E-shopy vs. kamenne predajne pri nakupe fajky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

ako nakupujete fajky

pohodlne z kresla - e-shop
46
48%
mam radsej osobny vyber - kamenny obchod
49
51%
co to je e-shop
1
1%
 
Celkem hlasů : 96

Příspěvekod Fanys » 03 led. 2008, 18:25

U dýmky pokud jde o běžnou produkci, tak si prohlédnu katalogy výrobců, vytisknu si obrázky toho co by se mi líbilo, a vyrazím do města poptat se, kdo to má. Třeba v katalogu BPK Proseč jsem našel bentku s poklopcem, tak jsem ji šel loudit do Království dýmek. Včera ji neměli (měli jen rovnou), ale slíbili, že budou.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod klasik51 » 03 led. 2008, 18:42

Já jsem koupil několik dýmek od Michala,ale vždy na srazech,tedy jsem si je ohmatal.Ale vím že koupim dobře od něj i z etrafiky :wink:
No ale nejvíce si ohmatám dýmku na WS,tu svoji. :D
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod student » 26 led. 2008, 17:14

Já bych po zkušenostech s koupí dýmek v E-shopech využil všech možností. Hlavní možnost umožňuje zákon. Do 14 dnů můžeme zboží vracet bez udání důvodu. Důležité je si dýmku prohlédnout a rychle reagovat. Po lhůtě 14 dnů to může být problematické. Mám zkušenost, že ani dýmka dražší 10.000 Kč,- nemusí být bez vad. Bez ostychu zboží vrátit. Dokonce doporučuji vrátit i z jiných důvodů, které nesplňují naše představy. Na to máme jako zákazníci právo. A těch práv zrovna moc nemáme. Pokud nejsme zrovna akcionáři ČEZu nebo nejsme v jeho dozorčích radách, tak bychom měli využít svého, byť drobného práva.
Uživatelský avatar
student
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 31
Věk: 67
Registrován: 16 črc. 2005, 20:57
Bydliště: Brdy

Příspěvekod Drnda » 27 led. 2008, 00:54

Když si jdu koupit novou kouli, je to pro mě trochu jiný než každý jiný nákup - nejen, že si novou dýmku musím prohlídnout, osahat, rozebrat, porovnat s dalšíma atd. ale musím na to taky mít tu správnou náladu a čas, abych měl z koupě ten správný pocit (možná mnozí víte o čem píšu). Jen tak jsem spokojený i když to je vždycky na dýl a člověk musí narazit na obsluhu která to taky chápe a vlastně si najít i svůj obchod, který mu vyhovuje. Když se všechny tyto parametry sloučí, mám po nákupu pocit, který mi nenahradí žádný nákup po netu. I když i ten někdy bezpochyby vyzkouším.
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Gobey » 27 led. 2008, 20:53

Až na pár dýmek, které jsem dostal, jsem všechny kupoval v kamenném obchodě. Jen k málo věcem mám tak osobní vztah jako k dýmce, v obchodě vždy dlouho vybírám, držím v ruce, snažím se vnímat dřevo, tvar, strukturu a pro finální výběr musí být souznění všeho zmíněného. Popovídám s pánem (či paní, je - li to v Dlouhé) za pultem a většinou ihned nacpu tabákem a zapálím.

Vlastně si ani neumím představit koupit dýmku od neosobní klávesnice (když nepočítám objednávku Klubovky :) )

H.
Uživatelský avatar
Gobey
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 370
Věk: 47
Registrován: 02 led. 2008, 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod Scalex » 27 led. 2008, 21:16

U mne je to naopak. Obecně nerad nakupuju v obchodech. Přes net mám koupeno sedm fajfek a nemůžu si stěžovat. Pokud má navíc někdo přístup jako Hodula, že ti pošle fajfku bez platby předem a bez dobírky a ty mu zaplatíš jen v případě, že se ti fajfka líbí (jinak mu ji prostě pošleš zpět), tak to je úplně výborné. No a v případě e-trafiky máš zase jistotu, že nehrozí kazy a mizerné vrtání.

Tím samozřejmě neodsuzuju toho, kdo má rád pořádné osahání dýmky, jen konstatuju, že já se do dýmky dokážu zamilovat i bez hmatového vjemu. 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Drnda » 27 led. 2008, 22:08

Každý máme prostě svůj rituálek 8)
Uživatelský avatar
Drnda
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1468
Věk: 48
Registrován: 22 led. 2008, 21:07
Bydliště: Praha, ČM

Příspěvekod Scalex » 27 led. 2008, 22:19

Ale koneckonců, já mám i manželku z internetu. 8^) Seznámili jsme se přes inzerát na seznamce.cz... 8^) Ale je pravda, že tu jsem si důkladně ohmatal... 8^)
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod stratos » 22 úno. 2008, 12:44

Dvě ze svých dvou dýmek jsem zakoupil v kamenném obchodě :-). Na nakupování dýmky po netu nemám zatím dost odvahy.
stratos
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 6
Věk: 47
Registrován: 27 úno. 2007, 17:23
Bydliště: Zlonice

Příspěvekod Krhút » 22 úno. 2008, 18:55

stratos píše:Dvě ze svých dvou dýmek jsem zakoupil v kamenném obchodě :-). Na nakupování dýmky po netu nemám zatím dost odvahy.

Na nákupy z etrafiky odvahy netřeba , kvalita zaručena , tisíce děkovných dopisů. No vážně , nekecám ! :wink:
Uživatelský avatar
Krhút
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3809
Věk: 55
Registrován: 11 úno. 2006, 07:39
Bydliště: Teplice

Příspěvekod Mike Hill » 22 úno. 2008, 20:18

Krhút píše:
stratos píše:Dvě ze svých dvou dýmek jsem zakoupil v kamenném obchodě :-). Na nakupování dýmky po netu nemám zatím dost odvahy.

Na nákupy z etrafiky odvahy netřeba , kvalita zaručena , tisíce děkovných dopisů. No vážně , nekecám ! :wink:
...podpisujem vlastnou krvou...
Mike Hill
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 1852
Registrován: 04 bře. 2007, 12:56

Příspěvekod Hades » 22 úno. 2008, 20:44

co Michal nabídne na e-trafice, nabídne dobře!
U Michala se nakupuje naprosto dokole, zrovna tak u Hoduly.
Všem mohu oba pány jen doporučit. Jinak také neodsuzuji ty, kteří se musí před koupí s dýmkou pomazlit. Ale všechny, které jsem koupil na NETu mám velice rád a kouří se z nich nádherně.
Zvlášť z těch Hodulovských "mechových chaloupek"
Uživatelský avatar
Hades
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 3041
Věk: 65
Registrován: 15 led. 2008, 22:22
Bydliště: Praha

Příspěvekod vehon » 18 bře. 2008, 23:28

Pořád prohlížím nějaké weby a kochám se různými tvary dýmek. A až se naladím tak nahecuju peněženku a vyrazím s celkem jasnou představou co chci do kamen. obchodu. Už jsem ale taky vyrazil pro biliardku a domů jsem si natěšenej nesl bentku. Jen jeden kousek mám z internetu - Hodulovku.
Uživatelský avatar
vehon
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 23
Věk: 54
Registrován: 13 zář. 2007, 13:51
Bydliště: Ořechov

Příspěvekod jossi » 01 dub. 2008, 00:17

ja som si zatial z etrafiky.sk objednal dve fajky...jednu fajcim uz tri mesiace.. na tu druhu cakam.... ale teraz sa chystam sem :) >http://www.myami.sk/?kateg=1556&str=10 som zvedavy co tam bude za vyber :)
Uživatelský avatar
jossi
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 176
Věk: 47
Registrován: 01 bře. 2008, 00:25
Bydliště: Trenčín, Slovensko

Re: E-shopy vs. kamenne predajne pri nakupe fajky

Příspěvekod Scott » 14 kvě. 2009, 21:26

Na netu jsem zatím nakupoval dvakrát - v roce 2002 na e.trafice a dnes mi dorazila dýmka ze smoke.co.uk. Zatím si nemohu stěžovat, i když jsem se takto odhodlal jen k nákupu pískovaných kousků... :puffy:
Uživatelský avatar
Scott
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1386
Věk: 46
Registrován: 12 kvě. 2009, 09:03
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků