Čističe

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Jak vybíráte čističe?

Nepoužívám čističe.
5
3%
Je mi to jedno, beru ty, co právě mají v trafice.
83
42%
Beru ty nejlacinější.
11
6%
Pečlivě si vybírám podle toho, na jakou fajfku a pro jaký účel je čistič určen.
21
11%
Mám svou značku čističů, které jsou nejlepší, a beru jen je.
73
37%
Vybírám podle barvy.
4
2%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Čističe

Příspěvekod littlebull » 12 led. 2010, 18:37

Vypadá to tak. Hingar není normální. Andersen, Čapek, Němcová, Hingar, Čtvrtek. Pohádky z mechu a kapradí, O hliněnkách, Nevímjaké čističe.... :roll:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Čističe

Příspěvekod Scalex » 12 led. 2010, 18:39

To je vidět, že on je prodavač a ty filosof. Pro nás od počítačů je číslovka 32 naprosto přirozená (32 nebo 64 nám prostě přijde kulatější než 30 nebo 60). Ale že nemá Angelo, z toho jsem smuten přesmuten, ty já mám nejradši.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Čističe

Příspěvekod BATRACHOS » 12 led. 2010, 18:40

:arrow: Bejček
Co bys chtěl - staropražská fajfková kolořiť. 8)
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Re: Čističe

Příspěvekod Scalex » 12 led. 2010, 18:42

Ale až budete někdy v trafice na náměstí v Nymburce, tak si zkuste koupit čističe tam. Když na otázku "a kolik jich chcete" odpovíte "dvoje", tak nedostanete dvě balení čističů. Dostanete dva drátky a paní prodavačce to vůbec nebude připadat divné. 8^) Prý jsme v Nymburce snad jen dva, co po ní vždycky chtějí minimálně celé balení, častěji však balení několik. Ostatní si prý kupují jen pár kusů a mnohem víc než dýmkaři to kupují maminky, protože holčičky si to vplétají do vlasů a nebo z toho děti při výtvarce umotávájí zvířátka. 8^/
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Čističe

Příspěvekod littlebull » 12 led. 2010, 18:52

Na zvířátka to chápu. Jen nevím jak vycvičit blechy, aby přes to skákaly, zvlášť, když jsou líný jak vši. :lol:
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: Čističe

Příspěvekod basa333 » 12 led. 2010, 18:55

já jsem si nějak v poslední době zvykl na ty bílozelené hladkodrsné petersony. drsnou stranou beru kotel, hladkou náustek a po přehnutí ještě jednou kotel. frekvencí to stačí v pohodě, protože ty hlevní dýmky kouřím stejně jen v pondělí na muňce nebo jednou za týden v putně a v dílně mám dýmky, které nečistím skoro vůbec (cca 1 x za měsíc po nějakých 5 kouřeních) a chutnají stejně bezvadně. ona se kolem toho čištění dělá dost věda, ale to nejzásadnější je opravdu dát dýmkám čas na odpočinek - pak chutnají čištěné i nečištěné
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Re: Čističe

Příspěvekod Juri » 12 led. 2010, 19:42

Já vyzkoušel celou řadu čističů a nakonec jsem zakotvil u klasických trojbarevných ala Mostex :ok: Dřív jsem používal bíle Angelo, jenomže poslední dobou (no jak se to vezme poslední Angelo jsem koupil cca před půl rokem) už to není to Angelo, které bývalo - čističe mají podstatně tlustější a navíc ještě měkčí drát - nevím, možná to byla nějaká špatná série či co :palm: Od té doby používám Mostex a naprostá spokojenost...
Juri
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1540
Registrován: 26 kvě. 2008, 22:33

Re: Čističe

Příspěvekod 8bambam » 17 led. 2010, 11:41

Používám bíle Angelo,ale vadí tam měkký drát.Lepší jsou myslím Danmore.
Uživatelský avatar
8bambam
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 427
Věk: 49
Registrován: 20 črc. 2008, 16:20
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Čističe

Příspěvekod Norbert » 17 led. 2010, 12:48

Také používám trojbarevné od mostexu a spokojenost :ok: , teď jsem si ale koupil v Olomouci dvojbarevné Petersony, jelikož pan trafikant u nás doma na mne zapomněl :? , tak jsem sám zvědavý jak se Petersony osvědčí :think:
Norbert
Účet zrušen
 
Příspěvky: 646
Registrován: 14 črc. 2009, 12:16

Re: Čističe

Příspěvekod tritrek » 17 led. 2010, 14:09

Dve novinky:
Čo som písal, že veľké balenie tých čističov z eBay, no nie su zlé, len sú trošku mäkké... ale nevadí, nádherne sa s nimi moria fajky, aspoň nemusím vymývať štetce :wink:
Ďalšiou novinkou je, že som si kúpil Vauen čističe, 80ks, bristle - čiže s tými tvrdými chĺpkami, no a po prvom šoku z ceny 3EUR: úplná spokojnosť. Nedajú sa porovnať s normálnymi mäkkými Vauen čističmi, ktoré sú krištalické šity. :mryellow:
tritrek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 10 led. 2007, 12:32

Re: Čističe

Příspěvekod Scalex » 17 led. 2010, 15:50

Pro příliš měkké čističe, které se mi ve všech fajfkách ohýbaly, jsem našel ideální využití - stříhám je na kusy a umotávám z nich filtry do Falconky.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Čističe

Příspěvekod klasik51 » 17 led. 2010, 15:54

:ok: tak to nemá chybu, taky budu, :wink: :puffy:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Čističe

Příspěvekod Milos Cerman » 17 led. 2010, 16:32

Já z čističe umotám prstýnek do falconky, ucvaknu, a zbytek ještě na vyčištění falconky stačí tak akorát.
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: Čističe

Příspěvekod kovářskej » 18 led. 2010, 23:37

Scalex píše:Ale až budete někdy v trafice na náměstí v Nymburce, tak si zkuste koupit čističe tam. Když na otázku "a kolik jich chcete" odpovíte "dvoje", tak nedostanete dvě balení čističů. Dostanete dva drátky a paní prodavačce to vůbec nebude připadat divné. 8^) Prý jsme v Nymburce snad jen dva, co po ní vždycky chtějí minimálně celé balení, častěji však balení několik. Ostatní si prý kupují jen pár kusů a mnohem víc než dýmkaři to kupují maminky, protože holčičky si to vplétají do vlasů a nebo z toho děti při výtvarce umotávájí zvířátka. 8^/


Aháá tak ty seš ten druhej....já dumal jestli ty nebo Hans nebo Vědec. Ale paní trafikantka už si zvykla.Když vidí blížit se čepici s kotvou jak proplouvá hejnem babek stojících frontu na tutovku ve sportce, sahá automaticky pod pult pro balíček čističů, celej a nenačatej a do regálu s tabákama pro můj oblíbenej stanwell clasic, případně ji naviguji jako lodivod k melanži. :pipe1:
Uživatelský avatar
kovářskej
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 57
Registrován: 05 říj. 2007, 08:41
Bydliště: Všechlapy , okr. Nymburk

Re: Čističe

Příspěvekod Sobpeta » 09 zář. 2012, 23:08

Slušné čističe za super cenu jsou tyhle. :wink:

Vždycky, když tam dělám objednávku tabáků, nezapomenu si udělat zásobu. :puffy:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


cron