Dymky z Meerschaumu II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod klasik51 » 27 lis. 2015, 19:55

Gimli, sem Ti jí dneska vyzvedl, parádní. :ok: No popravdě parádní byla. :oops: Já jí za boha nemůžu najít.
Je mi jasné, že mně nevěříš, že mně znáš, samá srandička. Ale fakt nenajít a nenajít. :( Tady sranda končí. :(
Hledal jsem všude, dneska jsem byl na hodně místech, všechno jsem zase objezdil. Koukal jsem i do kamen, to víš naše
babča spálí ledascos. :palm: Napadlo mě, jestli jsem jí nepoložil na střechu auta, když jsem ho odmykal a zvonil mi telefon.
Chjó. Hele jak to srovnáme, je mi jasné, že jsem asi přišel o kamaráda, ale nějak Ti to musim vykompenzovat. :think:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Gimli » 27 lis. 2015, 20:25

No je to škoda, může se to stát každýmu. Ale nehoň se Zdendo, žádnej stres. Přivez nějaký Hápovky, já si vyberu a budem srovnaný :mryellow: :puffy: .
Uživatelský avatar
Gimli
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2912
Věk: 46
Registrován: 18 bře. 2011, 23:38
Bydliště: Pečice

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod PoKlaT » 27 lis. 2015, 20:55

Teda Zdendo, parádní výkon :ok: je vidět , že jsi se v karieře spisovatele našel :clamp: :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod klasik51 » 28 lis. 2015, 09:31

S Váma je to těžký :( Tomášové :wink:
Hápovky, Hápovky, to máš koloušku asi tak, sem je taky asi ztratil, bude to tak jak řiká o mně Copatej. Hergot co to
o mě vlastně řiká. No a představ si, že to jsme tenkrát šli tim lesem, padal sníh a bylo tak 5 stupňů pod nulou a no když jsem dal toho druhého
góla, tak mi říká trenér, hele dobrý, ale hele Gimli, nebudeš tomu věřit, já toho kapra chytil na obyčejný kus chleba. Mám Nějakou práci, tak Ti to dopovídám o tom dříví příště.
Jó a tu fajfku, mám pro Tebe připravenou jinou krásku, takovou celou z bakelitu, fakt šmakózní s překrásnou bekelitovou kresbou,
nádherný očka, jedno vedle druhého, bez nejmenšího kazu. A kdyby jsi chtěl, tak jsem ochotný domluvit s Dejmalem, že by Ti na ní
udělal hluboký písek. :ok: Ale v tom případě bych sice nerad, ale prosil bych malinký doplatek od Tebe. :smoke1:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Brav » 23 pro. 2015, 23:45

Dnes som skúsil prvýkrát dýmku AND Meerschaum. Všetko prebiehalo super až na to, že som prvý krát skúsil aromatik. Konkrétne sa jednalo o Peterson Sweet Killarney. Z dýmky sa fajčí bez najmenších problémov, neuveriteľne sucho, ale čo sa týka tabaku... Suchý, rozpaloval a tá (pre mňa!) plochá chuť, takže ho budem miešať s Old Gowrie... Prírodné tabaky ma zaujali omnoho viac. Každopádne vynikajúca fajfka, (pre mňa) blbuvzdorná :D, takže vynikajúca spoločníčka do "hospúdky" k pivu, prípadne nejakému destilátu, kedy je človek rozptyľovaný a dýmka sa ľahko zahreje. Briar si nechám na chvíle, keď môžem byť plne sústredený. Zatiaľ AND Meerschaum odporúčam :ok: :puffy:
Brav
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 92
Registrován: 04 lis. 2014, 18:19
Bydliště: Stredné Slovensko

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod beda » 26 pro. 2015, 08:13

Tak jen aby nebylo těch piv a destilátu moc, pěnovky jsou křehčí :mryellow:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod mayecek5395 » 10 úno. 2016, 19:43



tento chlapik o tom hovori velmi dobre :)
Uživatelský avatar
mayecek5395
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 225
Věk: 29
Registrován: 17 úno. 2015, 18:28
Bydliště: Crawley, UK

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod shero » 26 úno. 2016, 13:58

Tak jsem si udělal radost. Jen to clo/dph mě zas nakrklo.
http://www.dymka.net/bb/gallery/image_page.php?album_id=297&image_id=22742
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Sammael » 26 úno. 2016, 15:19

Jee, po té pokukuju dlouho. To máš z Turecka?
Uživatelský avatar
Sammael
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 113
Registrován: 28 led. 2016, 22:19
Bydliště: Přerovsko

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod shero » 26 úno. 2016, 15:30

Sammael píše:Jee, po té pokukuju dlouho. To máš z Turecka?

Jo AND Meerschaum. Vypadá parádně.
Uživatelský avatar
shero
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 361
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2007, 13:46
Bydliště: Praha

Mořská pěna

Příspěvekod horakm » 07 lis. 2016, 22:46

Zdravím, nevíte jestli u nás někdo nabízí mořskou pěnu na výrobu dýmek?
Měl bych zájem koupit větší množství...
horakm
Registrovaný uživatel
Registrovaný uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer. 2014, 18:05

Re: Mořská pěna

Příspěvekod Šimi » 07 lis. 2016, 23:17

Ne.
V přírodní podobě ji neseženeš. Jedná se o přírodní bohatství, které se nesmí vyvážet. Sehnat se ti podaří maximálně lisované bloky z prachu slepeného jakýmsi sajrajtem.
Uživatelský avatar
Šimi
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6579
Věk: 48
Registrován: 14 úno. 2005, 22:36
Bydliště: Dub nad Moravou, kósek od Holomóca

Re: Mořská pěna

Příspěvekod RottenFox » 08 lis. 2016, 06:38

Tady (údajně) maj, ale bacha, je to z US, takže se to ještě pravděpodobně trochu prodraží...
http://www.morganpipes.com/store/p69/Tu ... haum_.html
Nedávno je tenhle člověk nabízel na kanadský Ebay, nevím, jestli tam ještě jsou, ale cena byla stejná jako zde.
Uživatelský avatar
RottenFox
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4335
Věk: 34
Registrován: 10 čer. 2012, 10:24
Bydliště: Pohraničí Západních Čech

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Barney » 06 čer. 2017, 16:24

Ahoj, pohrávám si s myšlenkou o koupi dýmky s pěnovou vložkou a to hlavně kvůli tomu, abych na cesty mohl brát jen jednu dýmku a mohl ji kouřit víckrát za den. Ale právě si říkám, jestli je na to vložkovka vhodná? Přecejen močka se mi stejně usadí v útrobách dýmky a bude zapáchat, nebo ne? To je má největší obava.
Uživatelský avatar
Barney
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 16
Věk: 30
Registrován: 12 pro. 2010, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod BATRACHOS » 13 črc. 2017, 20:15

1. Krátkodobě každá dobrá fajfka bruyérka vydrží vícenásobné nacpání. (Samozřejmě už musí být dobře zakouřená a musí se mezi jednotlivým nacpáním pečlivě vyčistit a nejlépe jí nechat aspoň chvilku rozšroubovanou vyvětrat).

2. Vložkovka víc než bruyérka snese střídání tabákův. Čili když máš chuť cpát různé blendy během jediného dne do jediné fajfky, tak pěnovka je výhodná. Kromě toho ji skutečně můžeš nacpat kolikrát chceš a navíc ji nepropálíš, to prostě nejde. Takže pomalosti a teplotě kouření nemusíš věnovat moc pozornosti. Pokud není hlavička lakovaná ... :idea:

3. Močka by se ti vcelku neměla usazovat nikde, pokud kouříš slušně. Tedy v nějaké velké míře - spíš jde o vlhkost, kterou přes uhlíkovou vrstvu absorbovala hlavička, než vysloveně o močku (ta se totiž vyvětrat nedá, kdežto vlhkost se dostatečným vyvětráním odstraní). Pokud se ti tvoří močka, zejm. ve filtrové komoře, tak vložkovky jsou na tohle trochu zranitelnější: vložka je vždy nějak vlepená do dřevěné hlavičky a obvykle má sem tam nějakou vůli, třebas mikroskopickou, ale zkrátka mezi dřevo a pěnu se kapalina asi dostane, je-li tam déle a je-li jí hodně. Poněvadž už jsem viděl několik vložkovek uvolněných pádem z hlavičky, tak vím, že pod vložkou může být v hlavičce lacuna. Ta by se mohla plnit močkou, pokud se nějaká pravidelně dostává do nástavce - tam je právě přechod mezi vložkou a dřevem.

Celkově bych řekl, vložkovka je fajn řešení pro začátečníka, co chce střídat tabáky a má málo dýmek. Dále pro začátečníka, co by jinak propálil fajfku, a dále pro toho, kdo chce mermomocí za jeden večer cpát do jediné fajfky více tabáků a vůbec ji vícekrát kouřit. Což se hodí třeba na vzorky nebo ochutnávání novinek na srazech. Plus šetří jazyk a ubírá štiplavosti nevyzrálého tabáku, ovšem také obecně ubírá na intenzitě chuti.

ALE
... vložkovka za prvé není pěnovka, čili vysychá samozřejmě hůře, než pěnovka, a obecně vložkovkám trvá déle, než projdou čichovým testem. Všechny pěnovky krátkodobě snesou cokoli, ale pak by měly o to déle vysychat - čím víc vlhkosti musí absorbovat, tím déle ji pak uvolňují.
... za druhé pěnovky jsou mimořádně křehké, a to se přece jen nějak týká i vložkovek. Sice se tak snadno nepoškrábou a určitě nezašpiní kdejakou vlhkostí, se kterou přijdou do styku, ale když upadnou, tak je to furt o úraz na pěně. Vlhkost také snášejí špatně, čili do vlhkého prostředí - např. vodácká dovolená - stejně nevhodné, jako pěnovky.
... no a na závěr, na cestách člověk často bývá na větru, a do vložkovky si nemůžeš dát víčko, to bys ji úplně zrychtoval.

Co tedy k tvému dotazu? Pokud jsou to cesty krátké, např. na dva dny, a spíše civilizované, tak proč ne. Více než čtyři, pět dnů by to ale pěnové vložce podle mne nesvědčilo, kdbyby byla nacpávána dejme tomu 3x denně a nedostala pak celodenní volno.
Pouzdro na 3 fajfky zas není tak velké, ne? :smoke1:
Uživatelský avatar
BATRACHOS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6065
Věk: 50
Registrován: 21 dub. 2007, 12:53
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků