Dymky z Meerschaumu II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod jcp » 25 říj. 2014, 09:21

Rothmans píše:možno že to tu nevidím, ale by ma zaujimalo, ako sa starať o meršanky, myslím udržba-čistenie..

Velmi hezky to popisuje přítel Scalex na svém blogu
http://www.scalex.cz/blog/zivot_s_dymkou.pdf (str.21 - Dýmka z mořské pěny),
na etrafice o tom pochopitelně taky píšou:
http://www.etrafika.cz/clanek/20/pece_o ... orske_peny
něco máš taky na stránkách Dýmkařského klubu Meršánka
http://klubmersanka.webnode.cz/o-dymkac ... pokrocile/
nebo pokud to chceš anglicky a přímo od výrobce, tak na stránkách AND Meerschaum Pipes (i ostatních výrobců)
http://www.meerschaum.com/faq.aspx
i když pokud bys pozorně pročetl tohle a předchozí vlákno, je to tu probráno taky ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Bukinoff » 29 říj. 2014, 14:27

Neberte to jako spam a tapecírung, dal jsem to i do "mám novou dýmku a chci se s ní pochlubit", ale patří to i sem...

Dnes mi přišla meršánka přímo z Turecka, koupená přes eBay za nějakých 650,- Kč + 150,- poštovné....
Je maličká, ale o to roztomilejší...
Ty hodně zdobené se mi nijak moc nelíbí, tohle mi přijde jako rozumný kompromis...
Fotky raději použiju původní z eBaye ;-)))))

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Bukinoff
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 199
Věk: 49
Registrován: 19 říj. 2014, 23:26
Bydliště: Praha

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod jcp » 29 říj. 2014, 20:07

No, přeju hodně štěstí :ok: .. tyhle meršánky rovnou z Turecka (pokud to nejsou renomovaný firmy jako Altinay nebo Altinok) jsou poněkud sázka do lutrije U meršánu coby suroviny se rozlišují tuším 4 stupně kvality (bližší vysvětlení jsem nikde nenašel) a podle toho to vypadá. Já kdysi koupil taky takovouhle noname testovačku, asi dva měsíce byla naprostá spokojenost a pak najednou aniž bych s ni jakkoli bouchnul mi při kouření zůstala hlavička v ruce, prostě se oddělila od krčku :shock: . Podobnou zkušenost se SMS Meerschaumi udělal kdysi i :archduke (už tu dlouho nebyl) a když mu ji (podle záručních podmínek) asi 3x vyměnili, došla mu trpělivost :lol: Na druhou stranu jsem se nedal odradit, mám zas něco podobnýho v týhle velikosti a cenový relaci, taky z ýbeje, jede jak brus (už se krásně zabarvuje) a furt je OK - prostě je to o štěstí (pokud někdo nemá to štěstí jako Breer aby urval unsmoked Bauerku za hubičku :mrgreen: :lol: )
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Tapinek » 30 říj. 2014, 06:49

Me se stalo to samy. Kdyz jsem vyndaval naustek (a ze jsem to delal zlehynka), tak najednou mi v jedny ruce zvostal kotlik a ve druhy byl naustek s troubeli... ;-)
Uživatelský avatar
Tapinek
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2919
Věk: 47
Registrován: 31 kvě. 2007, 06:47
Bydliště: Praha

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Scalex » 01 lis. 2014, 22:00

jcp píše:Velmi hezky to popisuje přítel Scalex na svém blogu
http://www.scalex.cz/blog/zivot_s_dymkou.pdf (str.21 - Dýmka z mořské pěny),


Velice hezky to popisuje přítel Manfred Schulz, autor knihy Život s dýmkou. V téhle literatuře přítel Scalex prsty nemá, ten udělal jen takovou malou brožuru a větší knihu teprve smolí. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod jcp » 02 lis. 2014, 07:01

NJN, máš pravdu :D .. bylo mi to nějak povědomý, dokonce to mám někde stažený (myslím že ještě od Jecha), jenže když jsem to kdysi četl, našel jsem tam pár nesmyslů, pročež jsem ji odložil ..
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod cechura09 » 02 lis. 2014, 08:25

:arrow: Scalex Myslím si zbytečně skromný.
Tvoji " jen takovou malou brožuru " by měl fasovat v trafice k první dýmce nebo prvnímu tabáku každý začínající kuřák dýmky :smoke3:
Uživatelský avatar
cechura09
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 541
Věk: 62
Registrován: 13 črc. 2014, 20:03
Bydliště: Brno

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Brav » 06 lis. 2014, 20:19

Ahojte máte niekto skúsenosti s lisovaným meerchaumem ? Ako chutí a chová sa ? je to velký rozdiel od pravého meršánu ?
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Bubko » 25 lis. 2014, 13:48

Ako je to s tým meršánom? Podľa dostupných informácií sa neopracovaný kus nedá z Turecka vyviezť. Aká je istota, keď si kúpiš fajku, že je z bloku? Pozná niekto technológiu ako vyrobiť ten lisovaný či odlievaný alebo ako to je? Pracuje s týmto materiálom niekto v ČR a SK? Prípadne dá sa zohnať len samotná vložka?
Uživatelský avatar
Bubko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 45
Registrován: 18 lis. 2014, 17:20
Bydliště: Jevíčko, Brno

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Rothmans » 27 lis. 2014, 16:12

nazdar, ja čo som postrehol keď som zháňal meršanku, je k zohnaniu viedenský meršan/neodporuča sa, vraj je to lisovane s odpadu či drteneho meršaumu../ ani som do toho nešiel. Treba sa sústrediť najviac na or. výrobcu Altinay turecko. Na SR je temer nemožné zohnať.. Ja so objednal z Berlina original Altinay. Originalnosť.. no neviem, ale vnutorna strana hlavičky musi byť drsná a musí proste nasavať, ako napriklad sádra.. Moc som asi nepomohol, ale aspoň dačo..

EE teraz by som mal otázku ja: :?:
Mám spominanu ALtinay meršanku. Vraj sa môžu fajčiť nonstop/po vyschnutí/. Nedávno som sa pýtal na údržbu..- velmi jednoduche, hlavne opatrnost. Občas sa odporúča prebrusiť jemne vnútro hlavičky od karbonu, vraj to ucpava pory meršanu a tým nemá také schopnosti nasávať čo je pochopitelné.. Takže zhruba po 20 fajčení som musel jemne vnutro prebrusiť, bo fajka sa zaniesla a nenasavala.. samozrejme fakt len jemne prebrusil .. otvor ostal väčši :shock: Teraz si davam otazku ako pokračovať dalej ked sa znova zanesie, a jeden velký otáznik, či tem meršan je ozaj pravý a či naozaj nehorí.. :!:

By ma zaujímalo ako to rieši s týmto materialom Peterson? majú velmi peknú zbierku fajok s meerschaumu :)
Uživatelský avatar
Rothmans
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 74
Věk: 43
Registrován: 16 dub. 2014, 10:15
Bydliště: Slovensko - Ivanka pri Dunaji

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Sobpeta » 27 lis. 2014, 16:28

Rothmans píše:
By ma zaujímalo ako to rieši s týmto materialom Peterson? majú velmi peknú zbierku fajok s meerschaumu :)


Co jsem zaslechl, tak údajně to maj taky dělaný z mletýho... :roll:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Rothmans » 27 lis. 2014, 16:37

Sobpeta píše:
Co jsem zaslechl, tak údajně to maj taky dělaný z mletýho... :roll:





tak nech si ich nechaju :!: :lol:
Uživatelský avatar
Rothmans
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 74
Věk: 43
Registrován: 16 dub. 2014, 10:15
Bydliště: Slovensko - Ivanka pri Dunaji

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Vorža » 27 lis. 2014, 18:10

Můj kamarád si koupil original Peterson ze serie Sherlock Holmes z meerschaumu a po několika týdnech se zcela propálila. Poslal ji zpět, neodpověděli. Dal bych za to krk, že je z mletého. Rozhodně nedoporučuji.
Uživatelský avatar
Vorža
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1037
Věk: 69
Registrován: 10 říj. 2011, 14:22
Bydliště: Praha 4

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Sobpeta » 27 lis. 2014, 18:52

Tak to je potom opravdu zlodějina za ty prachy. :twisted:
Když si vezmu, že stojí kolem 7 tisíc tak to teda potěš. :palm:
Za to by byla origo meršánka jak vyšitá. :wink:
Uživatelský avatar
Sobpeta
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 3641
Věk: 46
Registrován: 08 lis. 2008, 00:02
Bydliště: Zdar nad Sázavou

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Rothmans » 27 lis. 2014, 20:52

no ja zisťujem že s tými meršánkami to bude asi dost zložité.. ako vlastne zistiť originalitu materiálu.. Ja už som písal do firmy Altinay, ako to vlastne funguje, ostatné okolnosti.. hlavne v akom obchode si môžem byť istý že to nebude padelek.. uvidíme, budem informovať..
Uživatelský avatar
Rothmans
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 74
Věk: 43
Registrován: 16 dub. 2014, 10:15
Bydliště: Slovensko - Ivanka pri Dunaji

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google[Bot] a 21 návštevníků