E-shopy vs. kamenne predajne pri nakupe fajky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

ako nakupujete fajky

pohodlne z kresla - e-shop
46
48%
mam radsej osobny vyber - kamenny obchod
49
51%
co to je e-shop
1
1%
 
Celkem hlasů : 96

Příspěvekod bigdragon » 03 led. 2008, 12:09

pasingr píše:ale fajfku nebo mobil si chci osahat.

u dýmky to chápu, ale jaký vidíš rozdíl mezi pračkou, televizí (resp. jakoukoliv elektronikou) a mobilem?
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod Fanys » 03 led. 2008, 12:18

U TV nebo pračky mne zajímají technické parametry a doporučení odborníka. U mobilu k tomu ještě chci, aby byl příjemný do ruky (klávesnice, velikost).
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod bigdragon » 03 led. 2008, 12:19

tak to potom ano :wink:
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod mirek » 03 led. 2008, 13:19

Fénix píše:
Ratafak píše:Mno, tady souhlasim s passingrem. Vybírat můžu na netu klidně tejden a pak si dojedu do kšeftu osahat co jsem vybral a případně ten výběr zkorigovat. Ideální kombinace.


to už spíš zní jako úplně normální obchod s webovou prezentací ;)

Řekl bych, že ne. Prostě si kdekoli seženu informace, podle nich si vyberu příslušné zboží, to si zajdu prohlídnout a osahat do kamenného obchodu, ale koupím v e-shopu (obvykle levněji).
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2008, 13:44

mirek píše:
Fénix píše:
Ratafak píše:Mno, tady souhlasim s passingrem. Vybírat můžu na netu klidně tejden a pak si dojedu do kšeftu osahat co jsem vybral a případně ten výběr zkorigovat. Ideální kombinace.


to už spíš zní jako úplně normální obchod s webovou prezentací ;)

Řekl bych, že ne. Prostě si kdekoli seženu informace, podle nich si vyberu příslušné zboží, to si zajdu prohlídnout a osahat do kamenného obchodu, ale koupím v e-shopu (obvykle levněji).


Teď jsem to nepochopil - že si zajedš prohlédnout zboží do obchodu, pak zase odjedeš a koupíš ho od toho samého prodejce, ale přes eshop ?

Jinak co já vím, tak eshopy bývají levnější právě proto, že nemusí platit kamennou provozovnu. Asi to nemusí platit vždy, ale na principu to nic nemění.
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod bromden » 03 led. 2008, 14:43

Fénix píše:
mirek píše:
Fénix píše:
Ratafak píše:Mno, tady souhlasim s passingrem. Vybírat můžu na netu klidně tejden a pak si dojedu do kšeftu osahat co jsem vybral a případně ten výběr zkorigovat. Ideální kombinace.


to už spíš zní jako úplně normální obchod s webovou prezentací ;)

Řekl bych, že ne. Prostě si kdekoli seženu informace, podle nich si vyberu příslušné zboží, to si zajdu prohlídnout a osahat do kamenného obchodu, ale koupím v e-shopu (obvykle levněji).


Teď jsem to nepochopil - že si zajedš prohlédnout zboží do obchodu, pak zase odjedeš a koupíš ho od toho samého prodejce, ale přes eshop ?

Jinak co já vím, tak eshopy bývají levnější právě proto, že nemusí platit kamennou provozovnu. Asi to nemusí platit vždy, ale na principu to nic nemění.


Dělám to stejně... např. když jsem si kupoval minivěž, poslechl jsem si jich pár v dané cenové kategorii v kamenné prodejně, zdvořile poděkoval, a následně si vybranou věž (o třetinu levněji) koupil na netu :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Alfik » 03 led. 2008, 14:49

Fénix píše:Teď jsem to nepochopil - že si zajedš prohlédnout zboží do obchodu, pak zase odjedeš a koupíš ho od toho samého prodejce, ale přes eshop ?

Jinak co já vím, tak eshopy bývají levnější právě proto, že nemusí platit kamennou provozovnu. Asi to nemusí platit vždy, ale na principu to nic nemění.


Ne, já to celkem chápu. Třeba v případě foťáku - můžeš si ho zajít vybrat a osahat do kamenného (tj. drahého) obchodu, a pak si ho objednat z eshopu (úplně jiného, klidně i ze zahraničí, když na to přijde) mnohem levněji. Není to moc morální k tomu "kamennému" prodejci, proto, pokud je ten kamenný obchod dražší v řádu pár stovek, tak to obvykle neřeším, a koupím danou věc přímo tam. Ale někdy je ten rozdíl cen fakt markantní (třeba u těch foťáků může jít i o několik tisíc), a to pak už si člověk docela rozmyslí...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2008, 14:55

bromden, Alfik: to co popisujete samozřejmě chápu a občas to dělám :oops: ale zaprvé, u dýmek to tak úplně nefunguje (především freehandy atd) a zadruhé, už to není to o čem byla řeč - tedy že jde o JEDEN obchod
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alfik » 03 led. 2008, 15:01

Fénix píše:bromden, Alfik: to co popisujete samozřejmě chápu a občas to dělám :oops: ale zaprvé, u dýmek to tak úplně nefunguje (především freehandy atd) a zadruhé, už to není to o čem byla řeč - tedy že jde o JEDEN obchod


Jestli jsem dobře četl, tak Mirek právě v tom příspěvku na který jsi reagoval, nepsal, že to koupí v eshopu STEJNÉ firmy, které patří ten kamennej obchod :wink: To sis tam dosadil sám :)

Jinak samozřejmě mluvím spíš o elektronice a podobných věcech, na dýmky to fakt moc využitelný není...
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2008, 15:16

Alfik píše:Jestli jsem dobře četl, tak Mirek právě v tom příspěvku na který jsi reagoval, nepsal, že to koupí v eshopu STEJNÉ firmy, které patří ten kamennej obchod :wink: To sis tam dosadil sám :)


jenže si taky přečti, na co reagoval mirek ;) já pak reagoval v těchto mantinelech. Celé to vycházelo z pasingerova tvrzení , že by to chtělo e-shop s převzetím v kamenném obchodě (tedy že jde o jeden subjekt)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Alfik » 03 led. 2008, 15:31

Fénix píše:
Alfik píše:Jestli jsem dobře četl, tak Mirek právě v tom příspěvku na který jsi reagoval, nepsal, že to koupí v eshopu STEJNÉ firmy, které patří ten kamennej obchod :wink: To sis tam dosadil sám :)


jenže si taky přečti, na co reagoval mirek ;) já pak reagoval v těchto mantinelech. Celé to vycházelo z pasingerova tvrzení , že by to chtělo e-shop s převzetím v kamenném obchodě (tedy že jde o jeden subjekt)


No jo, ale Mirek už právě vyslovil úplně jinou myšlenku :twisted: :D
Ehm.... asi by se to tu mělo trochu promazat :lol:
Uživatelský avatar
Alfik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 1686
Věk: 45
Registrován: 05 dub. 2005, 14:27
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2008, 15:36

Alfik píše:
Fénix píše:jenže si taky přečti, na co reagoval mirek ;) já pak reagoval v těchto mantinelech. Celé to vycházelo z pasingerova tvrzení , že by to chtělo e-shop s převzetím v kamenném obchodě (tedy že jde o jeden subjekt)


No jo, ale Mirek už právě vyslovil úplně jinou myšlenku :twisted: :D
Ehm.... asi by se to tu mělo trochu promazat :lol:


jenže mirek to uvedl "Řekl bych, že ne." tedy vzhledem k mému nesouhlasu s Ratafakem vyjadřoval svůj nesouhlas s mým vyjádřením a tedy hovořil k původnímu tématu :twisted:

kua, to už je jak proslulé diskuse na foru PF UK :lol:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod JardaS » 03 led. 2008, 16:19

nějak jste odbočili od tématu koupit či nekoupit dýmku na netu v E-shopu u Michala . No já jsem koupil 4 dýmky na netu u Michala a mohu jen a jen doporučit . Všechny perfekt . Navíc jsem byl na sraze a koukal průběžně na ty co nabízel a úplně mne ujistil po prohlídce , že by to musel být malý zázrak , koupit u něj něco špatného . To když dražím na e-bay , tak to je spíše sázka do loterie , ale zatím mi vychází . :D Proto doporučuji Michala
Uživatelský avatar
JardaS
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2902
Věk: 67
Registrován: 21 led. 2007, 21:34
Bydliště: Karviná

Příspěvekod mirek » 03 led. 2008, 17:24

Fénix píše:
Alfik píše:Jestli jsem dobře četl, tak Mirek právě v tom příspěvku na který jsi reagoval, nepsal, že to koupí v eshopu STEJNÉ firmy, které patří ten kamennej obchod :wink: To sis tam dosadil sám :)


jenže si taky přečti, na co reagoval mirek ;) já pak reagoval v těchto mantinelech. Celé to vycházelo z pasingerova tvrzení , že by to chtělo e-shop s převzetím v kamenném obchodě (tedy že jde o jeden subjekt)

Jejda, to jsem tomu dal :oops: Ale z tohoto
Fénix píše:
Ratafak píše:Mno, tady souhlasim s passingrem. Vybírat můžu na netu klidně tejden a pak si dojedu do kšeftu osahat co jsem vybral a případně ten výběr zkorigovat. Ideální kombinace.


to už spíš zní jako úplně normální obchod s webovou prezentací ;)

mi nějak nevyplynulo, že by se nutně mělo jednat o stejného prodejce.
Navíc e-shopák zdaleka nemusí být majitelem kamenného krámu, může spolupracovat s x "kameníky".

Ale ať trochu napravím OT, v případě dýmek a e-shopu prohlížení a osahávání svěřuji výhradně Michalovi.
Uživatelský avatar
mirek
Emeritní administrátor
Emeritní administrátor
 
Příspěvky: 1918
Věk: 62
Registrován: 02 bře. 2005, 08:30
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ypres.bass » 03 led. 2008, 17:24

1. firma euronics to nabízí - vybrat přes net a za netovou cenu si to koupit a pak si to vyzvednout v kameňáku - ten rozdíl dělá to co ušetří za skladování.

2. michal nabízí zaručenou vysokou kvalitu za dobré ceny ... ebay nabízí nízké ceny vykoupené nejistotou ... jakožto věčně švorcový člověk volím častěji ebay a za ušetřené peníze si našetřím na kvalitu od michala nebo někoho podobného...

3.to jak nakupuju věci primárně k prodeji je druhá věc, protože někde musím vzít prostředky na ty věci pro mne...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Ahrefs [Crawler] a 21 návštevníků