Dymky z Meerschaumu II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod jcp » 10 říj. 2007, 08:27

vosk fakt není jen na povrchu - voskování meršánky není jako když voskuješ karnaubou bruyerovou dýmku :) . Ten meršán se gancnormálně potápí do roztavenýho vosku, viz tohle video, na který tu kdysi odkazoval Karol. Jelikož je mořská pěna porézní (proto ji taky na tom videu dávají vyschnout do trouby), nějakej vosk si nacucne.
Co se týče toho špiritusu a čištění, těch názorů je povícero. Když se koukneš k Altinokovi, máš tam
Inner cleaning of meerschaum stem and mouthpiece needs to be done periodically with a proper cleaning stick dampened with a few drops of soft alcohol .. few drops of soft alcohol = několik kapek zředěného alkoholu .. do náústku a krčku
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Mack » 10 říj. 2007, 08:47

:arrow: JCP
máš recht, parde, ode dneška ji voskuji alespoň na povrchu včelím voskem, to video jsem už tady viděl, ale ten ponor do vosku mi unikl... :smoke5:
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod patentik » 10 říj. 2007, 09:17

Ne ze bych nad tim v blizke budoucnosti uvazoval, ale dival jsem se na ceny penovek v usa - treba tady a ceny oproti nabidkam ceskych eshopu jsou temer 5x nizsi. Myslite ze kvalita nabizeneho zbozi je stejna? Resp. tedy ze cenovy rozdil je dan podstatne vetsi nabidkou v USA? Ono i s postovnym by to bylo po hrichu levna zalezitost...
Uživatelský avatar
patentik
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 44
Registrován: 29 zář. 2007, 12:01
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod mihra » 10 říj. 2007, 10:08

S pěnovkami nemám zkušenost, žádnou nevlastním, ale na tom videu ji namáčí do vosku zašpuntovanou!
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Milos Cerman » 10 říj. 2007, 10:22

mihra píše:...... namáčí do vosku zašpuntovanou!

Jistě. Jedná se o úpravu povrchu dýmky, ne o úpravu tabákový komory !
Tam by vosk smrděldo tabáku, to neéééé !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tifik » 10 říj. 2007, 11:01

patentik píše:Ne ze bych nad tim v blizke budoucnosti uvazoval, ale dival jsem se na ceny penovek v usa - treba tady a ceny oproti nabidkam ceskych eshopu jsou temer 5x nizsi. Myslite ze kvalita nabizeneho zbozi je stejna? Resp. tedy ze cenovy rozdil je dan podstatne vetsi nabidkou v USA? Ono i s postovnym by to bylo po hrichu levna zalezitost...


Podle mě je to velkou nabídkou a možná i dostupností. Mám pěnovku z AND meer. - www.meerschaum.com a bez problémů. Určitě v ceně hraje roli i kvalita materiálu, ta moje má na sobě místy jakoby jemné prasklinky (nechci nikoho děsit), připadá mi to jako jakési vady materiálu, které ale nic nedělají, dávám jí zabrat a nic se snimi neděje, zkusím sem hodit fotku. Čištění kotlíku lihem mi připadí jako jediná bezpečná metoda, je to nerost, podle mě by mu to vadit nemělo. Zatím čistím lihem jen vložkovky, mají určitě umělý meer a ani u nich se nic neděje
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jcp » 10 říj. 2007, 12:08

no, kvalita v tý ceně roli určitě hraje, někde jsem četl že tureckej sepiolit je v celkem pěti třídách kvality takže mezi kouskem za 20 a 100 U$ který se kvalitou řemeslnýho zpracování vokometricky neliší bude ten rozdíl asi ve výchozí surovině :) . Fakt je ten, že já si na první ošahání pěnovky pořídil tuhle dvacetidolarovou z meerschaumwholesell na ebay. A taky se mi po pár kouřeních objevila vlasová podélná prasklinka na krčku, po dalších pár kouřeních příčná prasklinka shora v přechodu hlavičky do krčku a po dalších pár kouřeních krček odpadnul od hlavičky :lol: :cry: .Zdaleka jsem nebyl první komu se to stalo .. tím byl dnes již sem nechodící archduke, popisuje to hned na začátku prvního threadu o pěnovkách 8) . Nicméně jsem se nedal odradit, od stejný firmy jsem za celejch 0,99 U$ koupil malou testovací pěnovku, tu kouřím furt (teď po infarktech místo ranního cíga) a ta drží furt jak helvetská víra (v menším kusu materiálu je asi menší pravděpodobnost skrytýho kazu :idea: ). Každopádně rozdíl máš i v tom, že ty nejlacinější firmy prodávaj bez záruky, ty dražší se zárukou. Na další pěnofku normální velikosti se chystám hned jak mi babča zruší červenou kartu a rozhodně ji nebudu kupovat v tuzemsku .. buďto to bude tahle od Altinoka, nebo nějakej lacinější kousek od Sadika Yanika - taky cenová relace 110 U$ a ten hoch už se pomalu stává známým pipemakerem a svoje výrobky signuje. Jinak omluva za OT, ty odkazy už jsem tu dával :oops:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod tifik » 10 říj. 2007, 18:12

image_id: 3634

image_id: 3635

image_id: 3636

image_id: 3637

image_id: 3638

image_id: 3639

image_id: 3640

image_id: 3641

Tak tady je ta moje, barví se docela dobře do růžova :-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod jcp » 10 říj. 2007, 18:30

no, pánové, já si myslím že (vzájemně si odporujících :D ) doporučení se dá najít tolik, že nejjednoduší je se na ně vy.... a držet se toho, co už se člověku jednou osvědčilo 8)
:arrow: tifik
některý ty fotky nejsou až zas tak ostrý, ale na mě to dělá dojem že ty prasklinky (aspoň ty co jsou vidět) spíš vznikly při vrtání toho vzorku a nejdou do hloubky. V mým případě (kování na konci krčku nebylo) bylo naopak jasně vidět, že ta podélná trhlinka jde celou hmotou krčku. Jestli ji kouříš už půl roku, tak se už asi nic dít nebude .. v mým případě to mělo dost razantní průběh .. 5 kouření = podélná trhlinka, dalších 5 = příčná a těch dalších 5 už bylo posledních, fajfka byla ve dvou dílech :D
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod alpenstock » 10 říj. 2007, 20:36

tifik píše:http://www.dymka.net/bb/album_pic.php?pic_id=3634

Tak tady je ta moje, barví se docela dobře do růžova :-)


Vypadá to moc pěkně! Kolikrát jsi z ní kouřil a CO?
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod LUBO » 11 říj. 2007, 07:08

tak ako som slubil, tu su obrazky mojej penovky, ktoru som kupil toto leto v Bodrum-e, tureckom meste.
tiez sultan, ako na videu, ktore nam tu ukazal jcp.
image_id: 3645
image_id: 3646
image_id: 3647
image_id: 3648
image_id: 3649
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod Mack » 11 říj. 2007, 07:29

:arrow: LUBO
krása nesmírná, až připadá, že je z ní škoda kouřit....

ta zlatavá barva je natur, nebo ty barvy jsou trochu ovlivněny žlutým světlem při focení?
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod LUBO » 11 říj. 2007, 07:51

ahoj Macku,
to je asi tym svetlom v miestnosti, inac ma peknu bielokremovu farbu. drzal som v turecku vela penoviek v dvoch obchodoch, tam, kde som ju kupil, ich bolo velmi vela a medzi nimi neuveritelne kusy. tato bola v cenovej relacii, do ktorej som bol ochotny ist, kedze to bola prva penovka a chcel som si na zaciatok kupit nejaku v priemernej cene. chceli za to 110 euro, ale zhodil som to na 73, medzitym som z obchodu aj odisiel, po hodine som sa vratil. :lol:
ale fajcil som z nej zatial len dvakrat a drzim ju len za naustok, aby sa neochytala.
Uživatelský avatar
LUBO
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2733
Registrován: 28 črc. 2004, 07:43
Bydliště: Samorin

Příspěvekod bigdragon » 11 říj. 2007, 08:07

fakt moc hezká, já bych měl strach, že ji rozbiju :oops:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Coureur des Bois » 11 říj. 2007, 09:10

jcp píše:no, pánové, já si myslím že (vzájemně si odporujících :D ) doporučení se dá najít tolik, že nejjednoduší je se na ně vy.... a držet se toho, co už se člověku jednou osvědčilo 8)
:arrow: tifik
některý ty fotky nejsou až zas tak ostrý, ale na mě to dělá dojem že ty prasklinky (aspoň ty co jsou vidět) spíš vznikly při vrtání toho vzorku a nejdou do hloubky. V mým případě (kování na konci krčku nebylo) bylo naopak jasně vidět, že ta podélná trhlinka jde celou hmotou krčku. Jestli ji kouříš už půl roku, tak se už asi nic dít nebude .. v mým případě to mělo dost razantní průběh .. 5 kouření = podélná trhlinka, dalších 5 = příčná a těch dalších 5 už bylo posledních, fajfka byla ve dvou dílech :D


Ahoj, ktore prasklinky mas na mysli? Ja neviem ci je to mojimi dioptriami (su len minimalne a zrak mam jaks taks dobry na to, ze pracujem s pocitacom every day :shock: ) alebo tym, ze som darebny fajfkar, ale nejak ich tam ani nevidim. Vies mi povedat, pri ktorej fotke?
Uživatelský avatar
Coureur des Bois
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 210
Věk: 39
Registrován: 24 bře. 2007, 11:54
Bydliště: Bratislava

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků