Kolik Jste ochotni investovat do jedné fajfky?

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Kolik dáte maximálně za jednu fajfku?

Kolem tisíce.
10
4%
Do dvou tisíc.
50
22%
Do tří tisíc.
81
35%
Do čtyř tisíc.
18
8%
Do pěti tisíc.
19
8%
Nad pět tisíc.
54
23%
 
Celkem hlasů : 232

Příspěvekod bigdragon » 27 čer. 2007, 04:59

to Batrachos celkem mile jsi mne překvapil svou reakcí :wink: Určitě nejde o to jaký má kdo příjem, ale spíš o to co všechno si odepře aby si mohl koupit to po čem touží. No a tady přichází mé úsloví chci to tak moc, že mi za to není líto jakékoli částky a nebo něco jiného potřebuji více :idea: Tož tak :D PS Dunhillky mi v současné době nic neříkají :roll:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Šimi » 27 čer. 2007, 05:16

bromden píše:Já myslím, že je to naprosto zcestná anketa.
Většina mých dýmek přeci STÁLA kolem pětikila, a těch pár lepších, no, do litru... (doma se divili, hezká, ale tisícovku za dýmku, není to škoda peněz...)
:twisted: :twisted: :twisted:

P.S.: hlasoval jsem do pěti tisíc, ale deset tisíc za Jouru není až tak moc, a na tu dunhillku se taky jednou chystám...


:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod Šimi » 27 čer. 2007, 05:19

Za dýmku, která se mi nelíbí je mi za těžko vysolit pětikilo.
Za dýmku která se mi líbí? Nejvíc jsem dal 4500.- za Aragprna. Jestli dám někdy víc závisí na tom, jestli se mi nějaká zase začne tolik líbit.
Dunhilky se mi naštěstí nelíbí a ani necítím potřebu nějakou vlastnit. Ale ta Porsche desing, no sakra to je lákadlo ....
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod kamo » 27 čer. 2007, 06:16

ja si raz určite kúpim totok - http://www.smokingpipes.com/pipes/new/d ... t_id=29395
ale zatim som sa zdržal hlasovania, aj preto že zatial som do fajky neinvestoval temer nič, jediná fajka čo som si kúpil bola kukurica, briárové mám zatial len vlastnej výroby.... ale cez prázdniny sa to hádam napravý :)
kamo
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 220
Věk: 33
Registrován: 25 říj. 2006, 19:27

Příspěvekod Mack » 27 čer. 2007, 06:31

BATRACHOS píše::arrow: jajo

Ta analogie s bavorákem je brilantní. Jenže jde o to, že ho neporovnáváme s trabantem, ale s renaultem, š. superbem nebo audinou. A to je také pohodlné svezení, nanejvýš za půlku - ale ne s pocitem, že jedu bavorákem... Nemyslím si totiž, že by české (levnější)fajfky byly nutně těmi trabanty. Ale i v Čechách se prodávají freehandy při hranici naší ankety.

ta analogie se sem moc nehodí, v Bavoráku je opravdu lepší svezení než v Trabantu.
S fajfkou je to jiná, pokouření s Dunhillem nebo třeba Kloučkem za tisícovku jedno jest. Totéž jako třeba hodinky od Vietcongu proti Rolexkám udělají stejnou službu nebo propiska za korunu proti Parkerovi.
Má babička říkavala: proti gustu žádný dišputát. A to gusto je našem případě u každého velice rozdílné ....měřit ho korunou mi moc nesedí...
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod Šimi » 27 čer. 2007, 09:41

Taky mám ten pocit že Dunhil za 20 nebude zas tak moc lepší než třeba Háp nebo Jirsa za 3.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6580
Věk: 49
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Příspěvekod jcp » 27 čer. 2007, 11:09

milý žabáku,
18.12.2006 v threadu Dunhill (měl by sis ho projít :wink: ) jsem napsal:
jcp píše:.. mno, můj poměr k dunhillkám je následující:
a/ touha mít dunhillku je snobárna první třídy
b/ k mejm kulatinám za dva roky odmítám jinej dárek než dunhillku
.. tož asi tak .. :puffy:

ale tvoje konstatování:
BATRACHOS píše:Jen mi přijde trochu málo říct: mám dunhillku za 5 - to se rovná hlasování v anketě, ne komentáři.
mi připadá poněkud jako pitomost, neboť toto - pokud vím - je anketa "Kolik jste ochotni investovat do jedné fajfky?".. a to dokonce tvoje vlastní anketa .. ty jsi položil otázku, já jsem ti ji zodpověděl :D
No a co se týče tohohle:
BATRACHOS píše:Tohle ještě nemusí znamenat, že Jste ochotni do něčeho takového jít zase. To může být jedna neopakovatelná krvavá oběť sběratele, který za každou cenu chce jednou v životě, aby mu dunhillka říkala pane. Takže dunhillky jsou trochu mimo soutěž. Znám totiž spoustu lidí, co si myslí, že fajfpark bez dunhillky je jak Hrad bez presidenta.
"Jedna neopakovatelná krvavá oběť sběratele" byla, když jsem v roce 1968 nebo 69 jako student VŠ dával na hromádku plat pomocné vědecké síly, škudlil na kapesným a nechodil s kamarádama na pivo abych si mohl koupit svoje první Monte Belo - nejexkluzivnější dýmku která se tenkrát volně (mimo Tuzex) dala koupit. Mám ji dodneška, dodneška ji kouřím a poslední repasi dostala letos na Májový brusce. Svoji první Dunhillku v "plebejské" (jak ty říkáš) řadě Shell Briar jsem si koupil letos v lednu u Elli v Douhé za 6000,- Kč, což je prakticky cena dýmky JanPipes Exclusive (která tu mezi členy není až tak neběžná - já ji mám taky), dýmky Doubek Celtic Tobacco, nebo tak 1,5 ks dýmky Krška King (i ta se tu najde - i u mě :oops: ) či ani ne 5 ks standartních Hodulovek či Jirsovek. Tu druhou (fungl novej nejetej z výroby zabalenej Bruyere ) jsem minulý týden vydražil na eBay za US$ 235,- včetně poštovnýho, což je míň než třeba jeden Krška Maestro nebo ten Jan Píp či Peterson Rosslare Yellow Exclusiv. Třetí si docela určitě nadělím k narozeninám a bude to Tanshell (08 Bent Rhodesian nebo 09 Canadian). Takže si dovolím tvrdit, že s Dunhillkama postupuju úplně opačně než s tím ostatním, kde se snažím mít po jednom kousku od co nejvíc výrobců. Mám-li to vypočítat, tak (aspoň) po jednom kusu je to: Armellini, Bjarne, BPK, Butz Choquin, Cavicchi, (Dunhill), Háp, Hodula, Jirsa, Klouček, Krška, Lorenzo, Mastro de Paja, Morel, Ronson, Peterson, Stanwell, Viprati, pěnovka, kukuřička, hliněnka. Ale pozor :!: pochopitelně to musí být kousek, který mě něčím oslovil - nechci mít třeba Vauena za tu cenu, že bych si koupil jeho kravičku 8) (naopak mě láká to, že někdo teď opakovaně na eBay prodává nejetý Vauenky z dvacátejch let, jenže bohužel nebere PayPal :cry: ). Stejně tak bych si nekoupil od Dunhilla Namiki nebo Dragona i kdyby stály pod litr v českejch :D Tím máš odpověď i na tvoje
BATRACHOS píše:ale nechci nikomu brát jeho porci snobismu (většinou masochistického, ježto tady má prakticky každý jen na jedinou dunhillku a to ještě spíš v "plebejské" řadě bez povinného zlata a tak).
Jestli na dunhillkách něco obdivuju, tak je to ta nenápadná až obnošená elegance u klasickejch řad - nebejt tý drobný, přehlídnutelný bílý tečky (stejně tam není proto aby vyřvávala .. já jsem dunhillka ale aby se u straightek poznalo kde je vršek, dyk i ten Vauen má tu tečku větší a to nemluvím třeba o Armelinim :lol: ) tak je to (na první pohled) jak BPK a proto taky s Nevillem mluvíme o bépékáčkách s bílou tečkou :oops: Mě prostě tenhle anglickej styl silně oslovuje (nejen u dýmek) a jelikož teprv teď jsem se přes PayPal dostal na eBay, chystám se ještě na Comoy's, Charatan, GBD, Loewe, Orlik a Sasieni (program kterej odhaduju tak na 3 roky) :P
No a když už jsem se jednou zas takhle rozjel :shock: :lol: , tak ještě k Mackovi:
Mack píše:S fajfkou je to jiná, pokouření s Dunhillem nebo třeba Kloučkem za tisícovku jedno jest. Totéž jako třeba hodinky od Vietcongu proti Rolexkám udělají stejnou službu nebo propiska za korunu proti Parkerovi.
Měl jsem kdysi hodinky od Vietkongu a měnil jsem je tak po roce až jsem si někdy tuším r.1997 koupil Gandino za asi 7 litrů. Jsou to úplně obyčejný, vzhledem všední hodinky, akorát že krom jedný výměny baterie a pravidelný změny letního a zimního času při který současně srovnám tak vteřinovou odchylku od přesnýho času jsem na ně ještě nemusel ani plivnout a to ani ve vodě. Pokouření s Dunhillem nebo třeba s Kloučkem jedno nejest. Ono totiž není jedno ani pokouření s Kloučkem Standart za Kč 700,- a Kloučkem Exklusiv za Kč 4000,- (anžto krom tý soutěžky cos mi koupil v Mariánkách mám i obě jmenovaný, vím o čem mluvím :) ). Například u toho Standartu ať dělám co dělám, nakonec se stejně ohřeje :( a ta Penta (stejně jako ta dunhillka nebo cavicchi) prostě táhne, hoří a nehřeje ať dělám cokoli :shock:. Krom toho (aspoň podle mě) by kouření mělo být do značné míry i zážitek estetický. Jako přirovnání - mám li hlad a chci se najíst, můžu si dát hotdog z pytlíku, skáknout si do Mekáče na hambáč, dojít ve svetru do normální hospody na véču s pivkem nebo povečeřet v obleku a kravatě někde, kde mi k archivnímu vínu servírujou na míšeň a stříbro. Výsledný efekt je sice stejný - ten hlad pak už nemám, ale celkový zážitek je případ od případu poněkud odlišný :wink: Ale podle té debaty co jsme kdysi vedli o tom pánovi s Parkerem myslím, že s Mackem se v názoru na to co je a není snobismus zcela shodnem 8)
:shock: nojo, stáří holt už má právo občas bejt ukecaný .. :lol:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Fénix » 27 čer. 2007, 13:13

Moje psychologické hranice je na přelomu čtyřciferných a pěticiferných čísel, ale stejně nemůžu upřímně říct, že bych do takové nešel, kdyby mě fakt dostala a mohl bych si ji dovolit.
Má zatím nejdražší dýmka je Porsche za cca 9k a Winslow za podobnou cenu
Ale z dýmek co mám jsou to myslím jediné nad 5 000, průměrná cena mých dýmek - odhadem 2500Kč
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod diamondking » 27 čer. 2007, 13:21

Já už u mojí drahé polovičky hodil udičku na tady toto:

http://www.etrafika.cz/dymky/mauro_arme ... .php?items[itemid]=1238

Tak si myslím, že by to na vánoce mohlo vyjít. Jsem zatížený na biliárdy a ještě když to je spigot systém, ňamňam. :D
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod Fénix » 27 čer. 2007, 13:28

diamondking píše:Já už u mojí drahé polovičky hodil udičku na tady toto:

http://www.etrafika.cz/dymky/mauro_arme ... .php?items[itemid]=1238

Tak si myslím, že by to na vánoce mohlo vyjít. Jsem zatížený na biliárdy a ještě když to je spigot systém, ňamňam. :D


není :idea: sice to tak vypadá, ale není, a podezřívám je, že to je důvod, proč tam dávají tu pečeť :twisted: Je tam úplně normální čep. Taky jsem s touto představou jednu koupil.

Ale armelinky jsou dobré dýmky, abys mě špatně nepochopil - mluvím jen o tom "falešném" spigotu
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fénix » 27 čer. 2007, 13:32

Fénix píše:
diamondking píše:Já už u mojí drahé polovičky hodil udičku na tady toto:

http://www.etrafika.cz/dymky/mauro_arme ... .php?items[itemid]=1238

Tak si myslím, že by to na vánoce mohlo vyjít. Jsem zatížený na biliárdy a ještě když to je spigot systém, ňamňam. :D


není :idea: sice to tak vypadá, ale není, a podezřívám je, že to je důvod, proč tam dávají tu pečeť :twisted: Je tam úplně normální čep. Taky jsem s touto představou jednu koupil.

Ale armelinky jsou dobré dýmky, abys mě špatně nepochopil - mluvím jen o tom "falešném" spigotu


nebo jinak, abych zase něco nepomotal - myslím, že to není spigot, protože má vypadá podobně a spigot nemá. Třeba tahle ho má, ale není to pravděpodobné. Tak :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod diamondking » 27 čer. 2007, 13:54

Jj, rozumím, prostě jenom kování na náustku, které končí přesně tam, kde začíná troubel :shock: Nezamotal jsi se....mám takové dýmky dvě, Paronelli a Stanwell..ale je hezká, moc hezká. Spigotu mám akorát jednu Petersonku :D
http://img9.imagepile.net/img9/66368snv31217.jpg
ta prostřední a ten falešný spigot :lol:
http://img9.imagepile.net/img9/6069snv31216.jpg
je třeba tady. :D
Ještě k té pečeti, on ji tam dává proto, aby se prostě s tím náustkem nekroutilo a různě nemanipulovalo. To není z mé hlavy, kdysi jsem to četl tuším v Briáru, blahých časů :puffy:
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod diamondking » 27 čer. 2007, 14:27

For JCP
Vážený pane, hezký příspěvek, máte úplnou pravdu....je rozdíl jak a čím a eventuélně z čeho vychutnáváte radosti života...tleskám a myslím si, že každý kluk či dívka zde z tohoto nádherného fóra, kdyby na to měli, by si dýmku s bílým bodíkem koupili, včetně mě. A věřím, že k tomu jednou dojde a tu radost si udělám...Miluji dýmky tzv. anglických tvarů, jednoduchá elegance, kvalita a taky, ten bílý bod má své kouzlo... :D
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ypres.bass » 27 čer. 2007, 14:37

no mě osobně tam chybí jedna anketní polžka - do 1500...zatím mám 5 dýmek (Angelo 390, Klouček 205, Paronelli 1050, BPK 206, Jirsa 749) v celkové hodnotě 2600korun (520/kus) >>> ono je to tak že zatím si buduju základnu kde záleží i na kvantitě a proto z finančních důvodů beru spíše ty levnější věci a navíc není krásnější pocit když člověk koupí dobrou věc za ne zrovna špatné peníze
- k těm dunhillkám - ano tady je to už téměř nedostižné čelo pelotonu, ale dostaňme se k těm kouskům <8000 nemyslíte že při hledání se dá najít kousek v kvalitě průměrného Parkse za cenu průměrného Jirsy? ono je to podobné jako s těmi vlaky - radši si najdu hezké místo v rychlíku a pojedu 4hodiny za 100 než jet 3hodiny nějakým EC kde je těch pěkných míst sice víc, ale cena je nepoměrně větší...

kdo na to má ať si připlatí za kvalitu "v každém kuse" a značku...my co na to nemáme si najdeme kvalitní neznačkový kus za nepoměrně nižší cenu...

btw:sice si už nepamatuju co psal, ale víceméně to o co se tady snažím já krásně vystihl piter...

btw2:čípak je asi ten jediný hlas? :wink:
Naposledy upravil ypres.bass dne 27 čer. 2007, 14:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod JardaS » 27 čer. 2007, 14:39

No , tak jako mne nikdy nebralo BMW nebo AUDI , tak ani dýmky s bílým puntíkem mne neberou . Ale to je přeci dobře , každý jsme jiný a každému se líbí něco jiného a proto je tady hromada kvalitních výrobců a tolik krásných dýmek :D :puffy:
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků