Dymky z Meerschaumu II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Rujir » 28 zář. 2007, 13:31

carolco píše:len pre upresnenie - je to naozaj klasicky briar nalakovany na bielo a vnutri je meerschaumova vlozka.


A da sa zohnat viac ako jeden kus? :D
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod carolco » 28 zář. 2007, 14:30

Rujir píše:
A da sa zohnat viac ako jeden kus? :D


zistim vo velkosklade
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Rujir » 30 zář. 2007, 00:55

Tak som zase raz stravil mladost citanim povodneho vlakna o merschaumkach a mam par otazok:

Ako by ste zosumarizovali svoje skusenosti a zazitky s vlozkovymi fajkami? Ziadne ine ma nezaujimaju. Cistu merschaum (zatial) nechcem (ale ak sa bude zase organizovat objednavka z US, tak sa urcite ozvem :) ), ale ta vlozkovana mi pride ako zaujima alternativa na moje neustale skusanie novych aromatikov.

Najviac ste ma naplasili s tym smradom novej vlozkovky. Potom s cistenim a nakoniec s neujasnenim si faktu, ci treba nechat vlozkovku odpocivat alebo nie. Aj ked to ma az tak netrapi, vdaka mojej nizkej frekvencii bafania...
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod Fénix » 30 zář. 2007, 01:02

Rujir píše:Najviac ste ma naplasili s tym smradom novej vlozkovky. Potom s cistenim a nakoniec s neujasnenim si faktu, ci treba nechat vlozkovku odpocivat alebo nie. Aj ked to ma az tak netrapi, vdaka mojej nizkej frekvencii bafania...


Vložkovku už čistím prakticky stejně jako briarky. Pokud jde o "odpočinek", je třeba si uvědomit, že kotlík je sice meršánový, ale troubel dřevěná - a to je místo kde se - alespoń mně - močka drží a smrdí nejvíc, takže z hlediska vysychání to IMHO velký rozdíl není.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Rujir » 30 zář. 2007, 01:07

Fénix píše:Vložkovku už čistím prakticky stejně jako briarky. Pokud jde o "odpočinek", je třeba si uvědomit, že kotlík je sice meršánový, ale troubel dřevěná - a to je místo kde se - alespoń mně - močka drží a smrdí nejvíc, takže z hlediska vysychání to IMHO velký rozdíl není.


OK, to beriem a ako som uz povedal, to ma az tak velmi netrapi. Ako je to s menenim tabakov? Tak drzi sa tam ta aroma alebo nie? A nakolko to meni chut tabaku?
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod BATRACHOS » 30 zář. 2007, 12:09

1. Jak už jsem psal, mně moje vložkovka nesmrděla, jen mezi prvním a druhým kouřením připomínala trochu vůni lékárenské desinfekce (což mi přijde mnohem lepší, než puch leckteré zakuřované briárky).

2. Chuť byla u vložkovky od začátku neutrální. Žádná zakuřovací hnusárna se vůbec nekonala.

3. Vložkovka mi absolutně nemočkuje, nedám-li do ní převlhčený tabák. Takže se močka ani neusazuje před filtrem a nijak zvlášť nepáchne.

4. Ano, platí, že vložkovka je neutrální a směle lze měnit tabáky. Vhodné je ji poctivě vytírat po každém kouření, samozřejmě že uhlíková vrstvička si nějakou příchuť vytváří.

5. Latakie a aromatiky přece jen mají dost opačný základ, takže tam určitá pachuť opačného stylu jedno kouření zůstává. Pokud se mění jen v rámci aromatiků, neexistuje problém.

6. Fajfka si ale s žádným tabákem úplně "nesedne" jako briárka speciálně zakouřená jen na ten tabák. Takové pokouření to nikdy nebude.
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 30 zář. 2007, 12:13

BATRACHOS píše:Fajfka si ale s žádným tabákem úplně "nesedne" jako briárka speciálně zakouřená jen na ten tabák. Takové pokouření to nikdy nebude.
...presne toto som postrehol aj ja...

...respektíve, vnímal som absenciu briarového elementu...

...to drevo proste dodáva tej chuti tabaku akýsi základ, ktorý bežne pri fajčení nejak zvlášť nevnímam, ale ak ho postrádam, je cítíť...

...asi ako keď mám čerstvo ostrihané nechty a mám taký zvláštny pocit, akoby zo mňa ubudlo... :?
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod BATRACHOS » 30 zář. 2007, 12:20

:arrow: rak 65 & tilberien:

pánové, Vy máte oba meršánky z firmy AND. Jak je to s filtry? Mají filtrovou komoru (specielně ta kalabaška)?

Mám dojem, že meršánky bývají mnohem častěji bezfiltrové než briárky. A u kalabašek vůbec nemám ponětí...

(teď ten dolar šel tak dolů, že o té kalabašce vážně uvažuji).
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

Příspěvekod Mike Hill » 30 zář. 2007, 12:30

...moja kalabaška napríklad filtrovú komoru nemá, ale pri tak dlhom, tenkom a zahnutom náustku sa to dá celkom v pohode "ukočírovať" bez močky v hube...

...a čo sa meerschaumiek týka, tak viem, že jedine Vauen si potrpí na to, aby v tých jeho bola filtrová komora, ale u iného výrobcu som sa stým zatiaž vôbec nestretol...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod carolco » 30 zář. 2007, 12:55

Mike Hill píše:
...a čo sa meerschaumiek týka, tak viem, že jedine Vauen si potrpí na to, aby v tých jeho bola filtrová komora, ale u iného výrobcu som sa stým zatiaž vôbec nestretol...


nemas az tak uplne pravdu - pred casom mi sestra doniesla z turecka meerschaumku a filtrovu komoru mala. podobne je tomu aj pri niektorych inych tureckych kuskoch. tazko povedat, ci to je pravidlo alebo skor vynimka, ale filtrove komory v meerschaumkach nie su az takou vynimocnostou.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Nevill » 30 zář. 2007, 13:01

Ono to snad není až tak, že by si na ty filtry u Vauena potrpěli, ale co jsem slyšel, tak v Deutschlandu se mohou prodávat jen filtrové dýmky... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Rujir » 30 zář. 2007, 14:08

Hmm... Takze ak by som si zaobstaral jednu vlozkovku cisto na aromatiky, tak v pohode? Resp. kupili by ste si vlozkovku znova? A teraz mam na mysli nieco kvalitnejsie nez Lorenzo. :wink:
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod mihra » 30 zář. 2007, 14:30

Ano, v Německu jsou filtry v dýmce dány zákonem.
Uživatelský avatar
mihra
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1810
Věk: 91
Registrován: 14 kvě. 2007, 10:59
Bydliště: Roudnice nad Labem

Příspěvekod Mike Hill » 30 zář. 2007, 14:56

Rujir píše:Hmm... Takze ak by som si zaobstaral jednu vlozkovku cisto na aromatiky, tak v pohode? Resp. kupili by ste si vlozkovku znova? A teraz mam na mysli nieco kvalitnejsie nez Lorenzo. :wink:
...mať tak tie prachy, tak bez váhanie aby som išiel do týchto krásavíc od Vauena:

http://etrafika.cz/win.cs/dymky/vauen_s077.jpg
http://etrafika.cz/win.cs/dymky/vauen_S530.jpg
http://etrafika.cz/win.cs/dymky/vauen_s577.jpg
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod tifik » 30 zář. 2007, 15:00

Rujir píše:Hmm... Takze ak by som si zaobstaral jednu vlozkovku cisto na aromatiky, tak v pohode? Resp. kupili by ste si vlozkovku znova? A teraz mam na mysli nieco kvalitnejsie nez Lorenzo. :wink:


Mám dvě z rajek.de, capitello a jsem naposto spokojen, výborné dýmky na testování, k práci, na ven, do hospody, prostě tam, kde na ně až tak nedávám pozor. Klidně bych si ještě nějakou koupil, tabáky v nich střídám bez úhony všechny vč. latakií, občas je při změně tabáku trochu cítit předchozí, ale jen chvíli (kromě ennerdale:-)
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků