Cena dýmky pro začátečníka

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Pistacik » 29 říj. 2007, 11:40

Myslím že vzťah "fajkára" k jeho fajkám je jedinečný a individuálny, mení sa v závislosti od fajčiara aj od fajky. Preto by sa každý mal rozhodnúť sám, ako so svojimi fajkami naloží. (Kritický) Začiatočník by si mal byť sám vedomý svojej nešikovnosti a nedostatok "grifu", preto upozornenie na bežné začiatočnícke chyby rozhodne nieje "odveci", ba priam naopak, je na mieste. Mňa by poškodenie môjho Andersena asi mrzelo dosť... Každopádne ešte raz ďakujem za chválu i za rady. :puffy:
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

Příspěvekod daf » 29 říj. 2007, 12:43

andersen je nadhera . uz ta nebudem viac strasit lebo ju nezacnes fajcit nikdy :) a to by zase bola skoda.
daf
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 33
Věk: 49
Registrován: 12 říj. 2007, 09:08

... taky bych řekl ....

Příspěvekod Cipísek » 04 lis. 2007, 21:47

Předané zkušenosti jsou samozřejmě fajn, ale není nad svojí vlastní praxi. Doporučuju nebál se ničeho :lol: ... Samozřejmě se mi povedlo vyrobit několik kráterů za svého krátkého leč intenzivního soužití s dýmkou, ale kupodivu do žádné, která je mi opravdu příjemná ... Krátery se pomalu zacelují, na nějaké krz to nevypadá .... Z těch levnějších mi připadají dobré Jirsovky - problémy s náustky jsem nezaznamenal, u Hodulovek to mám půl napůl - jedna super, ve druhé Tycho ... Dýmka od pana Kloučka mi byla nedoporučena, takže nevím ... Zklamáním jsou pro mě Stanwellky - mám jen ty levnější ....
Uživatelský avatar
Cipísek
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 128
Věk: 54
Registrován: 26 srp. 2007, 20:11
Bydliště: Brandýs nad Labem

Příspěvekod Nevill » 04 lis. 2007, 22:21

Budu se opakovat, ale v poslední době mi do takového dýmkařského začátku při skvělém poměru cena/výkon přijdou Petersonky, hlavně řady Donegal nebo Aran...jsou to prostě kvalitní a bezproblémové dýmky a cena kolem těch čtrnácti stovek není myslím nijak přehnaně vysoká... :smoke3:
Uživatelský avatar
Nevill
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 9497
Věk: 45
Registrován: 09 lis. 2004, 08:30
Bydliště: Praha - Radotín

Příspěvekod Milos Cerman » 04 lis. 2007, 22:32

Nevill píše:..... do takového dýmkařského začátku při skvělém poměru cena/výkon přijdou Petersonky.......


No fakt je, že Petersonky se snadno a dobře zakuřujou. Skoro bych řekl, že se nedaj pokazit. (Jasně, až na vééééliký vyjímky !)
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod Rujir » 04 lis. 2007, 22:47

Milos Cerman píše:No fakt je, že Petersonky se snadno a dobře zakuřujou. Skoro bych řekl, že se nedaj pokazit. (Jasně, až na vééééliký vyjímky !)


Plny suhlas. Jediny problem je, ze zatial som nic ine nezafajcoval, tak mam celkom obavy, co ma este caka za horory. :P
Uživatelský avatar
Rujir
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 580
Věk: 42
Registrován: 11 srp. 2007, 20:32
Bydliště: Bratislava/Dubnica, SR

Příspěvekod diamondking » 05 lis. 2007, 13:52

Já to měl teoreticky jednoduché, když jsem začínal, tak nebyl skoro žádný výběr. Dneska bych šel, jako začátečník, do té dýmky, která:
a) by se mi líbila
b) na kterou bych měl
c) aby byla přijatelně kvalitní (ochotný a znalý prodavač rád poradí)
d) a možná bych nelitoval trošku více peněz, protože ti ta dýmka zůstane
napořád
e) moc levná dýmky tě může od kouření odradit
f) záleží taky na tabáku
g) jako svou první ji budeš opravdu mít rád

U Petersona, jak tady doporučují, máš zaručenou (tedy skoro vždy) kvalitu za přijatelný peníz a nepřeberné množství výběru :D :D

Přeji šťastnou ruku :puffy:
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod bromden » 05 lis. 2007, 14:00

Milos Cerman píše:
Nevill píše:..... do takového dýmkařského začátku při skvělém poměru cena/výkon přijdou Petersonky.......


No fakt je, že Petersonky se snadno a dobře zakuřujou. Skoro bych řekl, že se nedaj pokazit. (Jasně, až na vééééliký vyjímky !)


No, i Petersonky se dají pěkně napálit. Hůř než řada jiných, to ano, ale jde to. Vím o čem mluvím... :twisted: :roll: :oops:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Re: ... taky bych řekl ....

Příspěvekod Scalex » 05 lis. 2007, 17:44

Cipísek píše:Dýmka od pana Kloučka mi byla nedoporučena, takže nevím ...


No nevím, já mám s kloučkovkami jen ty nejlepší zkušenosti - a to mám jen standardky za sedm stovek a kouří se z nich naprosto bezproblémově. Docela by mne zajímal důvod toho nedoporučení.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod Scalex » 05 lis. 2007, 17:47

diamondking píše:g) jako svou první ji budeš opravdu mít rád


Je to divné, ale u mne to neplatí. Jako první jsem si pořídil King Charlesku bezfiltrovku a dodnes jsem si k ní nenašel cestu, pořád ji na stojánku obcházím a kouřím z ní málo. Přemýšlím o tom, že si ji nechám převrtat na filtr a možná upravím její povrch, protože nemá bůhvíjakou kresbu, takže ji asi na nějakém workshopu zrustikuju.

Teprve svoji druhou dýmku, kloučkovku double ring rustic halfbent považuju za svoji opravdovou první dýmku, se kterou mne to dýmání začalo pořádně bavit.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Re: ... taky bych řekl ....

Příspěvekod littlebull » 05 lis. 2007, 18:28

Cipísek píše:Předané zkušenosti jsou samozřejmě fajn, ale není nad svojí vlastní praxi. Doporučuju nebál se ničeho :lol: ... Samozřejmě se mi povedlo vyrobit několik kráterů za svého krátkého leč intenzivního soužití s dýmkou, ale kupodivu do žádné, která je mi opravdu příjemná ... Krátery se pomalu zacelují, na nějaké krz to nevypadá .... Z těch levnějších mi připadají dobré Jirsovky - problémy s náustky jsem nezaznamenal, u Hodulovek to mám půl napůl - jedna super, ve druhé Tycho ... Dýmka od pana Kloučka mi byla nedoporučena, takže nevím ... Zklamáním jsou pro mě Stanwellky - mám jen ty levnější ....

Z těch levnějších (současných) vidím Jirsovky hodně tragicky.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Re: ... taky bych řekl ....

Příspěvekod bromden » 05 lis. 2007, 19:01

littlebull píše:Z těch levnějších (současných) vidím Jirsovky hodně tragicky.


Jak se to vezme. Z doby před vynálezem Jirsonitu mám dvě Jirsovky které pravidleně kouřím, a neřekl bych proti nim půl slova... slušné pískování, řemeslné zpracování slušné, funkčně bezchybné a za cenu 600-850 Kč velmi velmi akceptovatelné...

Z toho že Jirsa následně vymyslel na náústky materiál výjimečných kvalit, bych ještě nevyvozoval, že jeho dýmky jsou všechny tragické... minimálně z poslední várky má jeden známý novou dýmku, kterou jsem velmi podrobně zkoumal a nenašel ani tenký náústek, ani stopu po praskání náústku - vcelku s mými dýmkami řemeslně srovnatelné... a zase, za cenu kolem litru řekl bych slušné...

Tedy soudím, že s výjimkou jirsonitu není důvod Jirsovky šmahem odmítat. To že si pan Jirsa touto blamáží poněkud pokazil pověst je pravda, ale nevyvozoval bych z toho kategorické "jirsovky ne"... spíš podrobně zkoumat, zda náústek není podezřele tenký... That´s all.
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Milos Cerman » 05 lis. 2007, 19:32

I já mám několik Jirsovek, pravda, starších, a jsemsnimi hodně spokojenej.
Má docela dobrý tvary, a slušný ceny.
Potíže s náustky měl asi tak před rokem, a jemom vůl by tak dlouho používal mizernej náustek. Navíc - na náustky se vztahuje možnost reklamace, takže vlastně vo nic nende :smoke3:
Takže je tragicky rozhodně nevidím ! :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Re: ... taky bych řekl ....

Příspěvekod littlebull » 05 lis. 2007, 21:44

bromden píše:
littlebull píše:Z těch levnějších (současných) vidím Jirsovky hodně tragicky.


Jak se to vezme. Z doby před vynálezem Jirsonitu mám dvě Jirsovky které pravidleně kouřím, a neřekl bych proti nim půl slova... slušné pískování, řemeslné zpracování slušné, funkčně bezchybné a za cenu 600-850 Kč velmi velmi akceptovatelné...

Z toho že Jirsa následně vymyslel na náústky materiál výjimečných kvalit, bych ještě nevyvozoval, že jeho dýmky jsou všechny tragické... minimálně z poslední várky má jeden známý novou dýmku, kterou jsem velmi podrobně zkoumal a nenašel ani tenký náústek, ani stopu po praskání náústku - vcelku s mými dýmkami řemeslně srovnatelné... a zase, za cenu kolem litru řekl bych slušné...

Tedy soudím, že s výjimkou jirsonitu není důvod Jirsovky šmahem odmítat. To že si pan Jirsa touto blamáží poněkud pokazil pověst je pravda, ale nevyvozoval bych z toho kategorické "jirsovky ne"... spíš podrobně zkoumat, zda náústek není podezřele tenký... That´s all.

Naprostej souhlas, ale těch čtrnáct kousků co jsem viděl v Ráji kuřáků, teď před časem. :puke: Je pravda, že za 700Kč, ale právě, že nebylo zpracování ani na trošičku slušné úrovni (odfláknuté - česky), vrtání křivě, nadvrtání, rustik umí líp kdejakej pomocník na WS... dřevo, nemůžu jsem si pomoct. Repasoval jsem několik starých a tam, klobouk dolů. :D
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Fénix » 06 lis. 2007, 01:21

Milos Cerman píše:na náustky se vztahuje možnost reklamace, takže vlastně vo nic nende :smoke3:


to by ale nesměl výrobce říkat "to není dýmkou, nesmíte do toho tak kousat" (někdo mi říkal že se mu s J. stalo toto) kdo ví třeba je to fáma
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků