Switch to full style
Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.
Téma uzamknuto

Workshop u Honzy Kloučka - Jan pipes

16 říj. 2007, 00:13

Honza doufá, že by se z veřejné části mohli přihlásit ještě nějací účastníci, takže WS zatím putuje sem.

Jean píše:Workshop Motto

WS je dobrovolné a otevřené setkání dýmkařů, jehož cílem je dýmkaře seznámit s dýmkařstvím jako řemeslem, to vše i přímou možností pro dýmkaře – brusiče vyrobit si vlastní rukou svou dýmku, samozřejmě s přičiněním mé rady a pomoci, a protože nejen prací jsme živi, je nedílnou součástí večerní posezení nad dokončenými dýmkami s dobrým pitím a jídlem. Tedy celé akce se mohou zúčastnit i dýmkaři-zevlouni, kteří se rádi potkají s dalšími a chtějí si jen popovídat.


K průběhu workshopu:

Akce je jednodenní s noclehem, většinou se koná v sobotu případně jiný volný den na mojí dílně v Kostelci nad Černými lesy.
Sraz pro brusiče je ráno o osmé hodině, kdy začíná „pracovní směna“. Brusiči-nováčci jsou seznámeni s dílnou a jednotlivými stroji a pracovním postupem. Pracovní směna je přerušena pouze jídelní pauzou. Brusiči mají připraven standardně polotovar své dýmky, ti kteří chtějí pracovat na vlastním návrhu, mi ho před konáním nejprve zašlou v elektronické podobě ( workshop@janpipes.cz ), tak abych mohl polotovar připravit z přířezu (vybrat dřevo, oříznout jej na pásové pile na přibližný tvar, vyvrtat tabákovou komoru a kanálek). Během práce si může každý, kdo neví jak dál, nechat poradit od organizátorů či zkušenějších brusičů.
Zúčastnění zevlouni se mohou trousit na dílnu libovolně v průběhu dne, vše okukovat a radit brusičům. Na dílně je volný režim, při práci lze kouřit, popíjet nápoje nebo jen sedět a pozorovat ruch kolem. Samozřejmosti je možnost pro všechny zúčastněné využít dílny pro přípravu, opravy a údržbu svých vlastních dýmek.Jídlo na dílně je zajištěno.
Pro brusiče po vybroušení dýmky následuje finiš, tedy moření a leštění pod dohledem, aby nedocházelo ke karambolům a plýtvání mořidly. Po naleštění dýmek, kolem 16:00 hodiny odpolední, následuje přesun do ubytovny a večer hurá na pivo do pivováru.

Příjezd:
Koňmo nebo autem z 8 km D1 sjet na Říčany a pak pokračovat na Kutná Hora cca. 11km, Kostelec n. Černými lesy za ve směru od Prahy odbočit doleva - 2. vjezd z obchvatu do města, dále Jevanská ulice, cca po 800 metrech po levé straně hala s tabulí "Čalounictví".
Z Prahy jede i hromadná doprava z konečné metra trasy C „Háje“ , čísla autobusů 381 a 387. Odjezdy viz IDOS. Výstupní zastávka je Kostelec n.Č.l. U křížku nebo náměstí, jízda trvá cca 40 min.

Ubytování:
Zajišťují si účastníci sami v ubytovně Vysoké školy zemědělské, nutno předem individuálně rezervovat u paní Zoubkové (tel. 605109595) a dohodnout si vyzvednutí klíčů, většinou před 8. hodinou na ubytovně. Cena ubytování 2lůžák 200,- na osobu, 1lůžák 250,-. Adresa: Česká zemědělská univerzita, Ubytovna U Savojských, Českobrodská 3, Kostelec n.Č.l., tel. 321697990.


!!!! Přihlášení: !!!!
Prosím v tomto threadu omezit diskuzi na věcné dohodnutí termínů a přímé dotazy k průběhu workshopů. Vždy vyvěsím připravené termíny konání a termín uzávěrky přihlášek. Prosím, ať se případní zájemci na tomto vláknu dohodnou předběžně, jak by se chtěli účastnit, kdo s kým se chce daného termínu zúčastnit. Na každý termín předpokládám 11 brusičů a zatím neomezený počet zevlounů. Výsledně požaduji, aby každý účastník zaslal svou přihlášku na mail workshop@janpipes.cz do termínu uzávěrky, v mailu uvedl termín workshopu, kterého by se chtěl účastnit a způsob (brusič nebo zevloun), případně rovnou svůj návrh na výrobu dýmky. Vyhrazuji si právo případně utřídit složení účastníků jednotlivých workshopů. Účast je otevřená pro kohokoli i zahraniční účastníky. Vždy po uzávěrce přihlášek na tomto threadu vše potvrdím a vyvěsím případné doplňující informace.


2008/01/28 upravil Pistacik - autobusové spojenie

18 říj. 2007, 14:10

Chlapi neváhejte, kdo se rozmýšlí, dělá chybu.
Workshop je fakt akce za všechny prachy. Super pohodová atmosféra.
Kdo má pocit, že je nešikovný jako poleno, nemusí se bát, bude mu náležitě pomoženo.
Dýmku si děláte pod odborným dohledem. Ještě nikdy jsem tak dýmkařsky nevyžil. Je to akce, která asi nemá v Evropě obdoby.
Naposledy upravil Šimi dne 18 říj. 2007, 14:17, celkově upraveno 1

18 říj. 2007, 16:02

:arrow:
Kdo se bojí, že dýmku nezvládne, může dělat z polotovaru.
(Já jsem z polotovaru dělal první dvě, obě se zařadili k mejm oblíbenejm. )
Polotovar stačí trošku dobrousit na kotouči a vyleštit. No a namořit nebo navoskovat, nacpat a kouřit !! :smoke5:

18 říj. 2007, 17:39

Milos Cerman píše::arrow:
Kdo se bojí, že dýmku nezvládne, může dělat z polotovaru.
(Já jsem z polotovaru dělal první dvě, obě se zařadili k mejm oblíbenejm. )
Polotovar stačí trošku dobrousit na kotouči a vyleštit. No a namořit nebo navoskovat, nacpat a kouřit !! :smoke5:

:arrow: A další výhoda "polotovarovky" je, že je již designově vybalancovaná, takže si na ni může troufnout i nezdatný výtvarník.

18 říj. 2007, 18:16

Dýmky z polotovarů jsou docela pěkný !

18 říj. 2007, 18:30

Taky mám dvě polotovarovky. Tuhle: http://www.scalex.cz/pipes/01_prvni1.jpg a tuhle: http://www.scalex.cz/pipes/05_modrasek2.jpg

18 říj. 2007, 20:23

Původ těchto je taky v polotovaru: http://www.dymka.net/dokumenty/Workshop4/Pipe13.jpg

23 říj. 2007, 10:52

Pro váhavce jen krátce a informativně fotky dýmek z poslední akce - Workshopu Plzeňského Pipe clubu a fotky z jeho průběhu.

Takže kdo má zábrany ať si prohlédne vytvořené faje a doplní počty na workshop 3.11.2007, ať Vás opravdu není jak do mariáše.

Ještě si můžete prohlédnou průběh III. workshopu , na něm vzniklé dýmky a fotky z posledního IV. workshopu Dymka.net clubu a dýmky i z této akce .

Některé dýmky vytvořené na workshopech jsou i s původními nákresy autorů a vyfocenými připravenými přířezy, takže můžete posoudit, jak se se svými záměry brusiči popasovali.
Naposledy upravil Jean dne 25 říj. 2007, 17:08, celkově upraveno 5

24 říj. 2007, 14:38

:arrow: pitrson Skutečnost je taková, že někdo si udělá fajku sám (krom vrtání komory a kanálku) a to včetně více či méně originálního návrhu. Jiný dělá s mírnou či větší pomocí (nakolik si věří či stačí) Honzy a Lucky. Ti dva ale vždy dohlíží na všechny, aby nedošlo k nějaké brusičské tragédii a tak je výsledek, jak vidno, prakticky zaručen. A je to opravdu úžasný pocit kouřit hendmejdku.

25 říj. 2007, 07:57

klasik51 píše:
...aby bylo jasno,nejde mi o to,aby mi někdo chválil,ale o tu ztracenou atmosféru TADY...
...


já myslím, že to klasik vyjádřil přesně - myslím, že měl na mysli něco úplně jiného, ale já už nemám chuť se k tomu vyjadřovat - mlel bych jen prázdnou slámu a někteří stejně to, co mám na mysli, nechtějí slyšet. jen bych se opakoval

to littlebull: tabáky od GH jsou k dispozici někdy od května nebo tak něco, kdo chtěl, mohl si je objednat nebo v praze vyzvednout a myslím, že prvních dojmů i recenzí proběhlo docela dost

25 říj. 2007, 08:06

Klasiku:
Myslím. že nikdo nic nehrotí. Věřím, že se reakce na dýmky objeví.
Pravda je, že nebyla anketa, takže se to jaksi ztratilo v záplavě.
Nemám na to čas, ale zkuste někdo udělat tu anketu. Reakce budou.
A asi by bylo lepší to hodit jinam, tenhle thread chce honza jen na stručná infa o ws.

25 říj. 2007, 11:54

:idea: :arrow:
Jakápak anketa ?
Všechny se jsou krásný, a nejdůležitější je, že si je budou tvůrci kouřit sami ! A to je na věci to nejlepší !!
Mezi těma dýmkama není žádná ošklivá, a ani žádná na prodej.
Tak co chcete řešit !!

25 říj. 2007, 12:12

Milos Cerman píše::idea: :arrow:
Jakápak anketa ?
Všechny se jsou krásný, a nejdůležitější je, že si je budou tvůrci kouřit sami ! A to je na věci to nejlepší !!
Mezi těma dýmkama není žádná ošklivá, a ani žádná na prodej.
Tak co chcete řešit !!


Zlatá slova, ale přesto jsem anketu rozpoutal, protože z vlastní zkušenosti vím že dvojnasob potěší když Ti nekdo něco pochválí a podrbe pod .....
Tak brusiči užívejte si dlouhej kouř s vlastní faje a vůbec se nečervenejte když vám pochválí vaše dílo.
Není se proč stydět a zasloužíte si to.

30 říj. 2007, 16:38

Ještě se lze zaregistrovat na termín 3.11.2007 jsou volná tři místa brusičů, info pro Pitersna

Odkaz na fotky z proběhlých workshopůje výše. Budu ho doplňovat o ještě nezpracované fotky. Kdo má ze zúčastněných brusičů ještě něco zadokumentováno ať mi pošle na jan@janpipes.cz Díky.

Připisujte se formou citace, pozor ať někoho nepřeskočíte - no však už to znáte :)

--==5. Workshop - 3.11.07 uzávěrka přihlášek 27.10.07 na třebíčském kouření==--
1. Paulie
2. ypres.bass - kdyby to šlo, tak bych ale radši jel toho 17
3. Fénix
4. Mirek
5. Kovářskej
6. Pitrson
7. Pavel (od id pitrson) - neregistrovany
8. Hans
9.
10.
11.

+ basa jako pomocník+zevloun+náhradník - ještě vůbec nevím, jestli mi to časově vyjde, tak se zatím hlásím jen takhle - asi bych si přijel jen udělat údržbu fajek a večer pochlastnout :wink: . dám včas vědět a skálu s pavlíkem bych vzal autem sebou

Prosím, ať se případní zájemci na tomto vláknu dohodnou předběžně, jak by se chtěli účastnit, kdo s kým se chce daného termínu zúčastnit. Na každý termín předpokládám 11 brusičů a zatím neomezený počet zevlounů. Výsledně požaduji, aby každý účastník zaslal svou přihlášku na mail workshop@janpipes.cz do termínu uzávěrky, v mailu uvedl termín workshopu, kterého by se chtěl účastnit a způsob (brusič nebo zevloun), případně rovnou svůj návrh na výrobu dýmky. Vyhrazuji si právo případně utřídit složení účastníků jednotlivých workshopů. Účast je otevřená pro kohokoli i zahraniční účastníky. Vždy po uzávěrce přihlášek na tomto threadu vše potvrdím a vyvěsím případné doplňující informace.

Více info k WS na začátku tohoto vlákna


Smáznuj jsem Martina Kozla, nemá čas, Paulie

04 lis. 2007, 20:42

Jean píše:Pro váhavce jen krátce a informativně fotky dýmek z poslední akce - Workshopu Plzeňského Pipe clubu a fotky z jeho průběhu.

Takže kdo má zábrany ať si prohlédne vytvořené faje a doplní počty na workshop 3.11.2007, ať Vás opravdu není jak do mariáše.

Ještě si můžete prohlédnou průběh III. workshopu , na něm vzniklé dýmky a fotky z posledního IV. workshopu Dymka.net clubu a dýmky i z této akce .

Některé dýmky vytvořené na workshopech jsou i s původními nákresy autorů a vyfocenými připravenými přířezy, takže můžete posoudit, jak se se svými záměry brusiči popasovali.


pekna atmosfera urcite :) a pani krasne fajky :) ach jaj
Téma uzamknuto