Čističe

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jak vybíráte čističe?

Nepoužívám čističe.
5
3%
Je mi to jedno, beru ty, co právě mají v trafice.
83
42%
Beru ty nejlacinější.
11
6%
Pečlivě si vybírám podle toho, na jakou fajfku a pro jaký účel je čistič určen.
21
11%
Mám svou značku čističů, které jsou nejlepší, a beru jen je.
73
37%
Vybírám podle barvy.
4
2%
 
Celkem hlasů : 197

Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 09 srp. 2007, 17:48

Už se tady věnovala pozornost lecčemu.
Ale o čističích byla řeč vždy jen okrajově. Přitom je jich celá řada druhů.
Jsou normální, delší a superdlouhé. Pak jsou kónické nebo na obou koncích stejně široké. Některé mají vlákna jemňounká jak pápěří, některé jsou poměrně hrubé. Pak jsou tu ty petersonovské se silonovým vyztužením. Některé mají dost ostré vykukující konce. A samozřejmě jsou různobarevné.

Takže: jaké čističe preferujete a proč? Používáte jiné na denní údržbu a jiné na "velký úklid"? Máte pocit, že barva má vliv na funkci?
A co kvalita? Vadí Vám, když čistič pouští "chlupy"?
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Čističe

Příspěvekod Homer262 » 09 srp. 2007, 18:12

Na běžný úklid, tj. na čištění po dokouření používám standardní měkké, obvykel Vauen, na velké čištění zamřelých dýmek jsou vhodnější nejprve tvrdé čističe nasáklé směsí polyalkoholů. Na dočištění a odsátí svinstva z kouřovodu a dočištění náústku pak opět měkké.
Moje čističe chlupy nepouští, pokud necpu tlustý čistič do úzké díry. 8)
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod Alferi » 09 srp. 2007, 18:46

Čističe jsem nikdy moc neřešil, beru ty co jsou zrovna na krámě - pokud možno kónické a přiměřeně chlupaté. Pouštění cucků mě sice někdy rozčiluje, ale žádný zásadní problém v tom nevidím (abych jej začal řešit :) ).
Špatné zkušenosti mám pouze s jedněmi barevnými čističi (značku si nepamatuju), jejichž vlákno bylo až moc "umělé" (leskly se), a potom kupodivu i s Petersony - měkké a málo savé.
Uživatelský avatar
Alferi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5154
Věk: 42
Registrován: 19 srp. 2004, 21:46

Příspěvekod mirek » 09 srp. 2007, 18:52

Taky beru, co zrovna je, raději kónické. Pouštění chlupů neřeším, po vyčištění dýmku profouknu a je po chlupech, konec čističe přihnu podle náústku, takže ani ostrý konec mě moc netrápí. Naposledy jsem koupil čističe Ronson - jsou měkké a pěkně sají, ale mají až příliš měkký drát, takže je občas problém přesvědčit je k průchodu náústkem.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 09 srp. 2007, 18:58

Já se v té anketě nenašel, tak jen slovně - nemám tak oblíbenou značku, že bych jiné nebral, ale nekteré čističe preferuji více a některé méně. Poslední dobou kupuji jen jeden typ - "normální". Takže žádné zdrsnění, žádná supertloušťka, dva povrchy na jednom čističi atd. Jedinou vájimkou jsou ty na churchwardenky. V rámci těchto preferuji bílé se středně ohebným drátkem a hlavně co nejmenší línavostí. Nejlépe se mi osvědčily z Rajeka dovážené House of Smoke a Mac Baren .

pár slov k čističům je na straré Dýmce.tk, ale dlouho jsem to neaktualizoval.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Krhút » 09 srp. 2007, 19:22

U čističů teda opravdu na značky nehraju , jednak je to konina , druhak by se mi mohlo stát , že by nebylo čím čistit :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod SpikeHARDcore » 09 srp. 2007, 19:27

od začátku : Čističe Peterson Bristle
Obrázek
Uživatelský avatar
SpikeHARDcore
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1212
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2006, 23:28
Bydliště: Liberec

Příspěvekod jcp » 09 srp. 2007, 21:21

u nás v trafice mají furt barevné noname Conic-clean (zmiňované na dymka.tk) a tak nějak jsem si na ně už zvyknul natolik, že když mi teď od Rajeka s nákupem přišly grátis ty jeho, vůbec mi nevyhovujou :? (i když se jim krom přílišný tvrdosti - v bentkách drhnou a navíc já vždycky kanálek v hlavičce protahuju v půlce přeloženým čističem - nedá nic vytknout) a stejně používám ty na který jsem zvyklej.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod ypres.bass » 09 srp. 2007, 22:07

já používám nejdřív Petersony co mají půlku bílou měkkou a půlku zelenou tvrdou - zelenou ošetřím hlavičku a kanálek a bílou náustek - to celé pak dokončím přetáhnutím kónickým mostexem - 1dymka=2-3 čističe
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod BATRACHOS » 09 srp. 2007, 22:21

Mne to pouštění chlupů dost rozčiluje. Mám ještě jeden balíček takových málo savých levných čističů "Air line" s obrázkem dvojplošníku, a z nich se uvolňují cucky co ucpávají kanálek. Jistěže se dá profouknout, ale nevyhovuje mi to.

Nejraději mám asi vaueny, jsou velmi savé, jemné vlákno a nepustí ani nit. Na jedno kouření používám jeden čistič. Je ale pravda, že vnitřek troubele (hlavně stěnu s kanálkem) i nástavce nejdřív vytírám stočeným toaletním papírem.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 10 srp. 2007, 05:10

ypres.bass píše:já používám nejdřív Petersony co mají půlku bílou měkkou a půlku zelenou tvrdou

ty jsem dostal ke své první dýmce a předloni od synka k vánocům, ale stabilně používám tyto
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod tritrek » 10 srp. 2007, 08:38

jcp píše:u nás v trafice mají furt barevné noname Conic-clean (zmiňované na dymka.tk) a tak nějak jsem si na ně už zvyknul natolik, že když mi teď od Rajeka s nákupem přišly grátis ty jeho, vůbec mi nevyhovujou :? (i když se jim krom přílišný tvrdosti - v bentkách drhnou a navíc já vždycky kanálek v hlavičce protahuju v půlce přeloženým čističem - nedá nic vytknout) a stejně používám ty na který jsem zvyklej.


Zatial som to nejak neriesil. Ak maju tie noname Conic clean oranzovo-biely-priesvitny obal , tak pouzivam tie iste - uplne vyhovuju (akurat, ze cez naustok od Hodulu neprejdu).
+pouzivam klasicke kozmeticke cistice na usi (pre deti - maju vacsi chochol z vaty) na cistenie filtrovej dutiny (nie filtra :))
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Příspěvekod natan » 10 srp. 2007, 09:40

Vystřídal jsem jich už dost. Raději mám trochu tvrdší čističe. Když pouští chlupy, tak už je nekoupím. To mi vadí šíleně. Navíc mám velkou spotřebu, protože žena dělá ve školce a každou chvíli potřebuje čističe na výrobu nějakých zvířátek. Dělají z toho ohýbací "kostřičku". :)
Uživatelský avatar
natan
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 285
Věk: 47
Registrován: 02 srp. 2006, 17:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod bigdragon » 10 srp. 2007, 09:45

natan píše: Dělají z toho ohýbací "kostřičku". :)

o tom by mohli vyprávět někteří účastníci SIFFF :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Tapinek » 10 srp. 2007, 09:56

Ja pouzivam klasicke konicke bile cistice Angelo... Sice trosku pelichaji, ale to se pak vzdycky vyfoukne. :wink:
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Další

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 12 návštevníků


cron