Pravý a nepravý spigot

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Příspěvekod Breer » 30 říj. 2007, 22:32

no mam taky signifikantny pocit, ze filter tam vôjde :puffy:
Uživatelský avatar
Breer
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6013
Věk: 53
Registrován: 13 říj. 2005, 21:52
Bydliště: AT

Příspěvekod Homer262 » 02 pro. 2007, 10:35

Tak mně paní Dlouhé ulici ukazovala Petersonský golden spigot a kovový měl jen čep náústku. To Petersoni šetří nebo to je nepravý spigot? :?:
Uživatelský avatar
Homer262
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 125
Registrován: 08 srp. 2007, 16:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod jcp » 02 pro. 2007, 11:00

Takže prakticky ověřeno - do Peterson Red Spray Spigot XL 15 - tady detail - se originální Petersonskej filtr nevejde, tudíž je noFi :!: V případě petrohradskýho Lorenzettiho vůbec není co řešit .. podle pravidel 9/se kouří jedině BEZ filtru s eventuelním adaptérem a ten (podle mě) díky tomu chladiči tady nepřichází v úvahu :idea:
Naposledy upravil jcp dne 02 pro. 2007, 11:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod včelka » 02 pro. 2007, 11:25

Takže pravý spigot musí být vždy okovaný?? Já myslela, že spigot je prostě systém kužel-kužel?
Uživatelský avatar
včelka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 198
Věk: 62
Registrován: 13 lis. 2006, 18:45
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Fénix » 02 pro. 2007, 11:29

včelka píše:Takže pravý spigot musí být vždy okovaný?? Já myslela, že spigot je prostě systém kužel-kužel?


spigot je kov na kov, army mount je nekov na kov
oba jsou kužel na kužel
...nebo se to aspoň takto ustálilo
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod jcp » 02 pro. 2007, 11:40

včelka píše:Takže pravý spigot musí být vždy okovaný?? Já myslela, že spigot je prostě systém kužel-kužel?

no, kužel to bejt nemusí - údajně to kování na krčku povstalo tak, že anglický kavaleristi si stěžovali že v sedle koně se fajfka za chodu blbě rozebírá a skládá, tak Kapp & Peterson okovali krček a díru změnili na lehce kónickou (povstal Peterson System) a když si pak ještě stěžovali že jim náústek občas rupne a spravovali to tím, že na něj narazili hilznu (vystřelenou patronu, která zas až tak kónická není), tak okovali i ten náústek a spigot byl na světě .. prej :D .. pochopitelně spojení kónus - kónus je samosvorný (viz littlebull), takže lepší než souosý válce :idea: .. ale vždycky je to kov-kov, alespoň hranou :!:
Uživatelský avatar
jcp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6319
Věk: 75
Registrován: 14 říj. 2005, 11:53
Bydliště: Poděbrady

Příspěvekod včelka » 02 pro. 2007, 14:24

Aha. A co je tedy neokovanej náústek ve tvaru kužele do neokovaného dřeva s kuželovou dírou???
Uživatelský avatar
včelka
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 198
Věk: 62
Registrován: 13 lis. 2006, 18:45
Bydliště: Praha 1

Příspěvekod Fénix » 02 pro. 2007, 14:26

včelka píše:Aha. A co je tedy neokovanej náústek ve tvaru kužele do neokovaného dřeva s kuželovou dírou???


šunt ? :lol:

stejně tak si moc neumím představit co píše homer - kov na nekov .
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod diamondking » 02 pro. 2007, 14:57

včelka píše:Aha. A co je tedy neokovanej náústek ve tvaru kužele do neokovaného dřeva s kuželovou dírou???


Řekl bych, že to je zase army systém.....taky jednoduché na rozebírání a náustek je pevnější, nemá to zúžení..něco jako spigot, ale bez kovu. :shock: Tuším, že taky petersonpatent 8)

:arrow: Fénix

Kov na nekov je klasický spigot...okovaný konec náustku co se strká do troubele, která je okovaná, ale na povrchu, aby nejspíše nepraskla a uvnitř je pořád dřevo :lol:
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod ypres.bass » 02 pro. 2007, 15:07

Fénix píše:
včelka píše:Aha. A co je tedy neokovanej náústek ve tvaru kužele do neokovaného dřeva s kuželovou dírou???


šunt ? :lol:

stejně tak si moc neumím představit co píše homer - kov na nekov .
strýc tonda(druhý dýmič v rodině co ale dá jednu do roka) to má...furt mu to vypadává - taky bruyére garantie...
Uživatelský avatar
ypres.bass
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2830
Věk: 37
Registrován: 11 bře. 2007, 01:33
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Fénix » 02 pro. 2007, 15:12

diamondking píše:Kov na nekov je klasický spigot...okovaný konec náustku co se strká do troubele, která je okovaná, ale na povrchu, aby nejspíše nepraskla a uvnitř je pořád dřevo :lol:


já to chápu takto

jcp píše:ale vždycky je to kov-kov, alespoň hranou :!:


resp. jsem nikdy neviděl spigot či army mount co by neměl okovanou troubel
edit: viz ypresův strýc
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19464
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod diamondking » 02 pro. 2007, 15:22

resp. jsem nikdy neviděl spigot či army mount co by neměl okovanou troubel
edit: viz ypresův strýc


Jj jasně, není to klasický prstýnek, ale to kování jde až k té dírce ( :arrow: JCP-kov na kov), ale uvnitř je dřevo a strká se tam konec okovaného náustku, který je do konusu a ta díra v troubeli je taky do konusu...uffff, to jsem se zapotil :wink: To je spigot a army nemá okovaný náustek :D
Spigot: http://www.peterson.ie/category.asp?categoryID=54
Army: http://www.peterson.ie/category.asp?categoryID=40
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

Příspěvekod littlebull » 02 pro. 2007, 18:10

Fénix píše:šunt ? :lol:

stejně tak si moc neumím představit co píše homer - kov na nekov .

Proč šunt? Já si naopak neumím představit ten kužel - kužel, kov - kov v praxi. Moc praktické a trvanlivé spojení to asi nebude, protože strojaři ví, jak přesné a pevné to je spojení, jen má jednu obrovskou vadu. Je obrovsky náchylné. Při sebemenším poškození povrchu kužele (ů) je po soudržnosti. Stačí málo, prach nebo jiná nečistota a pootočit. I proto se ve strojařině používá dvou různě zpracovaných kovů, tedy s odlišnými vlastnostmi, aby se spojení dalo repasovat. Další nepraktičnost bych viděl v kondenzačním bodě, na vnitřním kovovém kuželu (který bude pochopitelně lépe odvádět teplo). A tak bych vyjádření kolegy jcp kov-kov viděl následovně: kuželový čep náústku opláštěn kovem (celá kužel) a krček dýmky okroužkován (včetně "čela" krčku, ale vnitřní kužel je dřevěný) z důvodu zpevnění této části dýmky, která je náchylná na poškození (prasknutí) i u válcového čepu. Přitom u kuželového vzniká při zarážení kužele nepředstavitelná síla od osy směrem k obvodu. A tak spojení kov - dřevo (event.u levnějších modelů plast - dřevo) je dle mých, možná laických vědomostí, daleko vhodnějším.
Ostatně přesně tak, jen stručněji to popisuje diamondking
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod littlebull » 02 pro. 2007, 18:13

ypres.bass píše:
Fénix píše:
včelka píše:Aha. A co je tedy neokovanej náústek ve tvaru kužele do neokovaného dřeva s kuželovou dírou???


šunt ? :lol:

stejně tak si moc neumím představit co píše homer - kov na nekov .
strýc tonda(druhý dýmič v rodině co ale dá jednu do roka) to má...furt mu to vypadává - taky bruyére garantie...

---ale to není bruyére garantie, ale tím, že ten kužel poškodil...
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod diamondking » 02 pro. 2007, 18:26

:arrow: littlebull

Tak tak, vnitřní kužel není opláštěn, jenom povrch a nevím jestli vlastníš nějaký spigot. Já mám originál jenom jeden Peterson Milenium z roku 2000 a používám ji dost a můžu ti říct, že to je snad nejtrvanlivější spojení...a dobrá práce při rozebírání, čištění a znovuskládání. Paráda, žádné viklání, netěsnosti a tak. Dobrý patent :D
Zde: image_id: 3525
image_id: 3781
Naposledy upravil diamondking dne 02 pro. 2007, 19:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
diamondking
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 366
Věk: 62
Registrován: 19 čer. 2007, 12:12
Bydliště: Karviná

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků