Anketa k dýmkám z VI. "Extra" Workshopu 10.11.20

Dýmky a příslušenství - zajímavé dýmky, výrobci, sběratelství, údržba... též výroba, materiál.

Moderátoři: Dejmal, Fénix, Jakub

Která dýmka se Vám nejvíce líbí ?

Dýmka č. 1
2
3%
Dýmka č. 2
10
16%
Dýmka č. 3
6
10%
Dýmka č. 4
1
2%
Dýmka č. 5
9
14%
Dýmka č. 6
0
Žádná hlasování
Dýmka č. 7
4
6%
Dýmka č. 8
7
11%
Dýmka č. 9
8
13%
Dýmka č. 10
9
14%
Dýmka č. 11
0
Žádná hlasování
Dýmka č. 12
7
11%
 
Celkem hlasů : 63

Příspěvekod klasik51 » 25 lis. 2007, 17:19

littlebull píše:To je pravda, dýmky skutečně nejsou jako od renomovaných firem, vybrousili si je ke své radosti zapálení amatéři, někteří se s přířezem potkají to ráno na začátku ws prvně v životě. A upřímně, udělat klasickou souměrnou dýmku je pro začátečníka daleko těžší, než freehand vlastního nápadu. Jenže ono na ws nejde o to vyhrát miss dýmka ws, jde o atmosféru, která tam panuje, o to, že si dýmkař na vlastní kůži zkusí zač je toho loket a výsledek? Doživotní vzpomínka na nádherně a plodně prožitý den, s hmatatelným a kouřitelným artefaktem v ruce.

Tak pod toto se podepisuji.
Uživatelský avatar
klasik51
Člen správní rady pipE-clubu
Člen správní rady pipE-clubu
 
Příspěvky: 15207
Věk: 73
Registrován: 03 bře. 2007, 15:24
Bydliště: Milevsko

Příspěvekod baronstrasil » 25 lis. 2007, 20:26

klasik51 píše:
littlebull píše:To je pravda, dýmky skutečně nejsou jako od renomovaných firem, vybrousili si je ke své radosti zapálení amatéři, někteří se s přířezem potkají to ráno na začátku ws prvně v životě. A upřímně, udělat klasickou souměrnou dýmku je pro začátečníka daleko těžší, než freehand vlastního nápadu. Jenže ono na ws nejde o to vyhrát miss dýmka ws, jde o atmosféru, která tam panuje, o to, že si dýmkař na vlastní kůži zkusí zač je toho loket a výsledek? Doživotní vzpomínka na nádherně a plodně prožitý den, s hmatatelným a kouřitelným artefaktem v ruce.

Tak pod toto se podepisuji.


:D :shock: :lol: :roll:
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod bromden » 03 pro. 2007, 12:19

Osobně jsem za nekompromisní kritiku.

Ostatně některé ty vady člověk vidí až druhý/třetí den s odstupem... a musím říct, že jsem na svých "workshopových" fakfkách vždycky našel ne jednu, ale přímo sbírku chyb, z nichž vždy minimálně jedna byla hrubá chyba s velkým Ch... pozitivní je že se až tak neopakovaly a vždy jsem dokázal vytvořit chybu novou :lol:

Upozornění na "drobné" řemeslné nedostatky taky není od věci, víc očí víc vidí...

Takže kritika - jen zostra, houšť a větší kapky (jen je třeba oddělit subjektivní hodnocení od kritiky objektivních chyb...)...

:wink:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tifik » 03 pro. 2007, 12:23

bromden píše:
Ostatně některé ty vady člověk vidí až druhý/třetí den s odstupem... a musím říct, že jsem na svých "workshopových" fakfkách vždycky našel ne jednu, ale přímo sbírku chyb


To jsi dobrej, mně ty moje připadají bezchybné :lol:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod bigdragon » 03 pro. 2007, 12:25

myslím, že má Bromden pravdu taky už jsem na té svojí našel pár chybiček.
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod bromden » 03 pro. 2007, 12:30

tifik píše:
bromden píše:
Ostatně některé ty vady člověk vidí až druhý/třetí den s odstupem... a musím říct, že jsem na svých "workshopových" fakfkách vždycky našel ne jednu, ale přímo sbírku chyb


To jsi dobrej, mně ty moje připadají bezchybné :lol:


Tak to jsi dobrej spíš Ty :wink: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod tifik » 03 pro. 2007, 12:35

tifik píše:
bromden píše:
Ostatně některé ty vady člověk vidí až druhý/třetí den s odstupem... a musím říct, že jsem na svých "workshopových" fakfkách vždycky našel ne jednu, ale přímo sbírku chyb


To jsi dobrej, mně ty moje připadají bezchybné :lol:


Myslím to tak, že proto, že jsou moje.... :wink:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod tifik » 03 pro. 2007, 12:35

bromden píše:
tifik píše:
bromden píše:
Ostatně některé ty vady člověk vidí až druhý/třetí den s odstupem... a musím říct, že jsem na svých "workshopových" fakfkách vždycky našel ne jednu, ale přímo sbírku chyb


To jsi dobrej, mně ty moje připadají bezchybné :lol:


Tak to jsi dobrej spíš Ty :wink: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tifik
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 2972
Věk: 46
Registrován: 23 lis. 2005, 12:23
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod baronstrasil » 03 pro. 2007, 13:52

pani ja som svoje dve uz parkrat prerabal pretoze som nebol spokojny :) a mozno budem prerabat este :) a len preto ze NIE SOM SPOKOJNY :) ale mozno som iba magor co ked nieco robi snazi sa to urobit co najlepsie :)

totiz aj moje prve pocity boli : ohhh som skvely dokazal som z ruky a to myslim doslova pretoze som fajku drzal v ruke a milimeter po milimetri som rasplou zoskrabaval z hrubej kocky briaru - urobit svoju vlastnú prvu fajku: image_id: 3558

lenze po case a to asi po dvoch dnoch som zistil ze tie tvary su take nejake divne , nevyrovnane a morenie mi nevyslo uplne atd. atd. a aj ked sa z nej fajci dobre a fajcim z nej iba ja, proste mi to vadilo natolko ze som ju zobral opet do ruk a zjemnil som tie linie a opet som brusil a moril a lestil. a teraz je uz sice lepsia // nemam zatial foto na porovnanie ale umiestnim ho// ale este to nie je ono a chcem na nej vyskusat rustik a ked to ani potom nebude ono - tak si z toho zoberiem ponaucenie vyhnem sa chybam, urobim chyby nove ALE POSTUPIM O DALSI LEVEL VYSSIE co je dolezite - teda aspon pre mna.

pretoze mne ide o to, aby som mal dobry pocit z fajky hlavne ked mozem ovplivnit jej tvar , farbu a ine ja sam - aby som sa nemusel hanbit ked si ju zapalim doma o samote a poviem si : to je parada alebo na verejnosti a ludia sa ma spytaju : ooh co to je za fajku a ja HRDO POVIEm TO JE MOJ FREEHAND VLASTNORUCNE vystruhany z dreva.

a teraz ide aj o toto: ak niekomu poviem pocuj ty mas krasnu fajku ale budem na nej vidiet chyby a nepoviem co si myslim tak budem klamat priatela fajkara a on bude robit tu chybu stale dookola ale ked mu poviem : pocuj je to krasna fajka a viem ze si sa na nej namakal ale .... tak sa sice na mna nahneva ze si nevazim jeho pracu a mozno sa uz so mnou nebude do smrti rozpravat :) ale mozno sa pozrie na fajku a skusi nad chybami triezvo porozmyslat a na buduce uz bude vediet ze toto je zly smer a urobi chyby nove :) ale o tom to je je to CESTA a nikto nevie kde je koniec :) kde je to majstrovstvo :) a to je na tom to skvele, ze mozeme nachadzat nove veci a hrat sa ako deti:)

len tolko som chcel g tomutok celemu :)
:offtopic2:
Uživatelský avatar
baronstrasil
Člen pipE-clubu
Člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 403
Věk: 51
Registrován: 19 zář. 2007, 18:29
Bydliště: bratislava

Příspěvekod basa333 » 03 pro. 2007, 15:59

vždyť je to prosté - jako v životě. sdělit kritiku, ale tak aby neranila, a hlavně, pokud kritizuji, musím vědět, jak to má být správně. jen kritizovat a pak říct, že to lépe taky neumím, je blbost
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod bromden » 03 pro. 2007, 16:06

basa333 píše:vždyť je to prosté - jako v životě. sdělit kritiku, ale tak aby neranila, a hlavně, pokud kritizuji, musím vědět, jak to má být správně. jen kritizovat a pak říct, že to lépe taky neumím, je blbost


Ad 1. - víceméně souhlas...

Ad. "umět lépe" - tak to zrovna naprosto nesouhlasím, kritizovat mohu, i když vůbec neumím, pokud rozumím tomu, jak to má vypadat... :wink:
Btw. jinak by byla kritika obecně celkem v kopru :lol:
Uživatelský avatar
bromden
Zasloužilý člen pipE-clubu
Zasloužilý člen pipE-clubu
 
Příspěvky: 6164
Věk: 43
Registrován: 02 říj. 2004, 17:41

Příspěvekod Scalex » 03 pro. 2007, 16:54

basa333 píše:vždyť je to prosté - jako v životě. sdělit kritiku, ale tak aby neranila, a hlavně, pokud kritizuji, musím vědět, jak to má být správně. jen kritizovat a pak říct, že to lépe taky neumím, je blbost


Já bych to upřesnil na to, že kritik to nemusí umět, ale musí to výborně vědět. Krotitel tygrů taky neumí proskočit hořící obručí, ale ví o skákání skrz obruč všechno.
Uživatelský avatar
Scalex
Účet zrušen
 
Příspěvky: 3344
Registrován: 11 úno. 2007, 23:07

Příspěvekod basa333 » 03 pro. 2007, 17:23

no, je to věc názoru - já myslím, že ten kdo kritizuje, by to měl znát i umět... je to jako v hudbě - kritici, kteří sice hudbě rozumí, ale v životě nic nesložili, mi mohou být ukradení - a tak je to i jinde. manažér ve fabrice, který lidem radí, jak mají dělat, ale který je u soustruhu nebo frézy zcela neschopný, si moc autority mezi lidmi neužije. a právník, který chytře kecá o všech zákonech a nevyhraje jediný spor, je to samé v bledě modrém. tož tak.
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

Příspěvekod bigdragon » 03 pro. 2007, 17:35

basa333 píše:manažér ve fabrice, který lidem radí, jak mají dělat, ale který je u soustruhu nebo frézy zcela neschopný, si moc autority mezi lidmi neužije.

Myslím, že zrovna tohle bych netvrdil :wink:





kua nemám tu své OT sorry
Uživatelský avatar
bigdragon
Emeritní moderátor
Emeritní moderátor
 
Příspěvky: 8842
Věk: 61
Registrován: 12 říj. 2004, 07:04
Bydliště: Přerov

Příspěvekod basa333 » 03 pro. 2007, 17:56

každý to můžeme vidět jinak, to beru. snad se mnou ale budeš souhlasit alespoň v tom, že ti, kteří něco ovládají nejen teoreticky, ale i prakticky, mají výhodu oproti čistým teoretikům







Obrázek- basa
Uživatelský avatar
basa333
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 13000
Věk: 61
Registrován: 17 říj. 2006, 08:29
Bydliště: Buštěhrad

PředchozíDalší

Zpět na O dýmkách a tak...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků