Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Odeslat odpověď

Jak vybíráte čističe?

Nepoužívám čističe.
5
3%
Je mi to jedno, beru ty, co právě mají v trafice.
83
42%
Beru ty nejlacinější.
11
6%
Pečlivě si vybírám podle toho, na jakou fajfku a pro jaký účel je čistič určen.
21
11%
Mám svou značku čističů, které jsou nejlepší, a beru jen je.
73
37%
Vybírám podle barvy.
4
2%
 
Celkem hlasů : 197

Re: Čističe

12 led. 2010, 18:37

Vypadá to tak. Hingar není normální. Andersen, Čapek, Němcová, Hingar, Čtvrtek. Pohádky z mechu a kapradí, O hliněnkách, Nevímjaké čističe.... :roll:

Re: Čističe

12 led. 2010, 18:39

To je vidět, že on je prodavač a ty filosof. Pro nás od počítačů je číslovka 32 naprosto přirozená (32 nebo 64 nám prostě přijde kulatější než 30 nebo 60). Ale že nemá Angelo, z toho jsem smuten přesmuten, ty já mám nejradši.

Re: Čističe

12 led. 2010, 18:40

:arrow: Bejček
Co bys chtěl - staropražská fajfková kolořiť. 8)

Re: Čističe

12 led. 2010, 18:42

Ale až budete někdy v trafice na náměstí v Nymburce, tak si zkuste koupit čističe tam. Když na otázku "a kolik jich chcete" odpovíte "dvoje", tak nedostanete dvě balení čističů. Dostanete dva drátky a paní prodavačce to vůbec nebude připadat divné. 8^) Prý jsme v Nymburce snad jen dva, co po ní vždycky chtějí minimálně celé balení, častěji však balení několik. Ostatní si prý kupují jen pár kusů a mnohem víc než dýmkaři to kupují maminky, protože holčičky si to vplétají do vlasů a nebo z toho děti při výtvarce umotávájí zvířátka. 8^/

Re: Čističe

12 led. 2010, 18:52

Na zvířátka to chápu. Jen nevím jak vycvičit blechy, aby přes to skákaly, zvlášť, když jsou líný jak vši. :lol:

Re: Čističe

12 led. 2010, 18:55

já jsem si nějak v poslední době zvykl na ty bílozelené hladkodrsné petersony. drsnou stranou beru kotel, hladkou náustek a po přehnutí ještě jednou kotel. frekvencí to stačí v pohodě, protože ty hlevní dýmky kouřím stejně jen v pondělí na muňce nebo jednou za týden v putně a v dílně mám dýmky, které nečistím skoro vůbec (cca 1 x za měsíc po nějakých 5 kouřeních) a chutnají stejně bezvadně. ona se kolem toho čištění dělá dost věda, ale to nejzásadnější je opravdu dát dýmkám čas na odpočinek - pak chutnají čištěné i nečištěné

Re: Čističe

12 led. 2010, 19:42

Já vyzkoušel celou řadu čističů a nakonec jsem zakotvil u klasických trojbarevných ala Mostex :ok: Dřív jsem používal bíle Angelo, jenomže poslední dobou (no jak se to vezme poslední Angelo jsem koupil cca před půl rokem) už to není to Angelo, které bývalo - čističe mají podstatně tlustější a navíc ještě měkčí drát - nevím, možná to byla nějaká špatná série či co :palm: Od té doby používám Mostex a naprostá spokojenost...

Re: Čističe

17 led. 2010, 11:41

Používám bíle Angelo,ale vadí tam měkký drát.Lepší jsou myslím Danmore.

Re: Čističe

17 led. 2010, 12:48

Také používám trojbarevné od mostexu a spokojenost :ok: , teď jsem si ale koupil v Olomouci dvojbarevné Petersony, jelikož pan trafikant u nás doma na mne zapomněl :? , tak jsem sám zvědavý jak se Petersony osvědčí :think:

Re: Čističe

17 led. 2010, 14:09

Dve novinky:
Čo som písal, že veľké balenie tých čističov z eBay, no nie su zlé, len sú trošku mäkké... ale nevadí, nádherne sa s nimi moria fajky, aspoň nemusím vymývať štetce :wink:
Ďalšiou novinkou je, že som si kúpil Vauen čističe, 80ks, bristle - čiže s tými tvrdými chĺpkami, no a po prvom šoku z ceny 3EUR: úplná spokojnosť. Nedajú sa porovnať s normálnymi mäkkými Vauen čističmi, ktoré sú krištalické šity. :mryellow:

Re: Čističe

17 led. 2010, 15:50

Pro příliš měkké čističe, které se mi ve všech fajfkách ohýbaly, jsem našel ideální využití - stříhám je na kusy a umotávám z nich filtry do Falconky.

Re: Čističe

17 led. 2010, 15:54

:ok: tak to nemá chybu, taky budu, :wink: :puffy:

Re: Čističe

17 led. 2010, 16:32

Já z čističe umotám prstýnek do falconky, ucvaknu, a zbytek ještě na vyčištění falconky stačí tak akorát.

Re: Čističe

18 led. 2010, 23:37

Scalex píše:Ale až budete někdy v trafice na náměstí v Nymburce, tak si zkuste koupit čističe tam. Když na otázku "a kolik jich chcete" odpovíte "dvoje", tak nedostanete dvě balení čističů. Dostanete dva drátky a paní prodavačce to vůbec nebude připadat divné. 8^) Prý jsme v Nymburce snad jen dva, co po ní vždycky chtějí minimálně celé balení, častěji však balení několik. Ostatní si prý kupují jen pár kusů a mnohem víc než dýmkaři to kupují maminky, protože holčičky si to vplétají do vlasů a nebo z toho děti při výtvarce umotávájí zvířátka. 8^/


Aháá tak ty seš ten druhej....já dumal jestli ty nebo Hans nebo Vědec. Ale paní trafikantka už si zvykla.Když vidí blížit se čepici s kotvou jak proplouvá hejnem babek stojících frontu na tutovku ve sportce, sahá automaticky pod pult pro balíček čističů, celej a nenačatej a do regálu s tabákama pro můj oblíbenej stanwell clasic, případně ji naviguji jako lodivod k melanži. :pipe1:

Re: Čističe

09 zář. 2012, 23:08

Slušné čističe za super cenu jsou tyhle. :wink:

Vždycky, když tam dělám objednávku tabáků, nezapomenu si udělat zásobu. :puffy:
Odeslat odpověď