Pozor na plagiáty dýmek ! (Rainer Barbi...)

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Re: Pozor na plagiáty dýmek ! (Rainer Barbi...)

Příspěvekod Faethor » 10 zář. 2009, 12:49

Vážení, i když se to netýká Barbiho, mám podezření, že jsem narazil na prodejce na Ebayi, který nabízí podvrhy Kachniček (LAnatra). I když má ten člověk 100% feedback, podle toho, jak jej sleduju už delší dobu, nabízí freehandy kachniček, jež jsou si podezřele podobné (nyní po dlouhé dob dal snad teprve druhý tvar freehandu, ty předcházející byly všechny stejné.)navíc, povrchová úprava, aspoň dle fotek dle mého neodpovídá tomu, co je u kachen standard (vysoký lesk) zde jsou nabízeny kusy v polomatu. Ražba je většinou nepřesná- jako u této. Navíc počet "vajec" kterými se udává kvalita dřeva je v jeho případě nějak rozházen- tj. alespoň podle toho, co jsem viděl Lanatry, tak vejce byly vždy v jedné linii, což by indikovalo skutečnost, že při ražbě se používá matice vždy s daným počtem vajec. Zde ale mám dojem, že je použita matice s jedním vejcem, jež se prostě narazí vícekrát. Mno možná se mílím, pokud od něj někdo máte fajfku a víte, že to je originál, tak mě prosím opravte. Nerad bych někoho hanil, ale zde mám opravdu dojem, že to je podfuck.....jo a jen pro srovnání- zde je poslední kus, co draží http://cgi.ebay.com/L-ANATRA-DALLE-UOVA-DORO-FREEHAND-RARE-PIPE-PFEIFE_W0QQitemZ120467732518QQihZ002QQ
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Pozor na plagiáty dýmek ! (Rainer Barbi...)

Příspěvekod Nevill » 10 zář. 2009, 15:57

L'Anatry bohužel neznám natolik dobře abych to dovedl rozeznat, sám ani žádnou nemám. Nicméně ta dýmka není nová, píše že byla několikrát kouřena a je "near mint", takže přinejmenším ten zmiňovavný vysoký lesk by po nějakém užívání a nějaké době od výroby nemusel být až takový... :think:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 46
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Re: Pozor na plagiáty dýmek ! (Rainer Barbi...)

Příspěvekod Faethor » 11 zář. 2009, 09:39

Nevill píše:L'Anatry bohužel neznám natolik dobře abych to dovedl rozeznat, sám ani žádnou nemám. Nicméně ta dýmka není nová, píše že byla několikrát kouřena a je "near mint", takže přinejmenším ten zmiňovavný vysoký lesk by po nějakém užívání a nějaké době od výroby nemusel být až takový... :think:


jo, toho jsem si vědom, ovšem absence kacních hlav na krčku a zmrvená ražba (u žádného z prověřených prodejců jako je třeba erinmore jsem nic takového neviděl) a zajímavý fakt, že prodává sice v delším časovém horizontu ale pořád stejné tvary "extremely rare" freehandů mi napovídají, že s tím není něco v pořádku...ale je to jen mé tušení....
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Re: Pozor na plagiáty dýmek ! (Rainer Barbi...)

Příspěvekod Breer » 11 zář. 2009, 13:45

mam dve L'Anatry, jedna 3eggs image_id: 2155image_id: 2157 a jednu 1egg, ta je zas tmava, nemam foto...obe kupovane zo spolahliveho zdroja, ale je pravda, ze s takymito extravagantnymi tvarmi som sa este u tejto znacky nestretol :think: No ja Ti neviem, ci je to fake, jedina moznost ako sa to dozvdediet , je stiahnut foto a kontaktovat priamo vyrobcov :smoke1:

btw: kazdopadne vdaka za upozornenie :ok: :smoke1:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Re: Pozor na plagiáty dýmek ! (Rainer Barbi...)

Příspěvekod Faethor » 14 zář. 2009, 08:28

Breer píše:mam dve L'Anatry, jedna 3eggs image_id: 2155image_id: 2157 a jednu 1egg, ta je zas tmava, nemam foto...obe kupovane zo spolahliveho zdroja, ale je pravda, ze s takymito extravagantnymi tvarmi som sa este u tejto znacky nestretol :think: No ja Ti neviem, ci je to fake, jedina moznost ako sa to dozvdediet , je stiahnut foto a kontaktovat priamo vyrobcov :smoke1:

btw: kazdopadne vdaka za upozornenie :ok: :smoke1:


mno, možná by to stálo za zkoušku, ale nevím, spíš se tomuhle prodejci vyhnu :D
Uživatelský avatar
Faethor
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 408
Věk: 41
Registrován: 26 říj. 2006, 21:20
Bydliště: Praha- Řepy

Předchozí

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


cron