Čističe

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jak vybíráte čističe?

Nepoužívám čističe.
5
3%
Je mi to jedno, beru ty, co právě mají v trafice.
83
42%
Beru ty nejlacinější.
11
6%
Pečlivě si vybírám podle toho, na jakou fajfku a pro jaký účel je čistič určen.
21
11%
Mám svou značku čističů, které jsou nejlepší, a beru jen je.
73
37%
Vybírám podle barvy.
4
2%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Čističe

Příspěvekod martinpecina » 11 zář. 2012, 22:14

Když můžu, tak používám jenom kónické dvojbarevné Vauen: http://www.dymky-online.cz/cistice-do-d ... 0-ks.html# Mají uvnitř pevný drát, který je ideální do rovných i do větších dýmek, nekroutí se a v užším kanálku se jen tak nešprajcne. Kartáč je pěkně tvrdý, tak spolehlivě protáhnou dýmku od náústku až do kotle. Když můžu, koupím si aspoň tři nebo pět balení najednou, ale v poslední době nebývají vždycky v dostání. V mé trafice v Brně mívají jedno až dvě balení, na etrafice zrovna chybí…
Uživatelský avatar
martinpecina
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 353
Věk: 42
Registrován: 04 srp. 2011, 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Čističe

Příspěvekod michals » 03 led. 2018, 15:51

martinpecina píše:Když můžu, tak používám jenom kónické dvojbarevné Vauen: http://www.dymky-online.cz/cistice-do-d ... 0-ks.html# Mají uvnitř pevný drát, který je ideální do rovných i do větších dýmek, nekroutí se a v užším kanálku se jen tak nešprajcne. Kartáč je pěkně tvrdý, tak spolehlivě protáhnou dýmku od náústku až do kotle. Když můžu, koupím si aspoň tři nebo pět balení najednou, ale v poslední době nebývají vždycky v dostání. V mé trafice v Brně mívají jedno až dvě balení, na etrafice zrovna chybí…


Tyhle kupuji také. Ideální na rovné dýmky, ale v pohodě se dá i half-bent bez problému. Zatím tedy spokojenost.
Uživatelský avatar
michals
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 29
Věk: 39
Registrován: 26 pro. 2017, 01:13
Bydliště: Praha

Re: Čističe

Příspěvekod klasik51 » 03 led. 2018, 17:59

Prosím bez citace, když reaguješ na příspěvek před sebou.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Čističe

Příspěvekod itrnda » 22 čer. 2020, 19:25

Trápím se s jedním problémem, a tím je čistič pro náústek plné bentky s P/LIP (Peterson - Lestrade). Ty tvrdé škrábou uvnitř ebonit a ty měkké se kroutí a nechtějí dál. Neporadí mi někdo znalejší? Děkuji.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Čističe

Příspěvekod Yetenek » 23 čer. 2020, 06:53

Zkus drátek čističe zhruba v první třetině délky ohnout (klidně ten poloměr oblouku může být větší než zahnutí náústku). Tak tomu drátku pomůžeš najít cestu náústkem - alespoň mně to funguje. Já sice mám všechny dýmky s fishtailem, p-lip nemám ani jednu, ale mělo by to pomoci i u něho.
Uživatelský avatar
Yetenek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1736
Věk: 61
Registrován: 11 lis. 2011, 09:53
Bydliště: Sadská

Re: Čističe

Příspěvekod basa333 » 23 čer. 2020, 07:16

no a nebo si ten p-lip můžeš odbrousit, pokud na něm netrváš, a máš pokoj
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Čističe

Příspěvekod Rog » 23 čer. 2020, 07:31

A z ktorého konca ho tam pcháš :?: :lol:
Skùs do skusu a keď bude mäkší, tak to bude lepšie...
Uživatelský avatar
Rog
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3316
Věk: 44
Registrován: 08 kvě. 2010, 23:08
Bydliště: Košice

Re: Čističe

Příspěvekod MBO » 23 čer. 2020, 09:20

Do takových dýmek strkám čistič ze strany P-lipu. Máš pravdu, že s měkkými čističi to nejde vždycky pěkně a někdy cítím, jak drátek vevnitř škrábe. Ale je to jenom trochu a vždycky v tu chvíli čistič otočím. Kdybych nebyl líný, nechal bych si p-lipy předělat na fishtail. Ne u všech, jenom u některých. Ani ne kvůli čištění, ale u pár dýmek mi nevyhovuje, jaký mají tah.
Uživatelský avatar
MBO
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2006
Věk: 54
Registrován: 19 zář. 2011, 12:20
Bydliště: Kroměříž

Re: Čističe

Příspěvekod itrnda » 23 čer. 2020, 17:09

Chlapi, děkuji za doporučení. P/Lip se zbavovat nechci, sedí mi k té zahnuté dýmce. Chce to, holt, trpělivost a to otočení v případě škrábáni je asi cesta.
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Čističe

Příspěvekod itrnda » 25 čer. 2020, 20:12

Kdo nemá rád poházené a zohýbané čističe, třeba se mu zalíbí pouzdro na čističe Claudio Albieri. Nebylo to nákladné (13€) a šlo to objednat ze smokingpipes.eu. Mají to zde ve více barvách:

image_id: 28115

Přiobjednal jsem i koženou podložku od Neerup, byť to už je zde trošku OT. Příprava tabáku před kouřením, případné doschnutí a tak. Mám na dvorku laťkový stůl s mezerami a vždy jsem musel shánět nějaký papír, či jinou vhodnou podložku. Předpokládám, že to půjde srolovat, bude to docela skladné i sebou. Líbí se mi to a kapsu to taky netrhá (14€):

image_id: 28116
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 25 čer. 2020, 21:10

Tak ... jsi asi při penězích, pak proč ne. :wink:

Jinak - na přípravu tabákův se spíš používají dřevěné misky. A čističe se celkem dobře vejdou do fajftašky, pokud máš nějakou objemnější.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Čističe

Příspěvekod itrnda » 25 čer. 2020, 21:41

Batrachosi, nemyslím si, že toto je o velkých investicích, ceny píšu. Mám rád kůži a dřevo, jejich vůni, omak, mám alergii na umělé hmoty. Jako student jsem chodil na brigády na pilu, když v naší dědině ještě byla, vůně pryskyřice... Dřevěná miska je tedy asi taky fajn, díky za tip.

Fajftašku mám hezkou z eTrafiky, ale držák na čističe nemá a občas, když jsem z té kapsy vytahoval tabák, tak se mi rozházely ty čističe. Řešil jsem to nejdřív gumkou, pak pouzdrem od dusátka, ale nebylo to pořád tak nějak ono.

A mám rád věci organizované, kde mají své místo, protože jsem jinak děsný bordelář, je to trochu paradox, ale dýmkaření mne právě trochu odnaučuje tomuto zlozvyku, protože vím, že po zapálení dýmky mi všechno, co jsem předtím odignoroval, může zkazit kuřáckou radost. A když je to k tomu i pěkné, hezké i voňavé (dřevo, kůže), neodolám.

A díky za tvoji reakci, rád čtu tvoje příspěvky a taky hromady dalších zkušenějších dýmkařů, vůbec celé fórum je moje večerní počtení, je zde toho tolik...
Uživatelský avatar
itrnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 59
Registrován: 13 kvě. 2020, 15:33
Bydliště: Prostějov

Re: Čističe

Příspěvekod Petr1964 » 26 čer. 2020, 09:55

Já si čističe ukládám do hliníkového tubusu od doutníku-Balmoral Corona Tubos 1ks. Mám rád, když věci najdou druhotné využití,
a neskončí hned v odpadu.
https://kosjakodarek.cz/produkty-/306-b ... -tubos-1ks
Uživatelský avatar
Petr1964
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 105
Věk: 60
Registrován: 07 říj. 2017, 16:35
Bydliště: Kroměříž

Re: Čističe

Příspěvekod klasik51 » 26 čer. 2020, 19:17

Jj, tubus od doutníku je dobrá volba. :ok:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 28 čer. 2020, 00:48

:arrow: Petr
:ok:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků