Chuť dýmky s přihlédnutím na tvar, povrch, výrobce a c

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Chuť dýmky s přihlédnutím na tvar, povrch, výrobce

Příspěvekod jcp » 11 črc. 2007, 07:21

Mack píše:dovoluji si tvrdit, že pokud je kotlík vyrobený z přiměřeně kvalitního vřesovce

když jukneš do threadu Churchwardenky, uvidíš, že jsme se s Fénixem shodli v tom, že jeden kotlík se s různými náústky dokáže chovat dost odlišně :shock: Prostě je to taková černá magie a zaplať Bůh za to, jinak by to fajfkaření zdaleka nebyla taková radost 8)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod dh » 11 črc. 2007, 14:57

basa333 píše:na základě cca 15 dýmek, které mám, si dovoluji tvrdit, že žádné rozdíly v chuti neexistují a vše je otázka stylu kouření, zakuřování a případného střídání tabáků. dřevo je dřevo :wink:


Dost záleží na tom, jestli ten, co to kouří, je taky dřevo.
Uživatelský avatar
dh
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 807
Věk: 56
Registrován: 16 črc. 2005, 12:18
Bydliště: Česká Lípa

Re: Chuť dýmky s přihlédnutím na tvar, povrch, výrobce

Příspěvekod tritrek » 31 črc. 2007, 21:28

jcp píše:
Mack píše:dovoluji si tvrdit, že pokud je kotlík vyrobený z přiměřeně kvalitního vřesovce

když jukneš do threadu Churchwardenky, uvidíš, že jsme se s Fénixem shodli v tom, že jeden kotlík se s různými náústky dokáže chovat dost odlišně :shock: Prostě je to taková černá magie a zaplať Bůh za to, jinak by to fajfkaření zdaleka nebyla taková radost 8)


...a samozrejme nezabudnime na pocasie a naladu fajkara! :!:
Je to ako s alkoholom: obcas sa clovek ozere, ako prasa aj od 3-4 piv aj ked mal polku prasata pred tym, proste ma blby den...
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod tifik » 01 zář. 2007, 04:24

Z mých nevalných zkušeností - zcela určitě každá dýmka chutná trochu jinak, ale není to jen dřevem, je to kombinace dřeva, tvaru, vrtání atd. z toho potom vyplývá, který tabák se do ní hodí. Dost výraznou roli hraje taky obliba, když mám dýmku rád, (nebo tedy raději než ostatní) kouřím pozorněji.

Třeba teď zakuřuji Kloučkovo canadien, velmi subtilní dýmka a přes to se vůbec nehřeje, krásně dýmá, petersonky se mi obecně hřejí víc ač mají silnější stěny
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod BATRACHOS » 01 zář. 2007, 10:29

:arrow: tifik

dost záleží na tom, co tam cpeš - jestli odlišné tabáky, těžko se to porovnává.

Obecně jsem si povšiml, že tu ještě nezaznělo téma filtrů. Filtry totiž zásadně ovlivňují tah fajfky, takže na kouření to má vliv jeden z největších. Fajfka s filtrem, kterou na chvíli odložíte, většinou brzy scipne. Bez filtru udrží uhlík dost dlouho .
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Štěpán » 01 zář. 2007, 11:15

No já sem například udělal jednu CW, která má docela tlustej otvor v náustku, takže když taháš tak ti přijde, že ať z toho sosáš sebevíc, nejde z toho moc dýmu (a když jde tak už to musí bejt panečku uhel), nicméně když do ní nacpu filtr (homemade balsas poměrně malými drážkami) tak se tlak krásně vyrovná a dává to velmi hustý kouř i při decentním potáhnutí.
Uživatelský avatar
Štěpán
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 271
Věk: 35
Registrován: 21 črc. 2007, 14:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Krhút » 01 zář. 2007, 15:06

BATRACHOS píše::arrow: tifik

dost záleží na tom, co tam cpeš - jestli odlišné tabáky, těžko se to porovnává.

Obecně jsem si povšiml, že tu ještě nezaznělo téma filtrů. Filtry totiž zásadně ovlivňují tah fajfky, takže na kouření to má vliv jeden z největších. Fajfka s filtrem, kterou na chvíli odložíte, většinou brzy scipne. Bez filtru udrží uhlík dost dlouho .

Nechci ti do kvákání mluvit , ale o filtrech i jejich úpravách včetně odsypávání tu zaznělo docela dost :wink:
http://www.dymka.net/bb/viewtopic.php?t=52
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 56
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod tifik » 01 zář. 2007, 15:16

BATRACHOS píše::arrow: tifik

dost záleží na tom, co tam cpeš - jestli odlišné tabáky, těžko se to porovnává.

Obecně jsem si povšiml, že tu ještě nezaznělo téma filtrů. Filtry totiž zásadně ovlivňují tah fajfky, takže na kouření to má vliv jeden z největších. Fajfka s filtrem, kterou na chvíli odložíte, většinou brzy scipne. Bez filtru udrží uhlík dost dlouho .


Porovnávám při stejném tabáku, jelikož teď zakuřuji skoro výhradně old gowrie
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 28 návštevníků