Dymky z Meerschaumu II.

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Bubko » 27 lis. 2014, 22:14

Nenašiel niekto niečo o technológii výroby toho umelého? Prípadne zdroj meršánu na pokusy. Myslím šutre alebo drť
Uživatelský avatar
Bubko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 45
Registrován: 18 lis. 2014, 17:20
Bydliště: Jevíčko, Brno

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod PoKlaT » 28 lis. 2014, 09:33

V Česku: Nová Ves nad Oslavou, Hrubšice, Biskoupky u Ivančic. :smoke5:
Zdroj
Těsně před tím než zakázali turci vývoz jsem si koupil jednu hlízu dost nekvalitního sepiolitu na vložky do kalabašek ale dodnes jsem nevypěstoval vhodnou tykev :think:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Bubko » 28 lis. 2014, 11:34

Už beriem krompáč a lopatu :D Alebo objednám letenku do Turecka :puffy:
Uživatelský avatar
Bubko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 45
Registrován: 18 lis. 2014, 17:20
Bydliště: Jevíčko, Brno

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod jcp » 29 lis. 2014, 08:46

S trochou trpělivosti se na ýbeji dá občas odchytit meršánovej hobbyblok i vložka do kalabašky ve třech velikostech - malá, střední a velká (ty vložky jsou ale pokud vím skoro bez vyjímky z lisovaného - "refurbized" - meršánu.
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Bubko » 29 lis. 2014, 16:47

Tie kalabaškové vložky som niekde našiel. Ale do klasickej fajky som zatial neobjavil. Vyzerá to, že ten lisovaný meršán nedosahuje kvalít prírodného, ale ak sa podarí, tak to nemusí byť úplná sra.ka. :think: To mi aspoň vyšlo z rôznych komentárov a hodnotení co som našiel. Asi by to chcelo nejaké pokusy. Musím niekde zohnať nejaký materiál. Drť alebo niečo také a potom je to len o čase a chcení. :D Kua, to by bolo aby nebolo.
Uživatelský avatar
Bubko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 45
Registrován: 18 lis. 2014, 17:20
Bydliště: Jevíčko, Brno

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod jcp » 29 lis. 2014, 16:56

meršánovej přířez je k mání třeba u Altinoka
http://altinokmeerschaumpipes.com/detai ... t_id=ME170
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Jakub » 29 lis. 2014, 17:08

PoKlaT píše:V Česku: Nová Ves nad Oslavou, Hrubšice, Biskoupky u Ivančic. :smoke5:
Zdroj
Těsně před tím než zakázali turci vývoz jsem si koupil jednu hlízu dost nekvalitního sepiolitu na vložky do kalabašek ale dodnes jsem nevypěstoval vhodnou tykev :think:



spíš tu letenku do turecka, to je u nás a jinde ve vnitrozemí je s takovým množstvím nečistot že z toho fajfku neuděláš......
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Jakub » 29 lis. 2014, 17:11

Bubko píše:Tie kalabaškové vložky som niekde našiel. Ale do klasickej fajky som zatial neobjavil. Vyzerá to, že ten lisovaný meršán nedosahuje kvalít prírodného, ale ak sa podarí, tak to nemusí byť úplná sra.ka. :think: To mi aspoň vyšlo z rôznych komentárov a hodnotení co som našiel. Asi by to chcelo nejaké pokusy. Musím niekde zohnať nejaký materiál. Drť alebo niečo také a potom je to len o čase a chcení. :D Kua, to by bolo aby nebolo.


vložky do klasickejch fajek se lisujou přímo do hlaviček, velmi často pod dnem zustane vzduchová bublina a tu pak velmi snadno propíchneš při čištění dusátkem....

ale upřímně řečeno stojí to za tu námahu to vymýšlet a sr..t se s tim? je to hnus velebnosti (mluvím o vložkovce ne o pěnovce z bloku)
Uživatelský avatar
Jakub
President pipE-clubu
President pipE-clubu
 
Příspěvky: 5627
Věk: 59
Registrován: 28 říj. 2007, 21:46
Bydliště: Praha 2, Vinohrady,

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Bubko » 29 lis. 2014, 18:34

Dík za odkaz na ten hobbyblok. Ten už som videl a nechce sa mi dávať 150 doláčov za deravý kameň :mrgreen:
S týmu vložkami som rozmýšlal ako to robia a čo som videl tak to tak vyzerá, že to robia priamo do dreva.
Uživatelský avatar
Bubko
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 11
Věk: 45
Registrován: 18 lis. 2014, 17:20
Bydliště: Jevíčko, Brno

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Rothmans » 02 pro. 2014, 11:29

no takto vyzerá moja altinay meerschaum po asi 100 fajčení max., je vidieť že vnútro hlavičky som už jemne prebrusoval. Musel som, lebo prestala ťahať kondenz a vnútro hlavičky bolo lepkavé, proste nesala.. som s toho dost neštastný ako.. keď budem ďalej pokračovať v prebrusovaní, tak zachvílu nebude čo brúsiť.. poraďte prosím ak máte skpsenosti, čo je to normalne ako dalej postupovať.. :smoke4:
image_id: 19875
Uživatelský avatar
Rothmans
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 74
Věk: 43
Registrován: 16 dub. 2014, 10:15
Bydliště: Slovensko - Ivanka pri Dunaji

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod PoKlaT » 02 pro. 2014, 11:58

Rothmans píše:no takto vyzerá moja altinay meerschaum po asi 100 fajčení max., ]

hmm :think: no když ji kouříš třikrát denně tak to je ještě dobrý, zkus kouřit i z jiných dýmek :smoke5:
Uživatelský avatar
PoKlaT
Člen pipE-clubu in memoriam
Člen pipE-clubu in memoriam
 
Příspěvky: 2752
Věk: 68
Registrován: 24 říj. 2011, 13:25
Bydliště: Valtice

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Rothmans » 03 pro. 2014, 21:25

hmmm tak to je asi koniec pánové.. asi od polovici je fajčenie nechutné. A to som hlavičku nechal poriadne vysušiť /aj som jemne prebrusil/, v poslednej dobe som ju fajčil iba raz denne.. Som sa informoval u výrobcu, vraj je original Altinay. Kupoval som ju V Berlíne cena 200e. :cry: Možno robím niekde chybu. Pre neskúsených ako ja, by som snáď doporučil nacpávať vysušený tabak, skoro ako cigaretový, určite tým predĺžite životnosť meršanky..
Vraciam sa teda ku klasike.. briar a ostatne.
Uživatelský avatar
Rothmans
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 74
Věk: 43
Registrován: 16 dub. 2014, 10:15
Bydliště: Slovensko - Ivanka pri Dunaji

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod beda » 04 pro. 2014, 23:39

Pro nezkušený taky doporučuju briar, nebo hlínu, s jejich pravidly. Podobně dopadla v začátcích moje Petersonka, prostě je potřeba umět kouřit suše, mít uskladněno v suchym proudu, dokuřovat do sucha a vymetat kotel do čista. Pak se nechá pěna i vícekrát za sebou. Na dlouhou dobu jsem na ten materiál zanevřel, ale jako obvykle byl problém kdesi mezi podlahou a fajfkou :wink:
beda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4941
Věk: 45
Registrován: 18 led. 2007, 22:50

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Rothmans » 26 pro. 2014, 12:33

ani som sa nepochválil ako som dopadol s meršankou..tak sa mi podaril zohnať 95% spiritus, handrička, namočiť a poriadne vytrieť vnútro hlavičky. Nános rozpustí, handrička nasaje, a hlavička ostane okamžite suchá a temer čistá, nasáva, čo je úspech chvalabohu :ok: Toto praktizujem po každom 5 fajčení, záleží od tabaku. Tento spiritus som použil aj na briarky-hlavne teda dymovod, hlavičku zriedkavo.
Uživatelský avatar
Rothmans
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 74
Věk: 43
Registrován: 16 dub. 2014, 10:15
Bydliště: Slovensko - Ivanka pri Dunaji

Re: Dymky z Meerschaumu II.

Příspěvekod Houly » 11 led. 2015, 22:03

Máte někdo zkušenosti s těmito dýmkami?
http://www.dymkyelite.cz/dymky/
Uživatelský avatar
Houly
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 228
Věk: 45
Registrován: 21 led. 2014, 20:28
Bydliště: Hulice (BN)

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků