Anketa k dýmkám z VI. "Extra" Workshopu 10.11.20

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Která dýmka se Vám nejvíce líbí ?

Dýmka č. 1
2
3%
Dýmka č. 2
10
16%
Dýmka č. 3
6
10%
Dýmka č. 4
1
2%
Dýmka č. 5
9
14%
Dýmka č. 6
0
Žádná hlasování
Dýmka č. 7
4
6%
Dýmka č. 8
7
11%
Dýmka č. 9
8
13%
Dýmka č. 10
9
14%
Dýmka č. 11
0
Žádná hlasování
Dýmka č. 12
7
11%
 
Celkem hlasů : 63

Příspěvekod Fénix » 23 lis. 2007, 17:27

tedy jen bych podotkl, že jsem pro dýmku 1 nehlasoval z recese ale opravdu mi připadá vtipná originání a zpracovaná přesně tak, jak z mého pohledu měla být /je lepší než na nákresu/. Z fleku bych z ní udělal Totemovku WS :smoke5:
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod klasik51 » 23 lis. 2007, 17:54

Já TI taky děkuju za hodnocení,nedopadl jsem tak špatně :wink:
ale je tady samozřejmě ALE.5 a 8.
Nechám si od Tebe poradit,jak odstranit příště "vadu"kresba dřeva neni
tak výrazná,aby jsem se mohl pohnout dál.
U druhé,já jsem nechtěl krátkou dýmku,k takovéto hlavičce jsem chtěl
přesně takle dlouhý náustek,takle jsem to měl v hlavě,takto jsem si to
nakreslil a jsem rád,že takto se mi to povedlo udělat :D
Když kouknu na profi dýmky,tak u každé druhé si mohu říci,tady bych to
více ohnul,tady bych to zase více narovnal,tady bych to dal do rustiku,
tady ta by byla hezčí hladká,atd.atd.
Oni to udělaji podle jejich představ a já mám jiné,nemyslim si že kdyby to udělali podle mne,že je to posune někam dál.
Tedy dýmka se mi líbí,nebo nelíbí a hotovo.
Když dýmky předělám podle Tvé rady,možná se budou líbit Tobě,ale
zase se nebudou líbit mě.
Byl jsem na WS po třetí,evidentně vidim že se stále zlepšuji,samozřejmě
za pomoci Honzy,Lucky a Pavla.Nezdá se mi že přešlapuji na místě.
A vidim to i na ostatních,ne jenom na sobě.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod baronstrasil » 23 lis. 2007, 19:19

:) NO TAK PARDON :)) tak som sa asi pomylil ja som myslel ze si svoje diela ukazujeme preto aby sme si nasli chyby chybicky :) a nabuduce to urobili lepsie :)

PRIATELIA ved o to ide nie? POCHVALIT SA a NECHAT SA "SKRITIZOVAT"

ale hlavne: DON`T PANIC :) uz nebudem NIKDY NIC hodnotit :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod Fénix » 23 lis. 2007, 19:31

baronstrasil píše::) NO TAK PARDON :)) tak som sa asi pomylil ja som myslel ze si svoje diela ukazujeme preto aby sme si nasli chyby chybicky :) a nabuduce to urobili lepsie :)

PRIATELIA ved o to ide nie? POCHVALIT SA a NECHAT SA "SKRITIZOVAT"

ale hlavne: DON`T PANIC :) uz nebudem NIKDY NIC hodnotit :)


když už jsi jednou takový kontroverzní způsob zvolil, tak by sis za ním měl taky stát - pokud tomu opravdu věříš :)
Uživatelský avatar
Fénix
Vicepresident pipE-clubu
Vicepresident pipE-clubu
 
Příspěvky: 19463
Věk: 40
Registrován: 20 črc. 2004, 20:33
Bydliště: Mníšek pod Brdy / Praha

Příspěvekod baronstrasil » 23 lis. 2007, 19:39

Fénix píše:
baronstrasil píše::) NO TAK PARDON :)) tak som sa asi pomylil ja som myslel ze si svoje diela ukazujeme preto aby sme si nasli chyby chybicky :) a nabuduce to urobili lepsie :)

PRIATELIA ved o to ide nie? POCHVALIT SA a NECHAT SA "SKRITIZOVAT"

ale hlavne: DON`T PANIC :) uz nebudem NIKDY NIC hodnotit :)


když už jsi jednou takový kontroverzní způsob zvolil, tak by sis za ním měl taky stát - pokud tomu opravdu věříš :)


jasne ze ano :) len som asi vyplasil/nahneval/rozosmutil // hodiace sa doplnte // ludi :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod littlebull » 23 lis. 2007, 19:52

baronstrasil :arrow: ..ale nééé, obě strany to myslí dobře, neurážej se, jestli něco posune naše snažení vpřed, bude to právě názorová výměna. .. tohle jsi udělal dobře, já bych zvolil tmavší moření atd. Moje poznámka se týkala jen toho, že fotky hodně zkreslují, měl jsem ty dýmky v ruce, tak vím o čem mluvím. Jediné co se nedá hodnotit je kresba, ta je dílem náhody. A že si děláme každý svoji dýmku do své ruky? Má to svoji logiku, nikdo na světě mi nenapasuje ten kus kořene do dlaně tak, jak si to představuji já.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod baronstrasil » 23 lis. 2007, 20:03

littlebull píše:baronstrasil :arrow: ..ale nééé, obě strany to myslí dobře, neurážej se, jestli něco posune naše snažení vpřed, bude to právě názorová výměna. .. tohle jsi udělal dobře, já bych zvolil tmavší moření atd. Moje poznámka se týkala jen toho, že fotky hodně zkreslují, měl jsem ty dýmky v ruce, tak vím o čem mluvím. Jediné co se nedá hodnotit je kresba, ta je dílem náhody. A že si děláme každý svoji dýmku do své ruky? Má to svoji logiku, nikdo na světě mi nenapasuje ten kus kořene do dlaně tak, jak si to představuji já.


:) ale ved ja sa neurazam :)) len sme sa dostali OFF TOPIC :)) pretoze sa zacali hodnotit moje slova a nie fajky huahahahaha

mne je jasne ze kresba dreva je nahoda :) ja som nedaval body len za kresbu dreva :) ale tak celkovo ako MNE sa PACILI a ako MNA oslovili :) BEZ URAZKY :)
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod littlebull » 23 lis. 2007, 20:20

baronstrasil :arrow: Tož hej, já to začal hasit radši dřív. Hezký večer a víkend!
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod bigdragon » 23 lis. 2007, 20:39

baronstrasil píše:jasne ze ano :) len som asi vyplasil/nahneval/rozosmutil // hodiace sa doplnte // ludi :)

mě určitě né a raději kamarádská kritika (která vždy bude subjektivní jinak to fakt nejde) než mít mezi půlkami něčí uši :D
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod klasik51 » 23 lis. 2007, 21:31

[quote="littlebull"]baronstrasil :arrow: ..ale nééé, obě strany to myslí dobře, neurážej se, jestli něco posune naše snažení vpřed, bude to právě názorová výměna. .. tohle jsi udělal dobře, já bych zvolil tmavší moření atd.


A já si myslim,že to neni dobře,Ty,já,ten druhý,každý si zvolí moření podle
svého,podle své představy,ne podle představy někoho jiného.
Ano můžu napsat já bych volil tmavší moření atd. ale nebudu Ti za to dávat body.
Pro upřesnění,najde mi jenom o moje dýmky,jde mi o celek.Jak můžu hodnotit Tvoji dýmku jinak,než líbí - nelíbí.Ty jsi ji nedělal podle mých
představ,ale podle svých.Nejsem uražen,či naštván,jenom rozlícen :twisted:připomínám že se třemi plusy nejsem na tom špatně :wink:
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod ChorChe » 23 lis. 2007, 21:46

pánové, prvotní hlasování se týkalo jiné věci než líbí a nelíbí, ale 30%líbí/nelíbí a 70%nápad a zpracování
nechci uvádět konkrétní případy, ale hodně bodů dostávají fajfky zvučných jmen a nápadů přinejmenším vypůjčeých, zatím jejich křivky padají, lámou se a jsou celé nějaké bramborovité
ani nevím, co jsem to vlastně chtěl, takže jen poděkuji, že vyhrál můj favorit
Uživatelský avatar
ChorChe
Aktivní uživatel
Aktivní uživatel
 
Příspěvky: 617
Věk: 47
Registrován: 03 lis. 2005, 20:32
Bydliště: Opava

Příspěvekod littlebull » 24 lis. 2007, 06:24

ChorChe píše:pánové, prvotní hlasování se týkalo jiné věci než líbí a nelíbí, ale 30%líbí/nelíbí a 70%nápad a zpracování
nechci uvádět konkrétní případy, ale hodně bodů dostávají fajfky zvučných jmen a nápadů přinejmenším vypůjčeých, zatím jejich křivky padají, lámou se a jsou celé nějaké bramborovité
ani nevím, co jsem to vlastně chtěl, takže jen poděkuji, že vyhrál můj favorit

To je pravda, dýmky skutečně nejsou jako od renomovaných firem, vybrousili si je ke své radosti zapálení amatéři, někteří se s přířezem potkají to ráno na začátku ws prvně v životě. A upřímně, udělat klasickou souměrnou dýmku je pro začátečníka daleko těžší, než freehand vlastního nápadu. Jenže ono na ws nejde o to vyhrát miss dýmka ws, jde o atmosféru, která tam panuje, o to, že si dýmkař na vlastní kůži zkusí zač je toho loket a výsledek? Doživotní vzpomínka na nádherně a plodně prožitý den, s hmatatelným a kouřitelným artefaktem v ruce.
Uživatelský avatar
littlebull
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 5118
Věk: 57
Registrován: 14 bře. 2006, 18:49
Bydliště: Štichov

Příspěvekod Milos Cerman » 24 lis. 2007, 09:49

littlebull píše:.... Jenže ono na ws nejde o to vyhrát miss dýmka ws, jde o atmosféru, která tam panuje, o to, že si dýmkař na vlastní kůži zkusí zač je toho loket a výsledek? Doživotní vzpomínka na nádherně a plodně prožitý den, s hmatatelným a kouřitelným artefaktem v ruce.


A tohle je taky důvod, bych se já nezůastnil hlasování.
Věřím, že dýmka, která se jíbí jejímu tvůrci, a vyhovuje mu, je ta nejkrásnější.
A pokud mi nesedí, no - já ji kouřit nebudu :smoke5:
Uživatelský avatar
Milos Cerman
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 4227
Věk: 79
Registrován: 09 srp. 2004, 06:50
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tifik » 24 lis. 2007, 10:16

Když kupuju dýmku, hledám co mi na ní vadí. Když si ji udělám nebo hodnotím dýmky amatérských brusičů, hledám, co se mi na ní líbí :twisted: :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Pistacik » 24 lis. 2007, 17:58

Myslím že má pravdu aj baronstasil, keď hovorí, že cieľom amatérskeho výrobcu fajky je (kontinuálne) zlepšovanie sa (neviem pečo ale napadlo ma kaizen), ale aj ostatní, keď hovoria, že tvorcovia to robia pre potešenie. Ja osobne (teda až sa k tomu konečne dostanem) rozhodne budem stáť o konštruktívnu kritiku, aj keď to je (ako sa vyššie spomína) každá kritika "umeleckého predmetu" je subjektívna a záleží najme na estetickom vnímaní jednotlivca. Preto by som navrhol následovné - v anketách o workshopových fajkých fajky len chváliť a velebiť. Pre tých, čo o kritiku a stoja a tiež tých čo si myslia že k tomu majú čo povedať, by som založil nové vlákno "Vyrobil som novú fajku (a čo ďalej) ..." (Alebo tak jenak.) Kľudne s tým, že sa v ňom objavia aj fajky z workshopv, ak o to autori budú stať.

Vlk sa nažerie aj koza zostane celá...
Uživatelský avatar
Pistacik
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 5658
Věk: 46
Registrován: 26 říj. 2007, 13:06
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


cron