Dymky z Meerschaumu II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Rujir » 30 zář. 2007, 15:02

Ja skor stale spekulujem, ci zacat setrit na tu Chacom. Velmi sa mi paci, len sa bojim, ako bude ta biela vyzerat po par fajceniach. Je mi jasne, ze vlozka bude prakticky cierna, ale aby aj ten biely briar nebol opaleny a skaredy.

Ci by nebolo lepsie ist do jednej z tych Savinelli. :smoke3:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Fénix » 30 zář. 2007, 22:11

ad filtrové meršánky - někde se tu válí odkaz na fotoseriál nakuřování pěnovky s vkládaným filtem - vypadalo to dost hrozně, okolí filtru bylo nakouřené do hněda a zbytek dýmky byl jen lehce zažloutlý. Troubel sice i u ostatních meršánek tmavne rychleji (myslím) ale toto byl extrém
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 01 říj. 2007, 12:37

El prezidento, už jsem to tu psal. Ten fotoseriál se týká páně Alpenstockovy meršánky a ta rozhodně není filtrovka :!:
Mám dýmku od stejné firmy jako on a vypadá stejně jako jeho, tedy nejvíc zabarvená u krčku, ale není to filtrem, protože tam žádný není... 8)
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

Příspěvekod mirek » 01 říj. 2007, 12:55

Gotrek_z_Agary píše:
Fénix píše:ad filtrové meršánky - někde se tu válí odkaz na fotoseriál nakuřování pěnovky s vkládaným filtem - vypadalo to dost hrozně, okolí filtru bylo nakouřené do hněda a zbytek dýmky byl jen lehce zažloutlý. Troubel sice i u ostatních meršánek tmavne rychleji (myslím) ale toto byl extrém


El prezidento, už jsem to tu psal. Ten fotoseriál se týká páně Alpenstockovy meršánky a ta rozhodně není filtrovka :!:
Mám dýmku od stejné firmy jako on a vypadá stejně jako jeho, tedy nejvíc zabarvená u krčku, ale není to filtrem, protože tam žádný není... 8)

Byla řeč o jiném seriálu, tomhle
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jcp » 01 říj. 2007, 13:02

Omyl, to je mnohem starší záležitost, probíralo se to v tomhle threadu už v květnu 2005 a byl to odkaz na Talberta :)
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod Mack » 01 říj. 2007, 14:10

mno tak se snažím trochu být panem Vorlem, ale nějak se mi nedaří.... cca před rokem mi Rubenstein koupil v Emerice meršánku, kterou kouřím cca 1x týdně mimo jiných fajfek...za ten rok jsem si myslel, že bude alespoň zlatavá....
jednou tu to psal bromden: ta sviňa se nebarví nic moc...
musím přitvrdit...:oops:
na obrázku je jak vypadá teď, pod ní je bílý podklad, ale na problém s krčkem to nevypadá, je to bezfiltrovka......
image_id: 3549
Uživatelský avatar
Mack
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
Zasloužilý člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 4001
Věk: 81
Registrován: 19 zář. 2005, 15:45
Bydliště: Sušice

Příspěvekod koaloo » 07 říj. 2007, 14:38

mám dva dotazy: když se mluví o tom vytírání hlavičky lihem, tak jak často je to myšleno? a to jako farmaceutickým lihem nebo stačí nějaká nearomatická lihovina? ikdyž by se hodila i aromatická bo mám vložku, kouřím z ní všechno možné a docela dlouho,ale pořád je tam cítit ten syntetický smrad těch pojiv či co

to že se mi ve vložkovce tvoří karbon mnohem rychleji než v jiných dýmkách je dobře nebo ne? odřít to občas schmirglem?
Uživatelský avatar
koaloo
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 39
Registrován: 07 říj. 2007, 14:29
Bydliště: jsem kosmopolita

Příspěvekod Milos Cerman » 07 říj. 2007, 15:12

koaloo píše:...... vytírání hlavičky lihem, tak jak často je to myšleno? a to jako farmaceutickým lihem nebo stačí nějaká nearomatická lihovina? ......


Proboha, snad nééé líh s benzínem ??????????????????
Klidně vem jakoukoli pálenku - když to musí bejt, ale nepřeháněj to !!
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod alpenstock » 07 říj. 2007, 16:52

Mack píše:mno tak se snažím trochu být panem Vorlem, ale nějak se mi nedaří.... cca před rokem mi Rubenstein koupil v Emerice meršánku, kterou kouřím cca 1x týdně mimo jiných fajfek...za ten rok jsem si myslel, že bude alespoň zlatavá....
jednou tu to psal bromden: ta sviňa se nebarví nic moc...
musím přitvrdit...:oops:
na obrázku je jak vypadá teď, pod ní je bílý podklad, ale na problém s krčkem to nevypadá, je to bezfiltrovka......
image_id: 3549


Musíš pořád hulit, já to dřel i 3x denně!
image_id: 3556
Uživatelský avatar
alpenstock
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 95
Věk: 69
Registrován: 24 bře. 2006, 21:01
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod pitrson » 07 říj. 2007, 16:54

koaloo píše:mám dva dotazy: když se mluví o tom vytírání hlavičky lihem, tak jak často je to myšleno? a to jako farmaceutickým lihem nebo stačí nějaká nearomatická lihovina? ikdyž by se hodila i aromatická bo mám vložku, kouřím z ní všechno možné a docela dlouho,ale pořád je tam cítit ten syntetický smrad těch pojiv či co

to že se mi ve vložkovce tvoří karbon mnohem rychleji než v jiných dýmkách je dobře nebo ne? odřít to občas schmirglem?


V penovkach je tvorba cake obecne nezadouci, takze jestli zacnes mit pocit, ze se tam tvori, tak ho dostasn ven. Mne na to zatim stacily cistitka a slivovice :) Cake se mi netvori vubec, asi cistim dost casto :) (nasucho po kazdem koureni, se slivovici ca. po 5-10) Farmaceutickyho lihu bych se taky nebal, ale vetsi duveru mam k lihu v pitelne-nezavadne chutne forme ;-)
Co se smirglu tyce, nevim nevim. Rozhodne opatrne...
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Milos Cerman » 08 říj. 2007, 09:01

:arrow:
Vajska je jen 20%, přece nechceš aby si někdo kvůli tomu kupoval takovou flašku ?
Navíc - "výčepní lihovina" je (stejně jako třeba rum) doslazená, a upravená jedlou sodou.
nevymejšlej lacinosti, a použij pálenku, teda slivovici, vodku, whisky, cognac - (ale ne jeho náhražku, ta je chemická !) klidně i gin.
to, že něco voní, nevadí, ale cukr a chemická vůně neprospívají !
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tifik » 08 říj. 2007, 09:20

Nevím, čistím vložkovky 60% lihem a žádná katastrofa zatím nenastala
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Tapinek » 08 říj. 2007, 09:23

Ja 80% rumem. ;-) A zatim taky v poho... Ale asi teda uberu voltaz. ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Příspěvekod pitrson » 08 říj. 2007, 09:41

Gotrek_z_Agary píše::Piter: Tak farmaceutického lihu bych se právě bál. V příbalovém letáku k mým meršánkám stálo, že při čištění lihem používat max. 40% lihovinu. Viděl bych to tedy na výčepní lihovinu neboli "Vajsku"

U ty my mersanky varovali pred namocenim vodou. Tzn. podle meho vykladu - cim vyssi koncetrace, tim mene vody, tedy tim lepe ;-) Cistim domaci slivkou, ta ma urcite pres 60 a zadnej problem.
Btw. nejsem Piter, zdejsi boss, ale Pitr, naprosty novic :-)
Uživatelský avatar
pitrson
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5301
Registrován: 22 srp. 2007, 11:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod Gotrek_z_Agary » 08 říj. 2007, 17:06

:arrow: pitr: Sorry, nějak jsem se přehlédl... :oops: Varování před vodou tam mám taky, ale tu jsem neřešil, ta by mě na čištění dýmky jaksi nenapadla už z principu, ale mimo vody tam mám právě ještě varování před silným alkoholem. I když pravda, že amíci nic silnějšího 40% nemají.
:arrow: Milos Cerman: Vajska je jen 20? Nu už jsem ji dlouho neviděl, takže se možná pletu. V tom případě vodku do toho. Whisce a cognacu jsem ještě "nedorostl", takže to doma nenajdu a Beefeater do toho 100% lít nebudu, to ho raději proliju hrdlem :wink:
Uživatelský avatar
Gotrek_z_Agary
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1091
Věk: 46
Registrován: 27 zář. 2006, 11:53
Bydliště: Bedihošť

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


cron