E-shopy vs. kamenne predajne pri nakupe fajky

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

ako nakupujete fajky

pohodlne z kresla - e-shop
46
48%
mam radsej osobny vyber - kamenny obchod
49
51%
co to je e-shop
1
1%
 
Celkem hlasů : 96

Příspěvekod carolco » 20 zář. 2007, 12:23

za internetove obchody mozem povedat (bez snahy prihrievat si vlastnu polievocku), ze prave z uvedenych dovodov spolu s Michalom pripajame na webe k fajkam aj konkretne rozmery a vahu (nechcite vediet, co je to niekedy saskovania so sublerou a digitalnymi vahami :-) ) iste, subjektivny pocit z ohmatania a potazkania fajky to asi nenahradi, ale na druhej strane nie je problem sa so zakaznikom stretnut a doniest mu nazivo ukazat tych fajok aj viacero, aby mal sancu si vybrat. tak to teda robievame aspon my dvaja, dufam, ze podobny pristup je aj pri inych e-shopoch.
Uživatelský avatar
carolco
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 822
Věk: 52
Registrován: 30 črc. 2004, 08:26
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod baronstrasil » 20 zář. 2007, 12:31

carolco píše:za internetove obchody mozem povedat (bez snahy prihrievat si vlastnu polievocku), ze prave z uvedenych dovodov spolu s Michalom pripajame na webe k fajkam aj konkretne rozmery a vahu (nechcite vediet, co je to niekedy saskovania so sublerou a digitalnymi vahami :-) ) iste, subjektivny pocit z ohmatania a potazkania fajky to asi nenahradi, ale na druhej strane nie je problem sa so zakaznikom stretnut a doniest mu nazivo ukazat tych fajok aj viacero, aby mal sancu si vybrat. tak to teda robievame aspon my dvaja, dufam, ze podobny pristup je aj pri inych e-shopoch.


ano prave e-trafika sa mi paci je prijemne urobena a vcelku prehladna - ale polaskat v ruke fajku je lepsie - je to predsa len kupa na dlhsie :))

a lepsi vyber som zatial nasiel uz len na strankach vyrobcov a pod :)))
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod jcp » 20 zář. 2007, 14:47

Já si myslím, že každej zdroj nákupu má svoje přednosti ale i chyby ..
- v kamenným obchodě si to sice můžu ošahat ale často taky odnesu něco úplně jinýho než pro co jsem šel (u mě třeba Krška King místo stojánku za pár šupů ( Baker Street), bépékáčko s bílou tečkou místo krabičky Old Gowrie (Dlouhá Elli - i když jsem si ho odnesl až druhej den :wink: ) .. o Rubinsteinovi a jeho "svačinkách" u DeLamotta nemluvím :lol: )
- v e-trafikách (obou) mám naprostou jistotu kvality ale ten výběr je halt zákonitě užší, čili nehledám to co bych chtěl ale vybírám to co se mi líbí z toho co je :)
- v e-shopech nemám zkušenost, ale doufám že to (snad) bude (skoro) totéž :)
- v e-shopu výrobce jsem si už mírně naběhnul .. od Jana Pípa mi kdysi (a po dlouhým čekání) přišel poněkud jinej Double Ring než jsem si objednal, u pana Hoduly ani na jedné z fotek jinak hezkého freehandu s moc pěknou kresbou nebyla vidět veliká nepravidelnost v té kresbě :?
- na eBay se dá sehnat všechno, ovšem z fotek si občas neuděláte ani rámcovej obraz toho co kupujete a kvalita některejch sellerů je řekněme .. :roll: pochybná. Ovšem na druhou stranu .. Dunhill Bruyére za 200, Peterson Silver Spigot za 100 (koláčů) .. oboje nové, z výroby balené, v krabičce, pytlíku, se záručním listem .. kde to seženete 8) ?
Takže bych si to dovolil shrnout v tom smyslu, že jde o to co a jak rychle člověk momentálně shání a kolik je do toho ochotnej investovat :smoke1:
Naposledy upravil jcp dne 20 zář. 2007, 17:28, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod lubos tursky » 20 zář. 2007, 15:54

bigdragon píše:možná jsi na správném fóru, ale název threadu je nutno psát s velkým počátečním písmenem :roll: Každý dýmkař Ti řekne, že lepší je "osahat" nicméně existují e-shopy (etrafika) kde si můžeš být jistý, že to udělal někdo stejně pečlivě jako ty :wink:


Přesne řečeno.
Uživatelský avatar
lubos tursky
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 304
Věk: 66
Registrován: 17 lis. 2006, 21:02
Bydliště: česka 4758 Zlin 76005

Příspěvekod Fénix » 20 zář. 2007, 20:05

baronstrasil píše:bohuzial vo volbe na hlasovanie mi dalo len 3 ponuky :(


to je více než nepravděpodobné, maximum je nastaveno na 15
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod baronstrasil » 20 zář. 2007, 20:13

Fénix píše:
baronstrasil píše:bohuzial vo volbe na hlasovanie mi dalo len 3 ponuky :(


to je více než nepravděpodobné, maximum je nastaveno na 15


ano uz to viem bola to moja chyba :)) uz som zistil ze sa da viacej poloziek dat :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod ypres.bass » 21 zář. 2007, 10:49

já nakupuju hlavně přes net z těchto důvodů:
* v obchodech lautr nic nemají (a za ty prachy už vůbec ne)
* navíc přes etrafiku mi stačí očekovat vzhed a cenu - jelikož kvalitě ještě moc nerozumím a tu mi pohlídají chlapci kterým důveřuji
* na ebayi se pohybuju hlavně kvůli cenám a tu kvalitu se pokouším "suplovat" výběrem značkových věcí - sebekásněší NoName přece jen nemá takovou pravděpodobnost že bude "dobrý i bez ohmatání" než třeba nějaký Peterson nebo Chacom

vím že to tak nefunguje vždycky, ale na ebayi je opravdu třeba brat značku jako příslibl kvality...

poměr místa nákupu v mé sbírce:
Baker street (1)
trafika v Tescu (1)
pan Prouza v HK (1)
ebay(2 + 4 na cestě)
etrafika (1)
převzetí a revitalizace použíté (1)
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod WAGO » 27 pro. 2007, 12:08

Kedže v kamennych obchodoch sa mi níč nepáči,tak jedine e-trafika alebo výrobci fajok a u carolca sa dá všetko ohmatat,takže pohoda.
Uživatelský avatar
WAGO
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 53
Věk: 49
Registrován: 26 pro. 2007, 20:35
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Breer » 27 pro. 2007, 12:36

tak to som specificky pripad :smoke1: , mam len dve fajocky, ktore som predtym ako kupil drzal v rukach, ostatne mam vsetko cez internet (etrafiky, eshopy, ebay..), ako pisal vyssie jcp na ebay sa daju zohnat nadherne fajocky za dobru cenu..a zatial sa nemozem stazovat..ja radsej ohmatavam ine a na zenach je toho na ohmatavanie dost :wink: :twisted: :twisted:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Fanys » 03 led. 2008, 02:29

Za ideál bych považoval e-shop s převzetím v kamenném obchodě. Takto kupuji např mobily, fotoaparát apod. U dýmek zatím takovýto obchod neznám.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

Příspěvekod ypres.bass » 03 led. 2008, 10:08

pasingr píše:Za ideál bych považoval e-shop s převzetím v kamenném obchodě. Takto kupuji např mobily, fotoaparát apod. U dýmek zatím takovýto obchod neznám.
nevím jestli se to počítá, ale carolco to částečně provozuje a michal jezdí na akce...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2008, 10:59

pasingr píše:Za ideál bych považoval e-shop s převzetím v kamenném obchodě. Takto kupuji např mobily, fotoaparát apod. U dýmek zatím takovýto obchod neznám.


hm, proč? E-shop má právě tu výhodu, že pro to nemusíš jezdit do nějakých třeba čistě například Drahanovic :twisted:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Rosi » 03 led. 2008, 11:12

Mno, tady souhlasim s passingrem. Vybírat můžu na netu klidně tejden a pak si dojedu do kšeftu osahat co jsem vybral a případně ten výběr zkorigovat. Ideální kombinace.
Uživatelský avatar
Rosi
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 40
Věk: 61
Registrován: 05 srp. 2007, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvekod Fénix » 03 led. 2008, 11:35

Ratafak píše:Mno, tady souhlasim s passingrem. Vybírat můžu na netu klidně tejden a pak si dojedu do kšeftu osahat co jsem vybral a případně ten výběr zkorigovat. Ideální kombinace.


to už spíš zní jako úplně normální obchod s webovou prezentací ;)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod Fanys » 03 led. 2008, 12:06

Možná to je jen o pocitu. Televizi nebo pračku klidně koupím v e-shopu, ale fajfku nebo mobil si chci osahat.
Uživatelský avatar
Fanys
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6418
Věk: 72
Registrován: 22 pro. 2007, 20:17
Bydliště: Horní Měcholupy

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků