolik dáte maximálně za jednu fajfku?

Kolem tisíce.
10
4%
Do dvou tisíc.
50
22%
Do tří tisíc.
81
35%
Do čtyř tisíc.
18
8%
Do pěti tisíc.
19
8%
Nad pět tisíc.
54
23%
 
Celkem hlasů : 232

Kolik Jste ochotni investovat do jedné fajfky?

Příspěvekod BATRACHOS » 26 čer. 2007, 00:00

Drazí fajfmeni a milé dýmalky,
všechny nás tu spojuje jedna společná záliba. Pro někoho příjemné povyražení, pro jiného životabudič nebo pozvedač nálady, pro dalšího stravující vášeň.

O penězích se sice v dobré společnosti nemluví, ale to téma tu mezi řádky prosakuje neustále, a tak se mužně podívejme pravdě do očí:

KOLIK JSTE OCHOTNI DÁT ZA NOVOU FAJFKU? KDE JE TA VAŠE HRANICE ÚNOSNOSTI?

Nejde nám tu přitom o to, abychom zde zveřejňovali svá daňová přiznání a popisovali své majetkové poměry. Je jasné, že mladý studiosus je na tom jinak, než třeba bezdětný padesátník nebo mladý úspěšný podnikatel. I tak je ale možná ten študák ochoten "vysolit" za jediný kousek svých snů více, než mnohem movitější dýmkař. Nejde tedy vlastně tak úplně o peníze...

Možná, že si hloubku své vášně leckdo ani pořádně neuvědomí, anebo se z obav drží trochu moc při zdi. Tak pro všechny, kteří se chtějí podělit se svými úvahami, obavami či třeba i znechucením, je tato nová kvákací šňůra.

(Tu anketu dávám jen pro milce grafů, čísel a podobných blbinek, moc toho bez komentáře neříká. Nejde hlavně o cenu, ale hlavně PROČ právě tahle cena je podle Vás hranice, za kterou už nejdete).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod diamondking » 26 čer. 2007, 01:09

Kdysi, když bylo trošku líp, tak jsem dal nejvíc za dýmku 4 500, ale teď tak max do třech tisíc.... :(
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod bigdragon » 26 čer. 2007, 04:57

myslím, žes to s tou anketou vyloženě trefil tedy to, že je bez komentáře naprosto k ničemu. A možná i s ním :? protože rozum a chtíč nemohou zůstat v opozici natrvalo. Je tedy jen otázkou jak moc onu vysněnou krásku chceš a potom není žádná cena dost vysoká. U mě je současně cena někde u porsche design 909 black :wink: jsem zvědav kdy si ji budu moct dovolit :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod jcp » 26 čer. 2007, 07:07

Jelikož jsem >5000 už dal (Dunhill), odpověď netřeba zvažovat :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Zababa » 26 čer. 2007, 07:31

Za Dunhillku i 400 €, jednu takovou mám už vyhlídnutou. Jinak kupuju převážně do 100 €, když je to něco extra a moc se mi líbí, dám i 200.

Ceny mých dýmek:

Stanwell 182 Royal Danish. . . . . . . . . . . . . . . . 90 €
Stanwell 185 Royal Danish. . . . . . . . . . . . . . . . 90 €
Peterson System 302 XL. . . . . . . . . . . . . . . . . 100 €
Peterson Celtic 502. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 75 €
Favorit 890 Canadian o.F. -Estate-. . . . . . . . . . . 22 €
Háp . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 90 €
Lužická hlinědá dlouhá (z Lispký Pfeifenstube) . . 95 €
-------------------------------------------------------------
Celkem . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 562 €
Průměrná cena dýmky . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 80 € (2300 Kč)
Uživatelský avatar
Zababa
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 810
Věk: 43
Registrován: 31 led. 2006, 12:21
Bydliště: Lipsko

Příspěvekod tuton » 26 čer. 2007, 07:49

Parks vysel asi stovku pod pet tisic. A kdyby byl o dve stovky drazsi, sel bych do nej taky.
Uživatelský avatar
tuton
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 1327
Věk: 48
Registrován: 21 črc. 2004, 06:20
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Alfik » 26 čer. 2007, 09:07

tuton píše:Parks vysel asi stovku pod pet tisic. A kdyby byl o dve stovky drazsi, sel bych do nej taky.


Přesně tak. Parks vyšel myslím přesně na 4850, a nijak té investice nelituji. Ale už se to dost blíží k mé hranici toho, kolik jsem ochotný za fajfku vysolit - ten "nepřekročitelný" limit u mně je asi kolem 200€.
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod basa333 » 26 čer. 2007, 09:26

Práh bolesti je u mě asi tak kolem těch 3000,-, ale to už musí být něco, co mě hodně chytne za srdce, jako ta moje nová krškovka. jinak je práh bolesti 450,- za přířez... :wink:
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod Vojtěch Regazzo » 26 čer. 2007, 10:16

To je zajimava anketa.

Pri porizovani dymky, at jiz na netu ci v kamennem obchode me musi dymka tzv. oslovit. Dlouho si ji prohlizim a pak vetsinou zjistim, ze dymky, ktere se mi libi, jsou BOHUZEL z te vyssi cenove hladiny.

Ach jo, proc to neni naopak :wink:

Mam doma starší Stanwelly, ktere pred cca 10 lety staly kolem 2 000 Kč, ale mam doma i dražší dýmky - Parks, Viprati..., ktere byly nad 5 000 Kč.
Proto jsem v hlasovani dal tu nejvyssi latku.
Uživatelský avatar
Vojtěch Regazzo
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1962
Věk: 48
Registrován: 31 bře. 2005, 13:37
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Mathias Sandorf » 26 čer. 2007, 10:49

Anketa je trochu zavádějící. Většinou sem schopnej pohybovat se v relaci do dvou tisíc, ale pokud mě dýmka neodolatelně zaujme a jak už tu bylo zmíněno opravdu "chytne za srdce", tak sem schopnej šetřit a ušetřit a nelitovat toho...takže hranice?...Možná vynalézavost výrobců dýmek :wink:
Uživatelský avatar
Mathias Sandorf
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1656
Věk: 37
Registrován: 23 kvě. 2005, 13:54
Bydliště: Kolín

Příspěvekod piter » 26 čer. 2007, 10:52

ja bych zatim nad tri tisice nesel (takze i Negoitu nebudu chtit, i kdyz se mi docela libi)

neni to ani tak o penezich, 5000 i vic na fajfku bych drive ci pozdeji mel, ale spis, ze jaksi na drazsich fajfkach nevidim nic, co by me donutilo do nich tolik vrazet (kresbu nemusim mit bezchybnou, kdyz je vykoupena premrstenou cenou, draha dymka kvuli jmena je nesmysl, ruzne freehand patvary jakbysmet)

v mem zebricku hodnot je sice fajfka vec, na ktere se nevyplati sestrit a beru ji i jako krasnou vec do sbirky (cili ne pouze ke koureni), ale zase ji nepovazuji za vec tak vyjimecnou, abych za nejakou dal vic nez 3000 - vetsina je totiz dost nadhodnocenych (nechci rozpoutavat flame, ale treba takova parksovka je z 60% cena jmena, 20% prace a 20% material - i kdyby se mi libila (to je uz vec subjektivni), tak bych za ni vic jak 2000 asi nedal).

Nejradsi mam v tomto ohledu asi rustikovane Petersony - skvele ceny a krasne dymky, rada Flame Grain take skvela a Stanwelly se do 3000 najdou moc pekne. A Hodula ani nepotrebuje komentar (zatim, mozna ze zdrazi, pokud bude jeho jmeno casem zvucnejsi).

P.S. Toto nebude platit v dobe, kdy mi prestane zalezet na penezich (pokud takova doba nastane) :twisted:
Uživatelský avatar
piter
Poradce presidenta
Poradce presidenta
 
Příspěvky: 4973
Věk: 38
Registrován: 21 črc. 2004, 12:38
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod JardaS » 26 čer. 2007, 11:26

Vždy se mi dýmka musí líbit , musí mě chytnout . Pak je to cena . Do 2.500 - 3.000,- kč je to v poho , ale ta vyšší hladina je už dost problematická . Nejhorší je to kolikrát vysvětlit své ženě nějakou tu cenu a potřebu ji mít .
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Karel Sponner » 26 čer. 2007, 12:37

Většinu dražších dýmek (2-3 tis.Kč) jsem kupoval ve svých dýmkařských začátcích před cca 8 lety, když mé hobby hraničilo s posedlostí. Dnes jsem spíše konzumentem a vychutnávání tabáku je u mne nadřazeno značce či tvaru dýmky, i když to spolu souvisí. Nebažím po dýmkách proslulých výrobců a spokojím se s dýmkou v relaci do 1500 Kč a mimoto stále častěji koketuji s myšlenkou koupit blok a vyrobit vlastní dunhillku. :D
Uživatelský avatar
Karel Sponner
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 387
Věk: 77
Registrován: 01 bře. 2007, 17:54
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Nevill » 26 čer. 2007, 13:04

jcp píše:Jelikož jsem >5000 už dal (Dunhill), odpověď netřeba zvažovat :D


nápodobně... :lol:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Alferi » 26 čer. 2007, 14:55

To záleží na výši volných fondů, ale o dýmce přes 3000 bych přemýšlel trochu dýl.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků